2016. 12. 05. hétfő - Vilma -6°C | 4°C

Balatonfüred-Pick Szeged 21-25

A sérülések miatt megtizedelt Pick Szeged kézilabdacsapata végig magabiztosan vezetve nyert Balatonfüreden. Vladan Matics gárdája 13-10-es félidő után 25-21-re diadalmaskodott. Vasárnap hazai pályán az MKB Veszprémmel csatázik a Tisza-parti együttes.

Balatonfüred-Pick Szeged 21-25 (10-13)

Budapest Bank férfi kézilabdaliga, Balatonfüred, 1000 néző. Vezette: Nagy, Túroczi.

Pick Szeged: Puljezevics - Ghionea 7, Krivokapics 6 (2), Petrea 5, Herbert, Katzirz 1, Vadkerti. 3 Cserék: Osmajic 3, Bjelis, Simon, Vancsics. Edző: Vladan Matics.

60. perc: Puki-véd. Meg van! Csaba bácsi szomorú, Petrea újabb gól, majd 2 perc. 21-25. Még egy hetes, Pásztor. Pulejezvics megfogja!!! Nyertünk! 21-25!

59. perc: Jól védekezünk, a bírók keze a magasban.

58. perc: Lelkes emelkedik, Puljez mellé nyúl, 21-23. Petrea ülteti le a nézőket, 21-24.

57. perc: Jéé! Két percet kapnak a hazaiak! Eladjuk a labdát.

56. perc: És a két fogalmatlan! Mármint a játékvezetők! Rendesen megvakultak. Nem hiszem ha nem látom. Miket fújnak! Kis Ákos, 20-23.

55. perc: Czigány belelkesedett. Szerencsére! Stadioncsúcs! Megvagyunk.

54. perc: Egyszer nálunk a labda, majd nem, majd újból nálunk. Ghionea zunder, kapufa.

53. perc: Vadkerti kap 2 percet. Czigány a szélről, 19-23. Kell a gól!!!

52. perc: Időt kérünk, 18-23.

51. perc: Pásztor ziccerben a kapufát találja el. Azért maradt még izgalom.

50. perc: A kis ifista Czigány átejti Pukit, 18-23.

49. perc: Pásztor mellé! Megyünk, robogunk! Kimarad a helyzet, Puljez ziccert véd!

48. perc: Ghionea a tanárbácsi! A szélről, lazán a fej fölé, 17-23. Izgult valaki?...

47. perc: Simon irányít. Osmajics! Balatonban a kapu! 17-22.

46. perc: Hetest kap a Füred. Tombor, kapufa.

45. perc: Vancsics a szélről Szabó lábát találja el.

44. perc: Puljezevics lábbal véd, a kipattanót Németh küldi a kapuba, 17-21. Na!

43. perc: Kicsit bealudtunk, Lelkes a kezek között, 16-21.

42. perc: Pásztor 6. gólja, el kell ismerni szép volt, középről a vinklibe, 15-21. Szabó első védése.

41. perc: Robogunk. Vadkertit húzzák vissza, hetes! Krivokapics, okosan, 14-21. Sima a meccs! De miattunk, mert jók vagyunk!

40. perc: Oszma érkezik, csen lett a csarnokban. 14-19. Sőt, Ghionea mindenkit lefut, 14-20.

39. perc: Lelkes lelekes. 14-18.

38. perc: Pásztor ziccerben, gól, 13-17. Hangosabb a 30 fős szegedi tábor! Ghionea átlövésből, micsoda találat. 13-18.

37. perc: Bjelist rántják le, kifelé szabad... Tombor is nagyot esik...

36. perc: Nem lennék háló! Krivokpaics engedi el, Szabó a kezét sem tudja felemelni, 12-17. Jól játszunk! Vadkerti cserél mezt, no nem Füredre igazol, ha nem szétszakadt rajta...

35. perc: Kovács a kezek között, Puki nem látott semmit, 12-16.

34. perc: Vadkerti remek. Bállóból, emberrel a nyakán. Hol a két perc? 11-16.

33. perc: Tombor hetesből, 11-15.

Itt van ám a meccsen, Csaba bácsi, Lajos bácsi és Pista bácsi. Azaz Hajnal, Mocsai, Csoknyai. Kémkednek!

32. perc: Ghionea robog, nem tud hibázni, még szerencse, felavatja Szabót, 10-15.

31. perc: Mi kezdünk! Osmajic bomba, 10-14.

Első félidő összegzés. Nagy gond nincs, remekül védekezünk, és ha a ziccereket jobban használnánk ki, akkor jobban vezetnénk. De ne legyünk telhetetlenek.

lóból, majd Tombor a szélről, így a félidőben 10-13.

28. perc: Puljezevics indít, Ghionea nem tud hibázni 8-13.

26. perc: Tombor hatalmas gólt ragaszt a felső sarokba, Petrea válasza sem kisebb 8-12.

24. perc: belehúz a Szeged. Előbb Krivokapics talál be büntetőből, majd Vadkerti ziccerből talál be 7-11.

22. perc: Petrea-Salamon gólváltás 7-9.

21. perc: Vadkerti befutás után beállóból eredményes 6-8.

19. perc: két gyors kontrával közelít a Balatonfüred, Matics időt kér 6-7.

18. perc: hárommal megy a Szeged, egy füredi szurkolót kivezettettek a játékvezetők.

17. perc: Krivokapics szaggatja szét a hálót, gyorsan érkezik a válasz 4-7.

14. perc: Ghionea növeli a Szeged előnyét, gól nélkül megúszunk egy emberhátrányt 3-6.

12. perc: továbbra is 5-3-ra vezetünk, Herbert visszaül a kispadra, időt kér a Füred.

10. perc: Petra góljával már kettővel megyünk, pedig Ghionea két ziccert is kihagyott 3-5.

9. perc: Vadkerti talpról tüzel, fordítunk 3-4.

7. perc: továbbra is a Füred vezet, Herbertet kiütötték, eleredt az orra vére, az öltözőben áploják 3-2.

5. perc: a Pick szerzett vezetést, ám az ötödik percre fordítottak a hazaiak 2-1.

Nincs irigylésre méltó helyzetben Vladan Matics, a Pick Szeged férfi kézilabdacsapatának trénere. Alig van egészséges játékosa. Jelenleg Puljezevics, Marjanac, Ghionea, Vancsics, Krivokapics, Vadkerti, Petrea, Katzirz, Osmajics, Herbert, Bjelis, Gyuris, Simon alkotja a keretet.

– Zvizej is leül a padra – kezdte a beszélgetést a tréner –, szeretném, ha igazi csapat benyomását keltenénk, Luka a jelenlétével is sokat segíthet. Éppen most fejeztük be a Füred–Dunaferr meccsnézését. Mai ellenfelünk rutinos játékosokkal rendelkezik, így ellenük masszív védekezést kell produkálnunk, amiből lerohanásokkal kell operálnunk. Felkészültünk minden nyomásra, úgy hallottuk, hogy Csaba bácsi (Hajnal Csaba, az MKB Veszprém mindenható ura, a szerk.) külön prémiumot ajánlott fel a hazaiaknak, ha jó eredményt érnek el ellenünk. Most a legfontosabb, hogy egy vagy két góllal nyerjünk. Egyelőre nem foglalkozom a vasárnapi rangadóval, most a Balatonfüred elleni meccs olyan számomra, mint egy vb-döntő. Csak erre koncentrálunk, mert mindenképpen nyerni szeretnénk – mondta Vladan Matics.