2017. 06. 29. csütörtök - Péter, Pál 24°C | 33°C Még több cikk.

Az új motor megtréfálta Talmácsi Gábort

A gyorsaságimotoros-világbajnokság első futamán a 12. helyen végzett a 125 kcm-es géposztály címvédője, Talmácsi Gábor. Az új motor, a technika tréfálta meg.
A 125-ös géposztály címvédője, Talmácsi Gábor a második rajtkockából indulhatott a gyorsaságimotoros-világbajnokság nyitó futamán, a katari Losail International Circuiton, mely Doha külvárosában épült – még 2004-ben – 58 millió dolláros költségvetéssel. Talma remekül startolt a villanyfényes futamon, megtartotta pozícióját, majd a második kör végén megelőzte az angol Bradley Smith-t, és ezt követően több körön keresztül az élen motorozott. Nagy csatát vívott a riválisokkal, többször változott az első helyen az állás, de Talma remekül, imponálóan versenyezve általában dobogós pozícióban repesztett. Reális esély mutatkozott arra, hogy győzelemmel kezdje a 2008-as szezont, de négy körrel a vége előtt megviccelte az utóbbi napokban sokat rakoncátlankodó technika, műszaki gondjai akadtak. Az élen haladt, amikor az új Aprilia lelassult, majdnem leállt, és Talmácsi fokozatosan esett vissza, de azért sikerült pontot elcsípnie.

Talmácsinak az első idei versenyen nem volt szerencséje a motorjával.
Fotó: DM/DV

A vb-címvédő Talmácsi Gábor végül a 12. helyen zárta az idénynyitó Katari Nagydíjat, ezzel 4 pontot szerzett. A viadalt csapattársa, a spanyol Sergio Gadea nyerte, akinek ez volt pályafutása második futamgyőzelme.

Végeredmény

125 kcm: 1. Gadea (spanyol, Aprilia) 38:09.444 p, 2. Olive (spanyol, Derbi) 38:10.376, 3. Bradl (német, Aprilia) 38:11.104, 12. Talmácsi Gábor (Aprilia) 38:22.062; pontverseny: 1. Gadea 25, 2. Olive 20, 3. Bradl 16, 12. Talmácsi 4 pont.

Valentin Ghionea aranykeze

A bajnoki év utolsó szegedi Bajnokok Ligája kézilabda-mérkőzésén óriási küzdelemben a Pick győzelmet aratott az addig szintén kétpontos Celje felett. Tovább olvasom