2017. 03. 29. szerda - Auguszta 4°C | 21°C Még több cikk.

Az ötödik helyért játszhat a Szeviép-Szeged a bajnokságban

Győzött a Szeviép-Szeged női kosárlabda csapata Szolnokon a rájátszásban. A két győzelemig tartó párharc végeredménye: 2:1 a Szeviép-Szeged javára. A szetgedi csapat így az ötödik helyért játszhat.

Szolnok - Szeviép-Szeged 74–61

NB I A csoportos női kosárlabda-mérkőzés, rájátszás az 5–8. helyért, harmadik mérkőzés, Szolnok, 200 néző. Vezette: Sabáli, Forray.
Szolnok: Hartman 8, TAJKOV 17/3, Farkas 3/3, Makszimovics 5, HORTI 10. Cserék: Hegedűs, Somogyi 9/3, Szalay 9/3, Sonyák. Edző: Gálos László.
Szeviép-Szeged: TÖRÖK 23/6, SZLIMÁK 9/3, MÉSZÁROS 5, RUSSAI 17/3, KAJDACSI 15. Cserék: Izsák 4, Pungor 1, Fülöp. Edző: Domokos Mihály, Donkó Orsolya.

A tét nagy. Mindkét csapat számára. Hiszen aki nyer, az a jobb (5–6.), aki a veszít, az pedig a rosszabb (7–8.) helyezésért harcolhat tovább a bajnokságban.

Robogott a szegedi expressz, a piros mezes vendégek Szlimák, majd Russai pontjaival 4–0-ra léptek el. A lendület megmaradt, a remek védekezésnek és a gyors támadásoknak köszönhetően a 4. percben 4–8 állt az eredményjelzőn. Másfél perc kosárcsend következett, maradt a szeviépes előny, 10–6. Hatalmas harc folyt a pályán. A kis amerikai, Hartman tartotta a lelket a hazaiakban, csak neki volt köszönhető, hogy nem lépett el tíz ponttal a Szeged, 17–10. De a lényeg a magabiztos vezetés volt. Ez még úgy is megmaradt, hogy a negyed utolsó másodperceiben Kajdacsit Honti nagyon csúnyán megütötte. A két játékvezető nem látta az esetet. Pedig...

Török klasszisa

Török fantasztikusan kosarazott Szolnokon, és amikor kellett, akkor szerezte pontjait. A Szeviép- Szeged az ötödik helyért harcolhat, és ebben tegnap nagy szerepe volt a válogatott irányítónak.
A második negyed első három percében a bírók játszották a főszerepet. Érdekesen fújtak. Russainak és Kajdacsinak – utóbbit pedig az első negyed után pihentette a szegedi edzői duó – három-három személyi hibája volt. A két kimaradt Izsák-ziccer pedig megbosszulta magát, a 15. percben csak egy pont volt a vendégelőny, 22–23. Olyanná vált a meccs, amilyenre számítani lehetett: élessé. Russai triplája úgy kellett, mint egy falat kenyér, sajnos, Somogyi is hasonlóan cselekedett, 30–30. És ekkor robbantott a Szeged, amely a félidőben 40–33-ra vezetett.

Török duplája indította a harmadik negyedet. Megint Török volt a főszereplő, egy remek ziccer után először sikerült tíz pontnál többel meglépni, 46–35. Nem lehetett hátradőlni, jött két hazai tripla, 48–43. Nagy rohanás, sok-sok hiba jellemezte ebben az időszakban a meccset. Kajdacsi tarthatatlan volt, majd Török csent el egy labdát, kijött a gödörből a Szeged, 54–47. De csak egy pillanatra, mert a 29. percben már csak egy ponttal, 54–53-ra vezettek Izsákék. A két sípmester továbbra sem ütötte meg a meccs a színvonalát, és egy biztos: pályát tévesztettek. Az utolsó negyed kezdetekor 55–59-et mutatott az eredményjelző. Russai négy pontjával kezdett a Szeged. Remek. 63–55 ide. Török extázisban játszott. Gólpasszt adott, pontot szerzett, faultot harcolt ki. Öt perccel a vége előtt a büntetői után 59–69 volt az állás.

A hajrában tovább folytatódott a gigászi harc a pályán, amelyből a Szeged került ki győztesen: 74–61. A meccs krónikájához tartozik, hogy Kajdacsit úgy kellett a pályáról letámogatni, hiszen egy dobásnál ütést kapott a hátára.

Ez csata lesz a javából

Ma este hat órakor a Szeviép-Szeged NB I A csoportos női kosárlabdacsapata Szolnokon lép pályára. A… Tovább olvasom