2017. 11. 23. csütörtök - Kelemen, Klementina 3°C | 13°C Még több cikk.

Az Újpest lefocizta a Kecskemétet

Kecskemét – A KTE-Ereco kedd este 5-2-re kikapott hazai pályán az Újpest FC labdarúgócsapatától a Magyar Kupa 5. fordulójában. Online közvetítés.

MAGYAR KUPA, 5. FORDULÓ:
KTE-Ereco – Újpest FC
2-5 (0-2)
Széktói Stadion, 500 néző, vezette: Iványi Z. (Albert I., Viczián)
KTE: Mitrovic - Schindler, Koller, Gyagya (Robson, 46.), Farkas I. (Némedi, 46.) - Alempijevics, Litsingi, Bertus - Csordás, Montvai, Yannick Vezetőedző: Tomiszlav Szivics
UTE: Balajcza - Dudics, Vaskó, Pollák, Takács Z. - Foxi (Simon A., 70.), Sándor (Korcsmár, 82.), Stokes, Tóth N. (Kovács D., 64.) - Kabát, Rajczi. Vezetőedző: Willie McStay
Gólszerző: Csordás (46.), Yannick (89.), ill. Rajczi (6., 57.), Sándor (43.), Kabát (61.), Kovács D. (84.)
Sárga lap: Alempijevics (21.), Koller (28.), Farkas I. (39.), ill. Sándor (52.), Simon A. (85.)
Kiállítva: Alempijevics (47.)

A kecskeméti szurkolóknak nem sok örömet hozott a kedd este: a lila-fehér rangadón a vendég újpestiek a játék minden elemében felülmúlták a hazai kedvenceket. A Széktói Stadionban abevett szokás szerint gólzáporos találkozót láthatott a publikum.

A hírös város apraja-nagyja csak amiatt fájlalhatja a fejét, hogy a hét gólból ötöt az UTE szerzett. A Szusza Ferenc Stadionban rendezendő visszavágó ezek után csak formalitás.

II. FÉLIDŐ:

91. perc:
Vége a dalnak, alighanem eldőlt a továbbjutás sorsa.

89. perc: Yannick-szóló pontos befejezéssel, a bal alsóban a labda. 2-5

84. perc:
Az ötödik újpesti gól is megszületett: gyors tili-toli után Kovács Dániel 14 méterről, balról a jobb felsőbe helyez. 1-5

82. perc: Pályára lép az U20-as vb egyik hőse, Korcsmár Zsolt, Kabát pedig kisvártatva bődületes kapufát lő.

81. perc: A csereként beálló Némedi egy beadás után fel akart szabadítani, kis híján öngól lett belőle.

75. perc: Csordás szöglete után Montvai és Yannick is lemaradt középen a labdáról.

70. perc:
Litsingi tört be jobbról, lapos lövése 10 méterről az elvetődő Balajczában akad el.

66. perc: Csordás-bomba 22 méterről, Balajcza: ujjheggyel szögletre.

64. perc: A hazaiaknál Schindler helyén Bagi, a vendégeknél Tóth Norbertet Kovács Dániel váltja.

61. perc: Újra a KTE hálójában a labda: Rajczi az alapvonalról gurított vissza balról, Kabát 12 méterről megnézte a jobb aélsót, és oda is küldte a labdát.

57. perc: Pörögnek az események: Kabát tanári átadása után a kihagyhatatlan helyzetbe hozott Rajczi 10 méterről a léc alá vágta a labdát. 1-3

53. perc: Montvai beadása után Litsingi 10 méterről fölé fejelt.

52. perc: Újra villan a sárga lap, ezúttal Sándor György érdemelte ki.

50. perc:
Sallói István újpesti sportigazgató ugyancsak a szünetben nyilatkozott a delmagyar.hu-nak: Az első mérkőzésen el kell döntenünk a továbbjutás sorsát: így a második meccsen már tartalékolhatnánk a Debrecen elleni bajnokira.

48. perc:
A szendvicsmajszoló, üdítőszürcsölő vendégek között feltűnt a szünetben a korábbi szövetségi kapitány, Bicskei Bertalan is. - Kérdezték az újpestiek, van-e kedvem jönni, hát persze, hogy volt. Két szép gólt hozott az első félidő, nem rossz a meccs - mondta a delmagyar.hu-nak Bicskei.

47. perc:
Megfogyatkozott a Kecskemét: a Tóth Norbertet lerántó Alempijevics megkapta második sárgáját és a pirosat is.

46. perc: A szünetben kettőt cserélt a KTE és rögtön szépített is: Csordás nagy szóló után 6 méterről a kapuba bombázott. 1-2

I. FÉLIDŐ:

45. perc:
 Vége a félidőnek. Szünet. Megérdemelten vezet az Újpest, a Kecskeméttől ennél több, sokkal több kell a folytatásban.

43. perc:
Kabát előkészítése után Sándor lőtt tisztán 13 méterről, a labda a bal kapufáról vágódott félmagasan a kapuba. 0-2

42. perc: Csordás tekerte be prímán, Montvai 10 méterről fölé fejelt.

39. perc:
Foxinak csúnyán alárúgott Farkas István: ő is sárga lappal gazdagodik.

35. perc: Kabát 20 méterről forgácsolta szét az egyik reklámtáblát, mellé bombázott.

33. perc: A szélvészgyors Yannick két csel után durrantotta rá 13 méterről, balról: a kapu jobb oldalába tartó löketet Balajcza kiütötte.

30. perc:
Nagy-nagy KTE-helyzet: Litsingi 18 méterről a kapujából messze kifutó Balajczába lőtte a labdát.

29. perc:
Tóth Norbert Szabadrúgása 26 méterről fölé száll.

28. perc: Kabát újabb sárgáért harcol és révbe is ér: Koller rúgja fel.

26. perc:
Mindenre van megoldás, csak akarni kell - vallja Joshi Barat. Valószínűleg a tévé előtt csücsülnek azok, akik otthon maradtak. Kevesen vagyunk a stadionban, nagyon kevesen. Vagy talán a Mónika-show a mai befutó?

24. perc: Sándor fejel nyolc méterről, Mitrovic véd.

21. perc: Alempijevics rúgta fel Kabátot, sárga lap!

17. perc: Csordás játszhatta volna meg a középen őrizetlenül hagyott, kiugrásra váró Yannickot, de ebbe az átadásba is hiba csúszott.

12. perc: Csordás szöktette volna az üresbe mozgó Montvait, a labda azonban nem jutott el a csatártárshoz.

10. perc:
Ez aztán a klubszeretet: a Kecskemét Devils transzparens mögött tucatnyi KTE-ultra élteti a nagy hidegben a hátrányban lévő kedvenceket.

8. perc:
A tizenhatos bal oldali csücskétől Kabát mellé tekerte a szabadrúgást.

6. perc: Foxi jobb oldali beadása után a középen érkező Rajczi 8 méterről előrevetődve fejelt a kapu jobb oldalába. 0-1

4. perc: Montvai lőtt 12 méterröl, a nagy löket el sem jutott a kapuig, blokkolták.

1. perc: Elkezdődött a lila-fehér rangadó. Családias hangulatban, párszáz néző előtt. A játékosok után akár a szurkolókat is köszönthették volna név szerint...

A lila-fehér rangadón a tét a legjobb nyolc közé jutás. A visszavágót egy héttel később, a Szusza Ferenc Stadionban rendezik. Mindkét csapat bajnoki vereség után bizonyítana a kupában: a kecskemétiek Pakson kaptak ki 2-1-re-, az újpestiek Kaposváron 2-0-ra. Vélhetően az összecsapásra sok szurkoló kilátogat a Széktói Stadionba.

Az együttesekre egyaránt rangadó vár a hétvégén a Soproni Ligában, a KTE a a Ferencvárost, az UTE az MTK-t fogadja. A kupameccsen hazaiak mestere, Tomiszlav Szivics sérülés miatt nem számíthat Vladan Szaviccs játékára. A vendégek vezetőedzője, Willie McStay újra számíthat a kényszerpihenő után visszatérő Takács Zoltánra és Tóth Norbertre. Előbbi beteg volt, utóbbi eltiltását töltötte.

Online közvetítés 17 óra 30 perctől a delmagyar.hu-n!

Murénás éremeső

Tucatnyi éremmel térhettek haza a Muréna Szegedi Úszó- és Búvárklub utánpótláskorú versenyzői az… Tovább olvasom