2017. 09. 23. szombat - Tekla 11°C | 19°C Még több cikk.

Balogh aranyesélye

Két fordulóval a gyorsasági roncsderbi ob zárása előtt Balogh Szilárdnak (Mórahalmi ASE) még van reménye a végső győzelem megszerzésére.
A Mórahalmi Autósport SE az idén áprilisban alakult meg, s pillanatnyilag tizenhárom tagot számlál. Közülük „csak" az elnök, Balogh Szilárd aktív, ő a klub egyetlen versenyzője (a többiek öt segítik), és rendszeresen részt vesz a gyorsasági roncsderbibajnokság fordulóin. Méghozzá eredményesen: Kecskeméten 2., Kecelen 3., Ruzsán 5., a második kecskeméti etapon 1., a kunszentmártonin pedig 5. lett az I-es géposztályban. Még két viadal van hátra, melyeknek Ruzsa (augusztus 20.) és Kecel (szeptember 11.) ad majd otthont.

– Pillanatnyilag a harmadik helyen állok a bajnokságban, s úgy gondolom, még van sanszom arra, hogy megszerezzem a végső győzelmet, az aranyérmet. Hat ponttal vagyok lemaradva a kecskeméti Gere Lászlótól, ez még behozható. A távlati tervünk pedig az, hogy jövőre országos bajnoki futamot rendezhessünk városunkban, Mórahalmon; biztos vagyok benne, hogy lenne rá érdeklődés, igény. De ez még messze van, most segítőimmel a még hátralévő futamokra összpontosítunk.

Az egyesület vezetői a közelmúltban tárgyaltak Nógrádi Zoltán polgármesterrel, aki maximális támogatásáról – a versenyrendezést illetően is – biztosította a MASE-t.

Pick-nyitány a Zaporizzsjéval

A Pick Szeged férfi kézilabdacsapata hétfő óta Bogácson edzőtáborozik. Tegnap elkészült a Bajnokok… Tovább olvasom