2017. 11. 18. szombat - Jenő 5°C | 8°C Még több cikk.

Bajnokot vert a HFC

A labdarúgó NB III Alföld csoportjában a Hódmezővásárhely legyőzte a már bajnok Békéscsabát, míg az Algyő az ezüstérem megszerzése szempontjából fontos meccsen kikapott Szolnokon.
Szolnoki S.–Algyő 3–1 (0–0)
Szolnok, 100 néző. Vezette: Gyekiczki.
Szolnok: Bak – Boda, Luca, Horváth Cs. – Lippai, Bontovics (Kővári), Őz, Fülöp, Szász (Fedor) – Ruskó (Treiber), Sárkány. Edző: Gömöri Béla.
Algyő: Dénes – Vass (Katona), Kothencz, Varga F., Krucsó – Sümeghy, Varga N., Sipos, Daróczi – Retek – Tóth Á. Edző: Lóczi István.
Gólszerzők: Sárkány (2), Luca, ill. Varga N.

Az ezüstérem megszerzése szempontjából döntőnek ígérkező mérkőzésen fájó vereséget szenvedett az Algyő. Az 51. percben a játékmester Bontovics az őrizetlenül hagyott Sárkány elé ívelt, aki tíz méterről egyből a bal sarokba lőtt, 1–0. Az 55. percben sorozatos jobb oldali vendégtámadások után egy kivágott labdát Varga N. mintegy 20 méterről zúdított a jobb alsó sarokba, 1–1. Az 59. percben beívelt labdára határozatlanul mozdult szinte az egész algyői védelem és Luca ezt kihasználva közelről a hálóba fejelt, 2–1. A 83. percben az előző szituációt is alulmúlva az algyői védelem közelről asszisztált, amikor Sárkány pár lépésről az üres kapuba gurított, 3–1.

Lóczi István: – Végig becsülettel küzdöttünk, de ma ez csak ennyire volt elég. Tovább küzdünk az ezüstéremért.
Jók: Bak, Luca, Bontovics, Sárkány, ill. Retek, Varga N., Daróczi.

HFC–Békéscsaba 1–0 (0–0)

Hódmezővásárhely, 150 néző. Vezette: Vörös.
HFC: Bíró – Talmácsi, Dálnaki, Pécsek, Keller – Varga M. (Nagy A.), Antal, Gyenes (Mészáros), Marton – Bernáth, Szűcs. Edző: Kolozsvári János.
Békéscsaba: Such – Laurinyecz (Nagy M.), Brlázs, Czipó, Tóth-Kovács – Szenti, Juhász P. (Czira), Kocsis (Lengyel), Juhász Gy. – Cseke, Varga. Edző: Jakab Péter.
Gólszerző: Talmácsi.

A 3. percben Bernáth már elhúzta a kifutó Such mellett, de a kapus még lábbal az utolsó pillanatban mentett. A vendégek hálóőre Talmácsi lövésénél megint nagyot védett, de kétszer Bírónak is komolyan figyelnie kellett. A szünet után Bernáth használhatta volna ki Such ügyetlenkedését, majd Juhász Gy. lesről fülé durrantott. Bernáthnak voltak újabb veszélyes megmozdulásai, aztán válaszként Cseke 18 méterről fölé lőtt. A 89. percben Keller ziccerénél Such nagyot fogott, ám a 90. percben egy nagy bedobás után Talmácsi bombájával szemben tehetetlen volt, 1–0.

Kolozsvári János: – Mindig a Békéscsabával kellene játszanunk, mert ellenük százszázalékosak maradtunk.
Jók: az egész csapat, ill. Cseke, Brlázs.

További eredmények: Sarkadkeresztúr–Monor 0–2, Örkény–Cegléd 1–1, Dabas–Kiskunhalas 4–2, Mezőtúr–Szarvas 1–0, Tápiógyörgye–Gyula 0–4, szabadnapos:

Makó FC: itt a vége!

A labdarúgó NB II keleti csoportjában vasárnap rendezik a befejező fordulót. Az ötödik helyen álló… Tovább olvasom