2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -5°C | 4°C

Bajnok lett a Vasas!

A férfi vízilabda OB I-ben 1989 után, tizenhárom elvesztett bajnoki finálét követően ismét aranyéremnek örülhettek a Vasas pólósai.
TEVA-VasasPlaket–Domino-BHSE 10–9 (2–2, 3–3, 3–3, 2–1)
OB I-es férfi vízilabda-bajnokság, döntő, negyedik mérkőzés, Budapest, 1800 néző.
Góldobók: Varga Dániel 4, Kovács R. 2, Varga Dénes, Heinrich, Steinmetz Á., Mátyás, ill. Molnár 3, Szivós, Bárány, Székely, Kiss G., Fodor, Benedek.
Összesítésben 3:1-re nyert a Vasas.

A pólós párbaj nyitómeccsén idegenben aratott Vasas-győzelem, majd az e heti, keddi angyalföldi K. O., ezáltal 2:0-ás vezetés után pénteken váratlanul sziporkázó játékkal szépített a címvédő Honvéd, ennél fogva a vasárnapi összecsapás nagy kérdése az volt: a piros-kékek kisiklása volt csupán a harmadik mérkőzésen elszenvedett hatgólos vereség, vagy az olimpiai bajnokokkal teletűzdelt dominós alakulat feltámadt, s igazolja, hogy korai lett volna leírni az első két fellépésen mutatott gyatra játéka miatt.

Ötödik helyen

Utolsó mérkőzésén háromgólos győzelmet aratott a magyar női vízilabda-válogatott az oroszországi Kirisiben rendezett európai Világliga-selejtezőben: Magyarország–Németország 14–11 (5–4, 3–2, 4–2, 2–3). A végeredmény: 1. Görögország, 2. Spanyolország, 3. Hollandia, 4. Oroszország, 5. Magyarország, 6. Németország.
A tornáról az első két helyezett jutott be a Világliga júliusi, montreali döntőjébe.

A vasárnapi negyedik ütközet fantasztikus mérkőzést hozott. Végig fej-fej mellett haladtak a csapatok, képtelenek voltak egymástól meglépni. A vége igazi dráma volt a címvédő honvédosoknak. Nyaki porckorongsérve ellenére a játékot vállaló Steinmetz Ádám centerből, 5 méterről lőtt a hálóba egy szabaddobást (8–7). Csakhogy emberelőnyből Fodor Rajmund is góllal vétette észre magát (8–8).

A csúcsszintű izgalmak közepette élvezetes, jóllehet változó nívójú pólót láthatott a telt házas Komjádi uszoda népe, amelynek „dominós részlege" örülhetett előbb: Benedek Tibor ragasztott a bal felső sarokba hatalmas gólt (8–9). A piros-kékek üdvrivalgására Mátyás Zoltán szolgáltatott örömöt távolról is célt érő lövésével (9–9). Bő két perccel a vége előtt újfent az angyalföldiek vidulhattak: Varga Dániel sokadik zseniális megoldása a Vasast juttatta 10–9-es vezetéshez. És bár még adódtak további lehetőségek is mindkét kapu előtt, az állás nem változott: nyert, ezzel 18 évi szünet után története 14. magyar bajnoki címét érdemelte ki a Vasas férfi vízilabdacsapata.

A 2006/2007-es bajnokság végeredménye: 1. Vasas. 2. Domino, 3. Eger, 4. Szeged Beton, 5. Pécs, 6. FTC, 7. Újpest, 8. BVSC, 9. Szolnok, 10. OSC, 11. Szentesi VK, 12. Neptun.