2016. 12. 07. szerda - Ambrus -5°C | 3°C

Balatonfüredi KC-Pick Szeged 25-36

Közel egy évvel ezelőtt rendesen megizzadt a győzelemért a Pick Szeged. Most nem kellett, mert a Füred jóval gyengébb játékerőt képviselt Pásztorék nélkül.

Balatonfüredi KC-Pick Szeged 25-36 (11-19)
Budapest Bank férfi kézilabdaliga, 3. forduló, Balatonfüred, 400 néző. Vezeti: Bonifert, Oláh.
Balatonfüred: Szathmáry - Tombor 10 (5), Lelkes 1, Németh 2, Kis 2, Horváth 2, Salamon 1. Csere: Szabó, Szász, (kapusok), Bakos 1, Heiczinger 2,  Szöllösi 4.  Edző: Velky Mihály.
Pick Szeged: Marjanac - Ghionea 6 (1), Krivokapics 3, Lele, Zubai 3, Katzirz 6, Zvizej 5. Csere: Liszkai (kapus),Herbert 2, Oszmajics 4, Kos 2, Neandics 4 (2), Vancsics 1, Simon, Edző: Vladan Matics.

Hétméteresből: 5/5, ill. 3/3.
Kiállítások: 2, ill 4 perc.

Közel egy évvel ezelőtt rendesen megizzadt a győzelemért a Pick Szeged. Most nem kellett, mert a Füred jóval gyengébb játékerőt képviselt Pásztorék nélkül. Dragan Marjanac volt a meccs legjobbja, a szerb válogatott bravúrok sorozatát mutatta be. Ghionea és Zvizej pedig a biztos ziccerek értékesítéséért mindeképpen dícsérhető. A Pick szombaton hazai pályán az újonc Ferencváros fogadja.

60. perc: Újból Oszma, 24-36. Salamon, 25-36. Ez a vége, sima szegedi győzelem.

59. perc: Oszmajics gól, Szöllösi válasz, 24-35.

58. perc: Jó védekezés.

57. perc: Oszmajics lő, Szabó véd.

56. perc: Nenadics 2 perc. Hetes. Tombor, hibátlan, 23-34.

55. perc: Vancsicsra a figura, ejt, 22-34. Simon emelkedik, kapufa.

54. perc: Herbert ziccert ront. Hazai hetes. Tombor, 22-33.

53. perc: Liszkai bent. Pick-hetes. Nenadics. Kapussal együtt, 21-33.

52. perc: Kos adja el labdát, majd a Füred is ezt teszi.

51. perc: Simon is bent.

50. perc: Heiczinger beállóból, 21-31. Nenadics betörésből, 21-32.

49. perc: Szabó véd.

48. perc: Vancsics a pályán.

47. perc: Nenadics-pipa, 20-31.

46. perc: Kis, 20-30.

45. perc: Zvizej egy lerohanás után, 18-29. Csak Tombor, 19-29. Zvizej befut, majd átlő. Micsoda gól! 19-30.

44. perc: Katzirz a lábak között, 18-28.

43. perc: Herbertet fejbe találják, ápolni kell.

42. perc: Ziccerig járatja a labdát a Pick, Zubai beállóból, 18-27.

41. perc: Pick-hetes, Zubai harcolta ki. Ghionea könyörtelen, 17-26. Németh 2 perc. Hazai hetes. Tombor, 18-26.

40. perc: Szöllösi Bence kétszer, majd Lelkes. Az első rövidzárlat, 17-25.

39. perc: Kos passz, Katzirz-bomba, 14-25.

38. perc: Nenadics bent. Pick-hetes. Nenadics, 14-24. Visszatért!

37. perc: Nenadics melegít. Hazai hetes. Tombor, 14-23.

36. perc: Horváth fordult be, 13-22. A játékvezetők keze fent, Katzirz löket a hálóban, 13-23.

35. perc: Bakos mellé. Krivokapics mellé.

34. perc: Tíz! Zubai ziccer, Marjanac remekül indított, 12-22.

33. perc: Marjanac tolja fölé a labdát. Katzirz talpról, 12-21.

32. perc: Szabó véd. Zvizej Zubai önzetlen passza után, 12-20.

31. perc: a Füred kezd. Horváth beállóból, 12-19.

Az első félidő 10. percétől összekapta magát a Pick, Marjanac védései lendületet adott a Szegednek. A hazai együttes nem tud mit kezdeni a magas szegedi védőfallal, a gyors lerohanásokat pedig könyörtelnül kihasználják Ghioneáék.

30. perc: Marjanac tolja ki a labdát, Kiss próbálkozott. Tombor gól a végére, 11-19.

29. perc: Tombor Zubai döngölte a földbe, nincs hetes... Szmájló! Azaz Oszmajics-bomba, 10-19. Kos 2 perc.

28. perc: Újból Marjanac. Maki a mágnes!

27. perc: Szathmáry, majd Marjanac védés. Katzirz ziccer, 10-18.

26. perc: Krivokapics irányít! Marjanac újabb ziccert véd! Időt kér Vladan Matics.

25. perc: Tombor ziccerét védi Maki! Szöllösi szépít átlövésből, 10-17.

24. perc: Oszmajics önbizalomnövelő gólja, 9-17. Szakadt a háló.

23. perc: az eddigi legszebb gól, Kos a fellegekben, a labda a bal alsó kapufáról a hálóba, 8-16. Kiss a kezek között, 9-16.

22. perc: Kos indít, Ghionea a befejező, Andjelkovics a pálya széléről szólt, 8-15.

21. perc: Kos betörésből, 8-14.

20. perc: Tombor a szélről, Marjanac véd.

19. perc: Kos-kapufa.

18. perc: Zubai fordul, 7-13.  Heiczinger beállóból, 8-13.

17. perc: Újból Marjanac, remekel. Elveszik a labdát. Oszmajics lő, Szathmáry véd. Néemth szépít, 7-12.

16. perc: Krivo assziszt, Herbert a befejező, 6-12.

15. perc: Krivokapics. Elgörbült a hálóttartóvas, 6-11.

14. perc: Tombor szárnyal, 6-10. Igaz, eddig egyedül van...

13. perc: Marjanac, újból. Tombor, ziccer, 5-8. Krivokapics emelkedik, 5-9. Oszmajics-sánc, Marjanac indítás, Ghionea, 5-10.

12. perc: Marjanac védés, Ghionea robog, mesterhármas, 4-8.  Velky Mihály időt kér. Oszmajics, majd Katzirz-sánc.

11. perc: Ghionea labdaszerzés, ziccer, Szathmáry-fésű, 4-7.

10. perc: Bakos kapufa. Herbert beállóból. Bravó! Remek akció volt, 4-6.

9. perc: Ghionea labdája a pipában, nagy gól, 4-5.

8. perc: Marjanac ziccert véd, Németh zunder, 4-4.

7. perc: Oszmajics sánc Bakosnak. Hazei hetes. Tombor, 3-4.

6. perc: újabb szegedi roham, Zvizej ejt, 2-4.

5. perc: Zubai kapufa. Zvizej ziccer - remek védekezés -, 2-3.

4. perc: Bakos, 2-2.

3. perc: Krivokapics egyenlít, 1-1. Marjanac véd, Katzirz-bomba, 1-2.

2. perc: Tombor gól, ziccer után, 1-0.

1. perc: A Pick-kezd. Szathmáry véd, marad nálunk a labda.

Jó hír: 10 szegedi szurkoló ott tapsol a lelátón, nagy taps nekik is, hogy eljöttek.

A Pick-kapitánya Milorad Krivokapics, vezetésével melegített a csapat. Meglepően kevesen vannak a lelátón, félháznál egy picit talán többen vannak. Taps fogadja a Szegedet.

A 14 fős szegedi keretben az idei szezonban először szerepel Peter Pan, azaz Petar Nenadics. Danijel Andjelkovics a lelátón drukkol a társaknak, a csapatkapitány a győri specialistától érkezett a bajnokira. A hazaiak sárgában, a Pick pirosban veszi fel a küzdelmet. Pásztor, Frey és Kovács nincs a füredi keretben, sérültek, betegek. Az egykori szegedi Bakos viszont rendbe jött.

FRISS! Danijel Andjelkovics Győrben járt egy specialistánál, aki azt javasolta, hogy csináljon végig egy 4-6 hetes rehabilitációt, ha ekkor sem javul az állapota, akkor elkerülhetetlen lesz a műtét. Az azonnali beavatkozást nem javasolta, éppen ezért kérte a specialista a 4-6 hetes rehabilitációt. Az első két hétben gyógyszeres kezelés, és fizikoterápiás kezelés következik, majd a 3-4 héten speciális erősítés. Ha ezen túl lesz Andjelkovics, és nincs fájdalma, akkor elkezdheti a tréningeket.

A Pick Szeged csapata 12.45-kor indul az újszegedi sportcsarnok elől a balatonfüredi bajnoki-mérkőzésre. A keretbe bekerült Petar Nenadics, Vladan Matics vezetőedző elmondta, hogy nem elképzelhetetlen, hogy pályára küldi a szerb játékost.

Rossz hír, hogy Danijel Andjelkovics állapota nem sokat javult szombat óta, a csapatkapitány ma egy specialistához utazik, és ekkor dől el, hogy kell-e műteni a Pick csapatkapitányát. Ha kell, akkor közel 6 hónapos kihagyás vár rá.

Vladan Matics együtteséből egyedül Danijel Andjelkovics – Lele Ákos mellett Milorad Krivokapics lesz az irányító – sérült, a többiek rendelkezésére állnak a szerb trénernek.

A Füreddel eddig kétszer találkozott a Pick az NB I-ben, és mindkétszer nyert. A hazai csapat tartalékosan veszi fel a küzdelmet, sérült az egykori veszprémi Pásztor, Frey és Kovács, míg az egykori szegedi Bakos Dávid betegeskedett, Tombor pedig a napokban állt edzésbe. Egy biztos, hogy Velky Mihály tanítványai nem adják meg magukat, egy éve is megnehezítették a Pick győzelmét.

Nagy szükség lenne Oszmajics góljaira. Fotó: Schmidt Andrea
Nagy szükség lenne Oszmajics góljaira.

BL-bérletek

A Pick Szeged férfi kézilabdacsapata idén négy hazai Bajnokok Ligája-mérkőzést játszik. Ezekre az összecsapásokra a vezetőség bérletet bocsát ki, amelynek az ára 12 ezer 800 forint lesz. A kapuk mögötti szektorokba szóló bérletek 10 ezer forintért vásárolhatók meg. Az egy meccsre szóló belépő 3500 forintba kerül majd. A bérleteket szeptember 25-éig lehet megvásárolni – először a szombati, Fradi elleni hazai meccs előtt, majd jövő héttől a TV-sportirodán –, és eddig tartják a jelenleg bérlettel rendelkezők számára is a helyeket. Szeptember 25. után csak belépőt lehet vásárolni.

• 7. TUTI 2009. szeptember 10. 07:56
    „Ez esetben hyilvan 1.”
  • 6. szattila 2009. szeptember 09. 23:49
    „"A Pick szombaton hazai pályán az újonc Ferencváros fogadja."
    Most akkor:
    1. A Pick szombaton hazai pályán az újonc Ferencvárost fogadja.
    2. A Picket szombaton hazai pályán az újonc Ferencváros fogadja.

Na melyik? Miért nem lehet odafigyelni?”
  • 5. gacsi 2009. szeptember 09. 20:12
    „Károgó varjú vagyok, de most le a kalappal! Nenadic akár maradhatna is..”
  • 4. TUTI 2009. szeptember 09. 19:42
    „Nenadics sorsa ezekben a hetekben fordulopontra erkezett vagy le a pokolba vagy a mennybe!
    HAJRA PICK SZEGED!”
  • 3. kuhnagnes 2009. szeptember 09. 19:28
    „Gratulálok remélem Peter Pan igazábol vissza tér és oszlopos tagja lest a Picknek.”
  • 2. turulvedo 2009. szeptember 09. 19:11
    „ez az. sima meccs .”
  • 1. carryNEW 2009. szeptember 09. 18:23
    „hmm, a közvetítés ilyen jó, vagy jól játszunk?:)”

Krivokapics a válogatottban

Krivokapics Milorád is tagja a szeptember 19-i Marian Cozma emlékmérkőzésen pályára lépő magyar férfi kézilabda-válogatott keretének. Tovább olvasom