2018. 01. 21. vasárnap - Ágnes -3°C | 4°C Még több cikk.

Az ötödiket is behúzta a SZEOL

Az ötödiket is behúzta a SZEOLA SZEOL SC (sötét mezben) nyerte a megyei rangadót, és továbbra is százszázalékos az NB III-ban. Fotó: Török János
Továbbra is hibátlan teljesítménnyel áll az NB III Közép csoportjának élén a SZEOL SC labdarúgócsapata, ezúttal a HFC elleni megyei derbin nyert. A vásárhelyiek mellett a szegediek előtt sem adódott sok lehetőség a rangadón, de a hazaiak kihasználták a helyzeteiket, így nyertek 2-0-ra.
SZEOL SC–HFC 2–0 (0–0)
Labdarúgó NB III, Közép csoport, 5. forduló. Szeged, SZVSE-pálya, 700 néző. Vezette: Leél-Őssy Ádám – jól (Kovács II. G., Sebestyén).
SZEOL SC: Prokop 7 – Rácz 7, Forró 7, Szabó 7 – Kéri 7, Lévai 7, Ondrejó 7, Grünvald 7 – Miháy 7 (Rabatin –, 85.), Beretka 7 (Péter –, 67.), Makszimovics 7 (Papp, 88.). Edző: Siha Zsolt.
HFC: Bordás 0 – Prasler 6, Huszár 5,5, Kökény 5 (Szabó Mi. –, 71.), Pataki 5, Mezei 5 – Kormányos 5 (Szabó Má. –, 84.), Végh 5,5 (Laczkó –, 78.), Szilágyi 5,5, Ablonczy 5,5 – Faggyas 5,5. Edző: Major László.
Gólszerzők: Mihály (48.), Beretka (63.).
Sárga lap: Beretka (29.), Rácz (65.) ill. Mezei (6.), Végh (12.), Pataki (39.), Szilágyi (83.)

Öt bajnokiból öt siker, zsinórban négy meccsen pedig gólt sem kaptak – egyre jobb a SZEOL SC mérlege, pedig ezúttal egy megyei derbi várt rá, ahol már sokszor tapasztalhattuk: bármi megtörténhet. Az SZVSE-pályán a HFC volt az ellenfél, Major László legénysége egy ideig nem tudott komoly veszélyt kialakítani, de a szegediek részéről sem lehetett jó ideig helyzetet feljegyezni.

Galéria kép

A szabadrúgások jelenthettek volna veszélyt a kapukra, de egyik fél sem élt velük. A félidő hajrájában Pataki közelről fejelhetett, de Prokop védeni tudott, így maradt a 0–0.

A második félidőben már sokkal inkább úgy tűnt, a szegediek gyorsan el akarják dönteni a meccset, és így is lett. A 48. percben már a vezetést is megszerezték, Mihály a tizenhatoson belül kapott labdát, majd egy igazítás után a bal alsóba lőtte. A kék-feketék egyre bátrabban támadtak, és a 63. percben el is döntötték a három pont sorsát:

Beretkát kiugratták, aki az utána nyargaló védők között még időben ellőtte a játékszert Bordás mellett.
 A játék képe alapján inkább a harmadik hazai találat érett, mint az első vendéggól, de végül egyik sem jött össze, így a szegediek már 390 perc óta gólt sem kapva, magabiztosan vezetik az NB III Közép csoportját.