2018. 02. 25. vasárnap - Géza -8°C | -1°C Még több cikk.

Baktai Zoltán a forduló gólvadásza

Labdarúgás, Tömörkény - Rovatunkban az elmúlt futballhétvége legjobb Csongrád megyei gólszerzőjét mutatjuk be. A megyekettőben Baktai Zoltán (22) három gólt szerzett a Tömörkény színeiben a Zsombó ellen, majd a meccs utolsó perceiben kiállították.
Emlékezetesen alakult a Tömörkény támadójának, Baktai Zoltánnak (22) a Zsombó elleni bajnoki mérkőzés. A játékos ugyanis egyetlen félidő alatt mesterhármast ért el, ezzel segítve csapatát az idegenbeli 4–1-es sikerhez – a végeredmény pedig már a szünetre kialakult.

Az SZTE-JGYTF-en tanuló Baktai rögtön az első percben betalált – a hazaiak meglehet, még az öltözőben voltak –, majd Busa Gergely öngólt vétett a 21. percben, és aztán jött megint Baktai (24. perc, 0–3). Busa a sajátja után az ellenfél kapuját is bevette (30. perc: 1–3), de a tömörkényi triplázónak erre is volt válasza (34. perc: 1–4). A második félidőben elakadtak a gólok, talán azért, mert a hazaiak nem tudtak, a vendégek meg nem biztos, hogy akartak változtatni az eredményen.

Hogy a történet ne legyen igazi sikersztori, arról a 90. perc és Kovács Sándor játékvezető gondoskodott, amikor kiállította a hazai Megyerivel együtt Baktait. Információink szerint a vendégek szélsője megtolta a labdát, majd érkezett a hazai védő, és egy csúnya fault. Baktai mindezt szóvá tette a zsombóinak, aki pirosat kapott, ahogy a nap hőse is, vélhetően a csúnya szavakért érdemelt kiállítást a bíró szerint. Mindenesetre a zsombói drukkerek egy része jót mosolygott a történteken.

Az eset csak azért különösen érdekes, mert Baktai az elmúlt hat szezonban összesen négy(!) sárga lapot kapott – azaz felnőttként még sosem volt eltiltva bajnoki mérkőzéstől...