2017. 07. 26. szerda - Anna, Anikó 16°C | 26°C Még több cikk.

Az SZDRE oktatta a fővárosiakat

Bezdán István: – Nagyon örülök a győzelemnek, ezzel a sikerrel a csoportban feljöttünk a harmadik helyre. A játék nem volt olyan dinamikus, mint szokott, de visszavágtunk az első forduló fiaskójáért.
SZDRE-Radnóti - Nirvana TFSE 3:0
NB I-es ligabajnokság, női röplabdamérkőzés. Szeged, Radnóti-csarnok, 50 néző. Vezette: ifj Szabó, Pelikán.
SZDRE-Radnóti: NAGYNÉ KOMÁROMI, Kádár Németh, KISS E., Huszta Bo., VAKULYA, DUBA. Csere: Németh (liberó). Megbízott edző: Bezdán István.
Nirvana-TFSE: Kovács E., Pörzse, Kun, FÖLDESI, WOLF, Kovács D. Csere: Szentimrey. Edző: Lengyel Ildikó.
Az eredmény alakulása, 1. játszma: 0:1, 9:5, 11:13, 14:13, 14:16, 24:16, 24:21; 2. játszma: 7:8, 13:11, 18:12, 24:15; 3. játszma: 3:1, 8:3, 8:8, 12:9, 18:18, 23:20.

Az első pontot a vendégek szerezték, és sokáig együtt haladtak a csapatok. A szett derekán ismét a TFSE-nél volt az előny, de Kádár Németh pontos ütéseivel és jó nyitásaival fordított a Szeged. Ez nem tartott sokáig, a mérleg nyelve ismét átbillent – ekkor azonban Kiss Emőke kezdett el szerválni. Ez 14:16-os állásnál történt, és 24:16-ig nem is engedte át ezt a feladatot másnak. Persze ehhez kellettek társak is, Komáromi jó feladásai Vakulya ütései, Duba blokkjai. A második játszmában nem volt egy súlycsoportban a két gárda, a hazaiak olykor már trükköztek is. A harmadikra ismét kiegyenlítődtek – no, azért nem nagyon – az erőviszonyok. De Vakulya bombái rendre az ellenfél térfelén robbantak, és ez eldöntött mindent.

A B csoport további eredmények, 8. forduló: Tatabánya–Vasas 0:3, Veszprém–Gödöllő 0:3, Debrecen–Agria RC Eger 2:3.

Vakulya a pontgyáros

A Szegedi DRE-Radnóti legjobbjának Vakulya Andrea bizonyult, aki a játék minden elemében jót produkált. Bombaerős ütéseivel szemben tehetetlenek voltak a vendégek, de olykor rafinált ejtéssel járt túl ellenfelei eszén, és a mezőnymunkából, a védekezésből is kivette a részét. A lila-zöldeknél ő volt – mint általában mindig – a pontgyáros.

Susányi Malagában

A Gellért Tenisziskola versenyzői közül Susányi Zsófia Spanyolországban, Malagában versenyez. Boros… Tovább olvasom