2017. 08. 18. péntek - Ilona 18°C | 32°C Még több cikk.

Bajnok a Hungerit-Szentes!

Sikerült! A Hungerit-Szentes fantasztikus mérkőzésen, drámai ötméterespárbajban győzte le szerdán a Dunaújvárost a női vízilabda-bajnokság fináléjában. Ezzel 14 év után megnyerte a bajnoki aranyat! Szentes ünnepelt, játékosok, vezetők, szurkolók is megmártóztak az uszoda vizében.
Hungerit-Szentes 15 - Dunaújvárosi Főiskola 14 - (1–4, 2–3, 2–2, 4–0, 6–5) – büntetőkkel
Női vízilabda OB I, döntő, 4. mérkőzés. Szentes, ligeti uszoda, 400 néző. Vezette: Székely, Vogel.
Hungerit-Szentes: Terefou – Győri, Hevesi, VAN DER SLOOT 4, Rácz D., KÖVÉR-KIS 2, GÉMES 2. Csere: Kádár 1, Farkas T., Etiebet. Vezetőedző: Tóth László.
Dunaújvárosi Főiskola: KASÓ – Szilágyi, MENCZINGER 2, Gurisatti, MISKOLCZI 2, Garda 1, Csabai 2, Horváth B. Csere: Ziegler 1, Polák 1, Sinka. Vezetőedző: Mihók Attila.
Gól – emberelőnyből: 10/0, ill. 6/1. Ötméteresből: 2/1, ill. 2/1.
Kipontozódott: Garda, Polák.
A párharc végeredménye: 3:1 a Hungerit-Szentes javára.

Dr. Tóth Gyula mesteredző azt mondta a meccs előtt, kicsit ideges. A szurkolók legtöbbje győzelmet várt, volt, aki azt is megmondta, két góllal nyernek a szentesi lányok. Nem lett igaza... Ötösökkel nyertek!

Az első negyedben az Újváros nagyon jól kezdett (1–4), és magabiztosan tartotta az előnyét, sőt még növelte is. A második negyed derekán már 2–7 állt az eredményjelzőn, és még az utolsó 8 percnek is négygólos hátrányból vágott neki a Hungerit. Ne hallgassuk el, a hazaiak lövései jobbára pontatlanok voltak, a kapufán csattantak – számolni sem lehetett, mennyiszer tesztelték a Kurca-partiak a fa törésállóságát –, pontatlanok voltak a passzok, sok labdát adtak el, az újvárosiak pedig éltek a kínálkozó lehetőségekkel. Elképzelhető, 5–9-nél sokan már feladnák, a szentesi csajok azonban nem!

Fantasztikus utolsó negyedet produkáltak, összeállt a védekezés, pontosak voltak a támadásbefejezések, és mint az első újvárosi meccsen, az utolsó másodpercben egyenlített a Szentes, 9–9!

Jöhettek az ötméteresek, de ekkor már a Tóth-lányok voltak lélektani előnyben, és zúgott, fütyült, tombolt a zsúfolásig megtelt lelátó is. A párbajt a Szentes kezdte, Kövér-Kis belőtte, majd a vendégek egyik legjobbja, egyben második dobója, Csabai hibázott, kiejtette a kezéből a labdát, így „végezte el" a büntetőt. Bár Gémes is bakizott, de Csabai a második körben ismét nem tudott a hálóba találni. Robbant a lelátó! 15–14-re nyert, és 14 év után bajnok lett a Hungerit-Szentes! Méghozzá fantasztikus, rendkívül színvonalas mérkőzésen. Mindenki fürdött: játékosok, edzők, vezetők, szurkolók is. Már a medencében előkerültek az első pezsgős palackok. Nehéz szavakat találni, nem is keresek – elég annyi, az újvárosiak sírtak, a szentesiek pedig egyszerre sírtak és nevettek. Kisvártatva még jobban, amikor magasba emelhették a bajnoki serleget, és nyakba kerültek az aranyérmek. A buli a törzshelyen, a Pano Sport Pubban folytatódott – gyanítható, sokáig...

– Minden idők legszínvonalasabb, legizgalmasabb, legnagyobb érdeklődésre számot tartó női vízilabda bajnoki döntőjét láttuk. Gratulálok Tóth Laci kollégámnak, barátomnak, fantasztikus eredményt ért el, a csapat is remek teljesítményt nyújtott – nyilatkozta Merész András szövetségi kapitány.

Tóth László: – Nagyon akartuk a sikert, végig kitartottunk. A negyedik negyed előtt azt mondtam, a sikerhez csoda is kell, megtörtént! De ilyen csodára csakis ilyen csodálatos emberek képesek.

Kerékpár: Hemmert János 1., Molnár István 2.

Két napból és három szakaszból állt a Hajdú-Főnix kupa nemzetközi kerékpárverseny, amelyet Debrecen mellett rendeztek. Tovább olvasom