2017. 08. 17. csütörtök - Jácint 17°C | 31°C Még több cikk.

Azok a fránya lepattanók: Szeviép-Szeged-Pécs 68-74

Hiába küzdött végig szívósan a Szeviép-Szeged, az első félidőben összeszedett 12 pontos hátrányát nem tudta ledolgozni a Pécs elleni női kosárlabda rangadón.
Szeviép-Szeged-Mizo Pécs 2010 68–74 (11-23, 20-13, 16-13, 21-25)

Női kosárlabda NB I, A csoport. Szeged, 1500 néző. Vezette: Bodnár, Cziffra, Frányó.
Szeviép: Ciglar 13, Németh 9/3, FÜRÉSZ 21/6, Zserzserunova 4, Sipaviciute 2. Csere: Kajdacsi 2, HORVÁTH ZS. 14/9, Laczi 3. Vezetőedző: Bencze Tamás.
Pécs: IVÁNYI 12, Raksányi 4, Bujdosó 10, Fegyverneky 6, OHLDE 18. Csere: Quigley 4, Mazzante 9/9, VAJDA 11/3. Vezetőedző: Fűzy Ákos.
Kipontozódott: Zserzserunova, Kajdacsi, Sipaviciute.

Bencze Tamás: – Centerposzton veszítettük el a találkozót, lagymatagul védekeztünk, és aztán hiába javultunk fel, nem tudtuk átlépni azt a küszöböt, amely a sikerhez kellett volna. Nem adjuk fel, a hátralévő két fordulóban szeretnénk idegenben is bravúrt elérni.

4. negyed: 21-25, 68-74

10. perc: ez elúszott 62-68. A vége csupa-csupa büntető és pécsi siker 68-74.

8. perc:
Horváth Zsuzsi hármasa is kevés lesz? Vajda triplája után valószínű. 30-15 a lepattanók aránya a Pécsnek 60-66.

5. perc:
Fürész hármasa kell, mint egy falat kenyér, közben két jó Oldhe büntető. Fürésznek erre is van válasza: hármas 57-61.

3. perc:
Ciglar lopja vissza a reményt, Iványi szomorítja a szegedi szurkolókat 51-59.

3. perc:
Zserzserunova negyedik faultja után Olhde két büntetője jó 49-55.

2. perc: Bujdosó állítja vissza a kétpontos különbséget 49-51. Fegyverneky büntetői is pontosak 49-53.

1. perc: először egyenlő!!! Ciglar dolgozza le a különbséget! Gyerünk lányok 49-49.

Kikapott a Szeviép a Pécstől. Fotó: Frank Yvette (galéria)

3. negyed: 16-13, 47-49

10. perc:
az utolsó másodpercekben Fürésznek van helyén a szíve 47-49.

10. perc: Bujdosó nehéz helyzetben segíti ki csapatát 45-49.

9. perc: Ciglar is pontosan dobja a büntetőket. A túloldalon Turóczi csak egyet értékesít. Rögtön utána Ciglar betörésből. Alakul 45-47.

7. perc: a hárompontos vonal mögül Mazzante 41-46.

6. perc: nem bírunk Vajdával. Fürész biztosan dobja a büntetőket. Hárman gyűjtöttek négy személyi hibát a pécsieknél 41-43.

5. perc: 36-39-nél Fürész elhibázza a hármast, a túloldalon Oldhe remekel. Németh passza után Horváth Zsuzsa enged el egy hármast. ez már igen 39-41.

4. perc: kezdünk visszajönni a meccsbe, Németh hármasa nagyon kell hozzá 34-37.

3. perc: egy büntetője jó a Pécsnek, igen nagy a fejetlenség, jól jönne már egy kosár 31-37.

1. perc: a Pécs kezd, de nincs kosár. A túloldalon Fürész ront kétszer is ziccert.

2. negyed: 20-13, 31-36

10. perc:
Vajda ellen nincs orvosság, Fürész büntetői ellen sem 31-36.

10. perc: most jobban megy a büntetőzés Fürésznek, minkettőt bevágja 29-34.

9. perc: csak az egyik büntetője jó Fürésznek, Sipaviciute az első kosarát szerzi 27-32.

8. perc: Németh Bernadett pontos a büntetővonal mögül 24-32.

6. perc: marad a 10 pontos távolság 22-32.

4. perc: Ohldet lehetetlen tartani a palánk alatt 20-30.

3. perc: hiába remekel Horváth, Mazzante sem adja alább. Zserzserunova fineszes alakítása után megint a mi Horváth Zsuzsink. Időt kér a Pécs 20-28.

1. perc: talán majd most: Horváth Zsuzsa hármasa, Fegyverneky duplával válaszol 14-25.

Németh Bernadettet legtöbbször ketten szorongatták. Fotó: Frank Yvette
Németh Bernadettet legtöbbször ketten szorongatták.
Fotó: Frank Yvette

1. negyed: 11-23.

10. perc:
Horváth Zsuzsa csak egy büntetőt dob be, Kajdacsit lesapkázzák. Fegyvernekynek is csak egy büntetője jó 11-23.

9. perc: Kajdacsi harcol ki helyzetet a palánk alatt, Vajda Anna hármassal válaszol 10-22.

8. perc: Vajda erődemonstrációja, teljes sokkban a Szeged, 11 pont a különbség 8-19.

7. perc: Horváth Lilla két büntetődobást is kihagy. Luxus. Iványi már pontosabb 8-17.

6. perc: hiába Fürész villanása, Iványi büntetői után megint 7 egység a különbség 8-15.

6. perc: Quigley tör be a palánk alatt, majd ugyanő középtávolról 6-13.

4. perc: újabb pécsi duplára Németh pontos büntetődobásokkal válaszol 6-9.

4. perc
: Ohlde büntetőire Fürész triplája a válasz 4-7.

3. perc: Ciglar duplája az első szegedi kosár 2-4.

2. perc: Zserzseunova és Sipaviciute is ront. Elképesztő a hangulat, mindkét tábor kitesz magáért. Raksányi duplázza meg a vendégelőnyt 0-4.

1. perc: Ohlde kosarával a Pécs szerez vezetést 0-2.

18.05: "Annak idején a BSE-re, a Pécsre és a Sopronra is mondták, ami most a Szegedre igaz: a magyar női mezőny Dream Teamje jelen pillanatban." Nem, ezek nem egy szegedi szurkoló, hanem a pécsi edző, Fűzy Ákos szavai a Szeviépről. Reméljük, ez az érzés csak erősödik benne a lefújás után.

18.00: az első meccset már megnyertük: a szegediek csatakiáltása jóval hangosabbra sikerült.

17.55: egyelőre még nics játékos a pályán, ahol Fűzy Ákos pécsi vezetőedző Donkó Orsolya szegedi klubigazgatóval beszélget. Valószínűleg véletlen, hogy mindketten lila színbe öltöztek a rangadóra.

Nem mindennapi párharcokra kerülhet sor a ma esti Szeviép-Szeged–MiZo Pécs 2010 kosárrangadón. A listavezető és a második helyezett összecsapásán mindkét kezdőcsapatban klasszisjátékosok szerepelnek, és bár a Szeviép kisebb költségvetéssel gazdálkodhat, ez – ahogy a korábbi években már volt rá példa – nem feltétlenül mutatkozik meg a végeredményben. Nézzük, egyénileg melyik csapat áll jobban.

Iva Ciglar–Iványi Dalma 0–1

A Szeged horvát válogatott irányítója a szezonban sokszor csapata erőssége volt, ám legutóbb, a BSE elleni mk-meccsen nem játszott jól. A legtöbb statisztikában a pécsi klasszis, Iványi Dalma Ciglar előtt áll, valamint hatalmas rutinja is azt sugallja, ezen a poszton a Pécs áll jobban.

Németh Bernadett–Fegyverneky Zsófia 1–1

Ha már a rutint említettük, akkor ez esetben az inkább Németh javára billenti a mérleg nyelvét. A Szeged válogatottja a héten megsérült, bal bokáját fájlalta egy rossz lépés után, ám ez nem hátráltatja a játékban. A Pécshez idén visszatérő Fegyverneky formája erősen ingadozó.

Németh Bernadett megsérült a héten, de ott lesz a csapatban.
Fotó: DM/DV

Fürész Emőke–Kelly Mazzante 2–1

Bár eredményekben Mazzante tart előrébb, a WNBA-győztes játékos Magyarországon nem hozza azt a formát, amelyre klasszisából következtethetnénk: nem véletlen, hogy a Győr elleni mk-meccsen ő is a keretben maradásért játszott a Pécsben (végül Krnjics járt pórul, és marad ki a bajnoki hajrából). Fürész Emőke bár még érzi térdműtétjét, jelenléte mindig ösztönző hatással van a Szeviépre, kapitányként is sokat tesz hozzá a játékhoz.

Fürész Emőke jelenléte sokat számít.
Fotó: DM/DV

Olena Zserzserunova–Vajda Anna 2–2

Az ukrán légiós sorra dobálja a „húszasokat" a bajnokikon, Sipaviciutével remek kettőst alkot. A pontot mégis a pécsi Vajda Annának adtuk, hiszen ő az egyik legjobb magyar játékos, hivatalos az Euroliga All Star-gálájára, és bokaszalagszakadásából is feltűnően gyorsan felépült.

Vaida Sipaviciute–Nicole Ohlde 3–2

Pontátlaguk szinte megegyezik a szezonban (15,4, ill. 16), lepattanóival és a fontos pillanatokban szerzett kosaraival azonban – hazai környezetben – talán Sipaviciute lehet több hasznára csapatának. Persze ezt a szegedi szív is mondatja velünk.

Kispadok 3–3

Szegedi oldalon Kajdacsi Judit, Laczi Edit és Lengyel Dalma kaphat több lehetőséget, míg a Pécstől Alexandria Quigley, Bujdosó Nóra, Raksányi Krisztina és Sarok Nikolett vár bevetésre. Bár Kajdacsi érkezésével Bencze Tamás is jobban cserélgetheti játékosait, a nagyobb költségvetéshez nagyobb keret és több variációs lehetőség is jár Füzy Ákos edzőnek. Számolgatásunkból nem lehet a végeredményre következtetni, a játékosok ma 18.30-tól a pályán döntenek a győzelemről.

DM/DV-grafika

Győzni kell

Bencze Tamás, a Szeviép-Szeged vezetőedzője bizakodó a rangadó előtt. – Kajdacsi Judit érkezése után elmondhatom, a két csapat kerete szinte teljesen egyforma játékerőt képvisel. Szeretnénk kihasználni a hazai pálya adta előnyöket, éppen ezért bízom benne, hogy minél több szurkoló eljön az összecsapásra, hiszen az Euroligában aratott két hazai győzelmünkben is nagy szerep jutott a drukkereknek. Egységesebbek, jobbak vagyunk, mint a novemberi, tízpontos idegenbeli vereségünkkor, éppen ezért bízom a győzelmünkben – mondta Bencze Tamás.

Belépők

A rangadóra 900 forintba kerül a felnőtteknek a belépő, 600 forint a nyugdíjasoknak és a Csongrád megyén kívüli diákoknak, ingyenes a Csongrád megyei diákoknak és a szervezett iskolai és óvodai csoportnak. A pénztár 17 órakor nyit az újszegedi sportcsarnokban.

• 3. apa15 2010. március 05. 21:35
    „szép volt lányok ez azért nem olyan rossz eredmény”
  • 2. zoli100 2010. március 05. 20:33
    „Sajnos nagy előnyt adtunk a Pécsnek az első negyedben!Azért szép volt lányok,mindent bele,nem szabad csüggedni.A vereségből is profitálni,messze még a vége....Hajrá csajok!”
  • 1. jefferson 2010. március 05. 20:04
    „gyerünk lányok itt az idő!”

Szegedi korcsolyás bajnoki címek

A közelmúltban rendezték meg Budapesten a rövid pályás gyorskorcsolyások utánpótlás-bajnokságát. Tovább olvasom