2017. 06. 25. vasárnap - Vilmos 22°C | 36°C Még több cikk.

Becsülettel küzdöttek: SZEOL SC-Pécs 1-4

A labdarúgó magyar kupa második fordulójában a SZEOL SC az NB I-es Pécset fogadta. Az élvonalbeli ellenfél 4-1-re nyert, de a szegediek mindent megtettek.
SZEOL SC–Pécsi MFC-Matias 1-4 (1-3)
Férfi labdaúgó magyar kupa, 2. forduló. Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 500 néző. Vezette: Farkas Tibor (Farkas B., Kovács G.)
SZEOL SC: Dongó - Buzási (Busa, 68.), Dlusztus (Puskás - a szünetben), Forró, Bjedov, Grünvald, Ondrejó, Faragó, Mucsi (Mihálffy, 58.), Zámbó, Kormányos. Vezetőedző: Tóth Ákos.
Pécsi MFC-Matias: Gőcze - Nagy, Causic, Romic, Mohl, Horváth (Wittrédi 65.), Kővári, Szatmári, Uzoma (Márkvárt - a szünetben), Fröhlich, Pölöskei (Rácz, 58.). Vezetőedző: Véber György.
Gólszerző: Faragó (27.), ill. Mohl (4. - 11-esből), Kővári (9., 37.), Fröchlich (57.).
Sárga lap: Forró (15.), Bjedöv (55.), ill. Pölöskei (55.), Nagy (79.).

Tóth Ákos: - A továbbjutás kérdése egy potyagóllal és egy véleményes tizenegyessel tíz perc után eldőlt, de utána derekasan küzdöttek a fiúk, bátor akciókat vezettek. Szerintem jól szórakozott a közönség, és ez is volt a cél.

Véber György: - A bajnokságban nem rajtoltunk jól, ezért az előző két mérkőzésünk a Ligakupában és a magyar kupában fontos volt, növlte az önbizalmunk. Az eredménnyel elégedett vagyok, ez a meccs mindnképp jól szólgálta a bajnok elleni, hétvégi mérkőzésünkre való felkészülést. Nem sűrűn adatik meg, hogy szülőváráspomba jöjjek tétmérkőzés miatt, ennek most nagyon örültem. Remélem, hogy a jövőben akár NB I-es meccs miatt jöhetünk ide.

Halkó Pál, a SZEOL SC ügyvezetője: - Szeretném megköszönni a közönségünknek, hogy végig érezhetően a csapatunk mellett álltak. Igazi futball-angulatot teremtettek, amiben már rég volt részünk. Kérem, jöjjenek a bajnoki mérkőzésekre is, mert nagyon sokat jelemnt a biztatásuk.

VÉGE! A leláton szól a "Szép volt, fiúk" a lelkes gyerekektől. Igazuk is van, az első 10 perctől eltekintve becsülettel küzdött a SZEOL!

88. perc: Rácz bombája után már sokan elkönyvelik a pécsiek ötödik gólját, de Dongó vetődik, és újra óriásit véd!

85. perc: Ziccerben a Pécs, két vendég csatár érkezik Dongó előtt, aki ennek ellenére is védeni tud. Kabaré volt, ahogy a vendégek elpackázták ezt a lehetőséget.

83. perc: Egy életerős pécsi lövést hárít Dongó, nagy bravúr volt. Vastaps jár érte, a SZEOL SC utánpótlás játékosai pedig rákezdenek a "Hajrá, Szeged!" rigmusra.

Magyar Kupa: 4-1-re nyert a Pécs a SZEOL SC ellen. Fotó: Frank Yvette (galéria)

80. perc: Rendesen leült a meccs, mindkét fél a végét várja.

74. perc: Hazaadás miatt 8 méterről közvetett szabadrúgás jön a SZEOL javára, Ondrejó kapja a labdát, de még erő sincs a lövésben, Gőczének ez csemege.

68. perc: A mérkőzés utolsó cseréje: Buzási helyére Busa érkezik.

63. perc: Egy szépen kidolgozott pécsi akció végén az a SZEOL szerencséje, hogy Grünvald lábán megpattan a labda és így a kapushoz érkezik, nem az üresen befutó csatárhoz.

57. perc: GÓÓÓÓL!!!! Fröhlich szabadrúgásból veszi be a szegedi kaput, 18 méterről eleresztett lövése megpattan egy hazai védőn, így védhetetlen a lövés. 1-4 Az eset előtt Bjedov szabálytalanság miatt kapott sárgát, de Pölöskei is, aki óriásit üvöltözött a szegedi játékossal.

54. perc: Egy beadás után Buzási fejel, kicsit gyengén, de egész jól heéyezett, épphogy a kapufa mellett száll el a labda.

53. perc: A pécsi szurkolók örömükben megint elégetnek valamit, ezúttal vörös füst száll fel.

49. perc: Egy remek szegdi kontra végén az utolsó pillanatban szabadít fel a pécsi védelem, emellett egy szabadrúásból is veszélyeztethetett volna a SZEOL, de a kaputól 17 méterre mindenki meglepetésére nem fújták be a szabadot, pedig egyértelmű volt Ondrejó buktatása.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. Mindkét oldalon egy-egy cserét láthatunk: a pécsieknél uzoma helyére érkezik Márkvárt, a hazaiaknál Forró helyére Puskás.

45. perc: Szatmári 18 méterről lőhet szabadrúást, épphogy fölé száll a labda. Ez a félidő utolsó említésre méltó jelenete.

42. perc: Egy reményteli hazai akciónál kap a jobb szélen labdát Buzási, de egy remek beadás helyett métekkel a kapu fölött száll el a labda.

37. perc: GÓÓÓÓÓL!!! Egy gyors pécsi kontránál Uzoma kap remek labdát, egyedül tör kapura, de passzol, az érkező Kővári pedig a kapuba belsőzi a labdát. 1-3

27. perc: GÓÓÓÓÓL!!! Egy nagyon formás, egyérintős szegedi támadás végén Faragó egy remek labdát kap, megszelídíti, megtolja, majd a kirohanó kapus mellett hat méterről a kapuba gurítja. Szép gól! 1-2

22. perc: A Pécs már visszafogottabban támad, de most Uzoma kapott egy remek beívelést, a SZEOL nagy szerencséje, hogy a fejese után a labda elsuhant a kapufa mellett.

15. perc: Egy-két taktikai szabálytalanságot be kell vetni a folyamatosan támadó Pécs ellen, Forró egy ilyenért kap most sárga lapot.

13. perc: A SZEOL SC-nek nagyon nehéz a meccs, a félpályán is ritkán jut át a fegyelmezetten védekező Pécs ellen.

9. perc: GÓÓÓÓL!!! Egy szegedi labdavesztés uán Kővári remek passzt kap a 16-osnál, egyet tol a labdán, majd higgadtan a jobb alsóba belsőzi a játékszert. 0-2

5. perc: A pécsi szurkolók valamit el kezdenek égetni örömükben, olyan a szaga, mintha gumi lenne, Ennél zavaróbb már csak a nagy fekete füst. Szerencsére gyorsan elszáll.

4. perc: GÓÓÓÓL!! Egy kapu előtti kavarodás után szabálytalanbságot lát a bíró, tizenegyest kap a Pécs, amelyet Mohl értékesít. 0-1

1. perc: Márton Anita, a szegedi Titán TC Európa-bajnoki bronzérmes súlylökője végezte el a kezdőrúgást.

15.32: Egy kis késéssel indul a mérkőzés. A csapatok bevonultak, a SZEOL SC felavatja vadonatúj mezét.

15.25: Üdvözöljük olvasóinkat a Felső Tisza-parti stadionból, hamarosan a SZEOL SC története negyedik olyan mérkőzése következik, amelyen otthonában fogad NB I-es csapatot. Méghozzá tényleg élvonalbeli keretet, hiszen a múlt heti bajnoki szünet miatt a Pécs a legjobb kezdő tizeneggyel lép pályára, hogy formába kerüljön a hétvégére.

Korábban:

A SZEOL SC (és jogelődje, a Tisza Volán) története során negyedszer fogad NB I-es csapatot Szegeden. A szintén ma 15.30- kor kezdődő kupameccsre azt mondhatnánk, hogy egy ilyen klub nem hozza el legjobb játékosait egy NB III-as ellenfélhez, de Dlusztus András, a hazaiak többéves élvonalbeli tapasztalattal rendelkező védője szerint most más a helyzet.

– Alapesetben tényleg pihentetnék a legjobbakat, de nekünk jól jöhet az Eb-selejtező miatti bajnoki szünet. A Pécs hétvégén a Debrecen otthonában lép pályára, és abban biztos vagyok, hogy nem akar úgy a címvédőnél szerepelni, hogy két hét után játszik újra tétmeccset. A Pécs legjobbjainak is szüksége lesz a játékra, mi is örülnénk, ha így lenne. Tét nélkül szerezhetünk rengeteg tapasztalatot – mondta Dlusztus, de kiemelte: nekik szükségük lesz egy-két játékos pihentetésére, hiszen a REAC vendégeként fontos bajnoki vár rájuk a hétvégén.

Az egyik ilyen játékos akár Dlusztus is lehet, hiszen két hete még az utolsó pillanatban dőlt el, hogy hosszú térdsérülése után vállalja a szereplést.

– Két meccset már végigjátszottam, de mérlegelni kell, hogy egy héten két meccs is belefér-e a terhelésembe. A SZEOL SC minden segítséget megad, hogy újra felépítsem magam. Ráadásul nagyszerű érzés újra itthon játszani – nyilatkozta a védő.

A vendégek mestere, Véber György is szegedi, ráadásul a Pápa együttesénél három évig volt Dlusztus edzője.

– Ő is hazatér. Mindig is jó kapcsolatban voltunk, így biztos beszélgetünk majd egy kicsit, jólesik majd vele nosztalgiázni. Sokat dolgoztunk együtt, ez pedig a csapatnak is jól jöhet, tudom, mire lehet számítani tőle egy ilyen kupaderbin. Sok labdabirtokláson és letámadáson alapuló játékot várhatunk a Pécstől, amire fel is készülünk.

Elhunyt Sándor Csikar - gólokkal emlékezünk Szeged legjobb focistájára

A Móravárosi Kinizsiben kezdte, 75 válogatott meccsen 27 gólt lőtt. 2007-ben Szeged legjobb labdarúgójának választották. Tovább olvasom