2017. 08. 16. szerda - Ábrahám 17°C | 31°C Még több cikk.

BAJNOK A HUNGERIT-SZENTES: Hungerit-Dunaújváros 15-14

A női vízilabda OB I bajnoki döntőjének negyedik a szentesi Széchenyi ligeti uszodában a Hungerit-Szentes parádés hajrával, négygólos hátrányból a lefújás pillanatában egyenlítve, majd az ötmétereseket megnyerve megszerezte a bajnoki címet.

Hungerit-Szentes-Dunaújvárosi Főiskola 9-9 (1-4, 2-3, 2-2, 4-0), ötméteresekkel: 6:5
Női vízilabda OB I, döntő, 4. mérkőzés, Szentes, ligeti uszoda, 400 néző. Vezeti: Székely, Vogel.
Hungerit-Szentes: Terefou - Győri, Hevesi, van der Sloot 4, Rácz D., Kövér-Kis 2, Gémes 2. Csere: Kádár 1, Farkas T., Etiebet. Edző: Tóth László.
Dunaújvárosi Főiskola: Kasó - Szilágyi, Menczinger 2, Gurisatti, Miskolczi 2, Garda 1, Csabai 2, Horváth B. Csere: Sós (kapus), Ziegler 1, Polák 1, Sinka. Edző: Mihók Attila.

BAJNOK A HUNGERIT-SZENTES! Fotó: Schmidt Andrea (galéria)
Már 7-2-re is vezetett a Dunaújváros, az utolsó negyed előtt 9-5-re, ám a Hungerit-Szentes parádés hajrával egyenlített, majd az ötméteresekben jobb volt, így megnyerte a bajnoki címet.

7. sorozat: Kádár, 15-14. Csabai kihagyja, bajnok a Hungerit-Szentes.

6. sorozat: Kövér-Kis, 14-13. Megint Miskolczi, 14-14.

Innentől aki hibázik, veszt.

5. sorozat: Győri, 13-12. Gurisatti, 13-13.

4. sorozat: Hevesi, 12-11. Ziegler, 12-12.

3. sorozat: Gémes is kihagyja. Menczinger, 11-11.

2. sorozat: Kádár, 11-10. Csabai, nem dobja el, kiejti.

1. sorozat: Kövér-Kis kezdi, Sós védi a büntetőket a Dunaújvárosban, de ezt nem, 10-9. Miskolczi, 10-10.

Ötméteresek

8. perc: Horváth B. kapufája, 38 másodperc van hátra. Hazai ötméteres. Gémes belövi, 8-9. Eldobja a Dunaújváros, szentesi időkérés, 8 másodperc van hátra... Terefou elindítja, Van der Sloot  az utolsó pillanatban, 9-9, büntetők jönnek

7. perc: megint tanácstalan újvárosi akció, Terefou lehúzza a labdát. Gémes, megint kapufa.

6. perc: Etiebet nem fér a labdához, nagy a csata, mégis kifelé. Kontrát fújnak, szentesi előny. Garda is kipontozódott. Rossz szentesi lövés.

5. perc: lejár a támadóidő, ám mert nem ment elég messzire a szabaddobásnál Hevesi, kiállítják. Blokk, gyerünk!

4. perc: előbb Terefou véd, majd Kasó bravúrral.

3. perc: végre vendégkapufa. Kövér-Kis átlő, 6-9. Pereg a támadóidő, kifut a Dunaújváros belőle, a másik oldalon van der Sloot kilövi pattintva a rövidet, 7-9.

2. perc: Gémes lő, Kasó beleér középen. Kövér-Kis, kapufa... Előbb kifelé Gurisatti ellen, majd alig hogy elérte a Szentes a félpályát, visszakontra.

1. perc: jöjjön az utolsó felvonás, nehéz helyzetben a Szentes, de a ráúszásnál a labda megvan. Gémes a támadóidő vége előtt lő, felső kapufa teteje. Miskiolczi, a röviden Terefou véd. Hazai emberelőny, Polák kipontozódott.

IV. negyed:

8. perc: kontra, jöhet a Szentes. Emebrelőny, Menczinger a bűnös. Kövér-Kis, 5-9. Időt kér az Újváros. Szentesi kiállítás, Terefou védi Miskolczi lövését. Vége a negyednek.

7. perc: Csabait ketten támadják, fault, ötméteres. Miskolczi, 4-9. Etiebet centerben, kiejti, mert ketten a nyakán, semmi, kifelé.

6. perc: kimarad a hazai előny. Víz alatt húzta át a labdát Gurisatti, kifelé szabaddobás. Kádár ejt, kapufa.

5. perc: bírói ítéletek ide-oda, zúg a tömeg. Dunaújvárosi fault, szentesi időkérés.

4. perc: megint véd Kasó. Hevesi nem tudja megfogni a labdát, ketten voltak a nyakán, nem ítélnek semmit...

3. perc: dunaújvárosi előny, Terefou véd. Vendégkiállítás, ötméteres. Van der Sloot kihagyja, illetve Kasó leér a bal alsóba.

2. perc: a röviden Kádár behúzza, 4-8. Terefou véd, majd szentesi labdaeladás - hányadik már?

1. perc: van der Sloot elhozza a labdát, labdavesztés, Győrit kiállítják, Csabai, 3-8.

III. negyed

8. perc: kontra az Újváros ellen. Etiebet centerben húz, Kasóba. Vége az első két negyednek, időn túl esett az újabb vendéggól.

7. perc: az emberelőnyt gólig játsszák, Polák, 2-7. Gémes akcióból szépít, 3-7.

6. perc: Terefou hatalmas védést mutat be a jobb felsőbe érkező labdánál. Hiába, Ziegler, 2-6. Megint szentesi kapufa, majd kontra a Dunaújvárosnál. Kövér-Kis kiejti, és ki is állították.

5. perc: a Szentes kért időt. Előnyben a hazaiak, lehet zárkózni! Kövér-Kis az oldalkapufára lő.

4. perc: hatalmas gól, Menczinger, 2-5. Farkas T. centerben, lő, Kasó véd.

3. perc: Menczinger passza hosszú, kiegészül a Szentes. Vendégkiállítás. Van der Sloot, 2-4.

2. perc: rossz szentesi bejátszás. Hazai labdaszerzés, Gémes ejett a lécre, majd visszaúszás közben kiállítják Gémest. Dunaújvárosi időkérés.

1. perc: Csabai vállai tűntek csúszósnak a bírónál, magához kérte, majd visszaengedte. A Dunaújváros hozta el a labdát, de Terefou megszerzi.

II. negyed

8. perc: újvárosi időkérés. Menczinger gyönyörű gólt ejt, 1-4. Kasó védett, vége a negyednek.

7. perc: a szentesi Gémes is fölédobja. Terefou védett. Kádár a felső lécre ejt.

6. perc: szentesi labdaszerzés, jó a védekezés. Rossz passz a másik oldalon. Fölédobott dunaújvárosi labda, jöhet a Szentes!

5. perc: Gurisattit küldik ki, Tóth László időt kér. Végre! Van der Sloot éles szögből a rövidbe lő, 1-3.

4. perc: nem igazán olyan ítéletek születnek, amelyek tetszenek a hazaiaknak...

3. perc: Garda betalál, 0-2. Sőt Csabai is, 0-3.

2. perc: Győri kapufát dob, majd kontrát fújnak az újvárosiak ellen. Mostt meg Hevesi ellen...

1. perc: a ráúszást a Szentes hozta el. Újvárosi labdaszerzés centerpassz után. Dunaújvárosi ötméteres: Miskolczi, 0-1.

I. negyed

Nagy az érdeklődés, több tízméteres sor áll még a bejáratnál, miközben elkezdődött a bemutatás.

A Diapolo-Szeged két játékosa, Juhász Zsolt és Tóth Márton érkezett meg, ők szombaton 17.30-kor kezdik a bronzmeccset a Honvéd ellen hazai pályán, az újszegedi sportuszodában.

Itt vannak az újvárosi szurkolók, a két tábor - csoportonként nagyjából 15-15 drukker - óriási hangpárbajt vív.

Bocskai István vezetésével megszólalt a Hajrá, Szentes!

A szentesi lányok után a dunaújvárosiak, valamint a helyi szurkolói csoport, a Köménymag melegít - értelemszerűen mindenki más-más térfélen. Még bő félóra van hátra a bajnoki döntő negyedik meccsének kezdéséig, a hazaiak nagyon szeretnék az aranyérmet.

Korábban:

Az eddig lejátszott meccsek alapján a Hungerit-Szentes 2:1-re vezet a Dunaújvárosi Főiskola ellen, amely legutóbb otthon nyert – verekedős, durva összecsapáson – 8–5-re, ezzel szépített az álláson%

Davis-kupa: Ria! Ria! Hungária!

Ma 11 órakor Örményország ellen kezd az újszegedi Gellért Szabadidőközpontban a magyar Davis-kupa-válogatott az euro-afrikai zóna III-as csoportjában. Tovább olvasom