2017. 10. 23. hétfő - Gyöngyi 10°C | 16°C Még több cikk.

Bajnoki főpróbát tartottak a csapatok

Két nemzetközi női kézilabda tornát is rendeztek a hét végén hazánkban. Győrben a hazai együttes diadalmaskodott, míg Debrecenben a Loki második lett. Jóformán ez volt minden csapat számára a főpróba, hiszen a hét végén megkezdődik a bajnoki küzdelem.
A Győri Audi ETO KC nyerte a Kulcsár Anita nemzetközi női kézilabdatornát, miután a döntőben legyőzte a házigazda Dunaferr csapatát.

A bronzérem a magyar bajnok Budapest-Bank-FTC-nek jutott, negyedik lett a nyáron jól igazoló Cornexi-Alcoa-Auto Bahn, míg az ötödik helyre a Bajnokok Ligája-döntős orosz Lada Toljatti futott be.

A fináléban a Győr villámrajtot vett, az 5. percben már 7–0-ra vezetett. A hazai együttesnek esélye sem volt a felzárkózásra.

A helyosztókon, döntő: Győri Audi ETO KC–Dunaferr 29–23 (19–9). A 3. helyért: Budapest Bank-FTC–Cornexi-Alcoa-Auto Bahn 30–28 (14–13). Az 5. helyért: Lada Toljatti (orosz)–Podgorica (montenegrói) 33–24 (16–11).

A második helyen végzett a házigazda DVSC-Aquaticum az Ave Ásványvíz Kupa nemzetközi női kézilabdatornán, miután a szombati döntőben kikapott a KEK-győztes román Oltchim Valceától.

Eredmények, a döntőben: Oltchim Valcea (román)–DVSC-Aquaticum 28–26 (14–11), a 3. helyért: Krim Ljubljana (szlovén)–Michalovce (szlovák) 37–36, az 5. helyért: Baia Mare (román)-Slavia Praha (cseh) 31–27.
A héten megkezdődik a női kézilabda NB küzdelme. Az első fordulóban az ASA-HNKC együttese idegenben lép pályára, éppen a debreceni tornán ezüstérmet szerzett DVSC otthonában.

A vásárhelyiek pénteken 18 órakor vívják első derbijüket.
További párosítás, szombat: Békéscsaba–Dunaferr (17), Cornexi-Alcoa-Auto Bahn–Vác (18), Budapest Bank-FTC–Vasas (18). Vasárnap: Goldberger–Tajtavill-Derecske (17), Győri Audi ETO KC–Kiskunhalas (18).