2017. 03. 29. szerda - Auguszta 4°C | 21°C Még több cikk.

Az ötödik legjobbak

Egerben versenyeztek az ország legjobb serdülő úszói, s ezzel befejeződött a hosszúra nyúlt bajnoki idény. A SZUE versenyzői az eredményesség szempontjából az ötödik helyet szerezték meg.
Egerben az országos serdülő úszóbajnokságon a vezető szerepet most is a két nagy budapesti, profi körülmények között edző csapat, a Kőbánya és a Jövő SC játszotta, de a szegediek kellemes meglepetésre a pontversenyben, a pécsiekkel együtt 345 pontot gyűjtve az ötödik helyet szerezték meg. Ezzel a SZUE minden korosztályos bajnokságon a legjobb 10 között végzett, beleértve a felnőtteket is.

A szegedi úszók közül Egerben a legjobb pontszerzőnek Olasz Anna és Ambrus Diána bizonyult, továbbá a női váltók is nagyszerűen szerepeltek.

A SZUE-s úszók helyezései, Olasz Anna: 3. hely 800 (9:23.19) és 1500 gyorson (17:57.07), 5. lett 400 gyorson (4.32.28) és 200 vegyesen (2:31.02), 6. hely 200 gyorson (2:11.84). Ambrus Diána: 200 pillén (2.23.46) 2., 100 (1:06.32) és 50 (30.80) pillangón 4. Sibalin Dávid: 1500 gyorson (17.08.89) 7. lett. Az Ambrus Diána, Szilágyi Nikolett, Nagyi Barbara, Olasz Anna összeállítású 4x200-as női gyorsváltó 9:17.16-os idővel negyedikként csapott a célba. Ugyanezt a helyezést érte el (4:17.67) a Nagyi Barbara, Vass Flóra, Ambrus Diana, Olasz Anna összetételű 4x100-as gyors és a Nagyi Barbara, Olasz Anna, Ambrus Diána, Vass Flóra felállásban induló 4x100-as vegyesváltó is (4:42.89). Az egri bajnoksággal párhuzamosan zajlott a szerb felnőtt bajnokság, amelyen a SZUE vajdasági tagja, Szilágyi Csaba 200 mellen 2:20.95-ös országos ifjúsági és felnőttcsúccsal nyert szerb bajnoki címet. Ugyancsak nem talált legyőzőre 50 és 100 mellen 28.97, illetve 1:02.91-es idejével.