2017. 02. 25. szombat - Géza 1°C | 8°C Még több cikk.

Bejutott a négy közé a Floratom-Szeged AC

A luxemburgi Bascharage csapatával játszott idegenben Interliga alsóházi mérkőzést a Floratom-Szeged AC férfi gárdája, s sima győzelmet aratott.
Bascharage–Floratom-Szeged AC 1–4
A mérkőzés alakulása: Eglesadikovics–Dudás 1–3, Marcinkivicius–Lukács 3–1, Fickinger–Kriston 0–3, Marcinkivicius, Fickinger–Dudás, Lukács 1–3, Marcinkivicius–Dudás 0–3.

A szegedi férfi asztaliteniszcsapat úgy indult el Luxemburgba, hogy nyerni szeretnének az Interliga alsóházi mérkőzésen, amelyen a tét a legjobb négy közé kerülés volt. A házigazdákról tulajdonképpen semmit nem tudtak, s a helyszínen derült ki, hogy van egy szerb hangzású névvel rendelkező játékosuk. Ez azonban senkit nem ijesztett meg, mint ahogyan azt az eredmény alakulása is bizonyítja. Dudás nagyszerűen kezdett, s mindössze egyetlen játszmát engedett, mintegy bemelegítésképpen a hazai pingpongosnak. Aztán Lukács óriási küzdelemben, s mint ahogyan már megszoktuk jó kezdés után egy kicsit visszaesve veszített Marcinkivicius ellen, s ezzel 1–1 lett az állás a négy sikerig tartó összecsapáson. Következett Kriston, aki nagyon magabiztosan győzte le ellenfelét. Ezzel a három egyéni parti után 2–1-re vezettek a szegediek.

– Nagyon fontosnak tartom, hogy a párost is megnyerjük – ezekkel a mondatokkal küldte asztalhoz a szegedi duót Tóth Tibor edző. A páros nem okozott csalódást, pedig a luxemburgiak mindent megtettek, hogy kiegyenlítsék az állást. Azonban a Tisza-parti kettős csak egyetlen játszmát veszítve nyert 3–1-re. A mérkőzést eldöntő összecsapást a nagyon jó formában lévő Dudás vívta, aki esélyt nem adva Marcinkiviciusnak győzött 3–0-ra.

Ezzel a diadallal a Szeged bejutott a júniusban Firenzében sorra kerülő Interliga alsóházi négyes döntőjébe. Tóth edző tanítványai holnap már bajnokit vívnak a Szombathely otthonában.

Szeviép-Szeged vereség Zalaegerszegen

A Szeviép-Szeged NB I A csoportos női kosárlabdacsapata az 5-6. helyért csatázik. A két győzelemig… Tovább olvasom