2017. 09. 22. péntek - Móric 11°C | 17°C Még több cikk.

Az utolsó percben kapott ki a Szeged 2011

A labdarúgó NB II keleti csoportjának 10. fordulójában a Szeged 2011 a Vasas vendégeként 2–1-es vereséget szenvedett.
Vasas–Szeged 2011 2–1 (1–1)
Labdarúgó NB II, Keleti csoport, 10. forduló. Budapest, Fáy utca, 550 néző. Vezette: Fábián.
Vasas: Szatmári – Polényi, Lucas, Katona, Görgényi – Mehmedagics, Thiago – Deyvison, Kovács D., Clauderon – Szilágyi. Edző: Szapor Gábor.
Szeged 2011: Belecsan 6 – Laczkó J. 6, Petrók 5, Toca 5, Radnai 5 – Markovics 5-2=3, Farkas Z. 4,5, Ulvicki 4 – Geiger 4,5, Kis R. 5 – Jovánczai 6. Edző: Tóth Bálint.
Gólszerzők: Jovánczai a 24., Clauderon a 45., Nikolov (11-esből) a 90. percben.
Csere: Mehmedagics helyett Nikolov a 17., Lucas helyett Braga a 26., Geiger helyett Lisztes (5) a szünetben, Farkas Z. helyett Kéri a 67., Deyvison helyett Mundi a 71., Kis R. helyett Varga B. a 71. percben.
Sárga lap: Markovics a 47., Radnai a 61., Thiago a 63., Markovics a 65., Kéri a 82., Toca a 87. percben.
Kiállítva: Markovics  a 65. percben.

Jovánczai szerzett vezetést a Szegednek. Fotó: Karnok Csaba

Góltörténet

24. perc:
Farkas Zoltán beadása után Jovánczai lyukat rúgott, Geiger viszont lőtt, a kapus védett, végül Jovánczai másodszorra nem hibázott, 0–1.
45. perc:
két hazai támadó közül Clauderon lőtt a kapuba, miután Deyvison a kapufát találta el, 1–1.
90. perc:
Szilágyi a 16-oson belül Petrók és Laczkó János szorításában könnyen elesett, a bíró pedig 11-est ítélt. A büntetőt Nikolov biztosan értékesítette, 2–1.

Sorrendben hatodik mérkőzésén sem tudott nyerni a labdarúgó NB II Keleti csoportjában a Szeged 2011 csapata.

Amíg az első ötmeccses etapot nyolc ponttal zárta az együttes, az azt követő ötben már csak kettőt tett hozzá. Persze azt a szegediek is tudták, hogy éppen ez a középső öt mérkőzés rendkívül nehéz lesz, hiszen a bajnoki címért hajtó csapatok közül többel is találkoztak.

És bizony ha nincs két bírói baki, akár újabb ponttal is lezárhatta volna az együttes ezt a szakaszt. Mert amíg az első félidőben Jovánczai – akinek a találatával nagyjából húsz percig amúgy is vezetett a vendégegyüttes a budapesti Fáy utcában – esetében nem ítélt Fábián játékvezető büntetőt, addig a Vasasnak a rendes játékidő utolsó percében megadott egy igen véleményes 11-est.

A szegediek helyzete cseppet sem rózsás, hiszen a 14. helyen szerénykednek – milyen az élet: a Vasas ezzel a sikerrel már az élcsoport mögött helyezkedik el, ám ha az újabb ötmeccses etapot nézzük, a csapat számára megint megkezdődhet a pontgyűjtés. A Kazincbarcika, az Újpest II., a Balmazújváros, az Orosháza és a Debrecen II. közül három legyőzhető, kettő találkozón pedig bármi lehet.

Más kérdés, vajon a szegediek milyen védekezéssel és támadójátékkal rukkolnak majd elő, illetve a sérültek (Tóth Imre, Bekim Kapic, Borbély, Lisztes, Toca) milyen állapotban lesznek az éppen aktuális meccs előtt.

Tóth Bálint: – Nem szoktam a bírókkal foglalkozni, de most alaposan belenyúlt a mérkőzésbe.

További eredmények: Nyíregyháza–Orosháza 2–1, Békéscsaba–Balmazújváros 1–1, FTC II.–Vác 1–0, Szolnok–Debrecen II. 2–1, Kazicnbarcika–Újpest II. 2–0, Cegléd–Putnok 1–3, Mezőkövesd–Honvéd II. 1–2.

• 2. pepik 2012. október 22. 11:33
    „A történelem újra ismétli önmagát. 23 éve ugyanígy, utolsó percben Vasasnak felkínált büntető okozta az akkori szegedi csapat vesztét. Fábián sporttárs büszke lehet.
    A vezetőknek viszont illő lenne reális célokat megfogalmazni, mert a csapat szerintem gyengült idénre.”
  • 1. csöcskenőcs 2012. október 22. 10:02
    „utolsó percben kaptunk ki..jólvan fiúk akkor hoztuk ismét a szokásosat. grat..”

A-Híd Szeged: Szerdán következik az első rangadó

Szerdán 19 órakor az újszegedi sportuszodában az első rangadóját vívja az A-Híd Szeged VE férfi vízilabdacsapata a Szolnok ellen a Vodafone OB I-ben. Tovább olvasom