2017. 12. 16. szombat - Etelka, Aletta 1°C | 11°C Még több cikk.

Békéscsaba-HNKC büntetőkkel 31-29

Az ASA-Consolis-HNKC együttese büntetőkkel bukta el a bronzmérkőzést a Békéscsaba elleni magyarkupa négyes döntőben.

Békéscsaba-HNKC 31-29 (27-27, 13-13)
női kézilabda magyar kupa bronzmérkőzés, Győr

5. pár: Koroknai a kapusba lövi, Tóth Katalin bevágja. A Békéscsabáé a bronzérem 31-29.

4. pár: Wolf a kapufára durrantja, Nyikolajenko nem hibázza el 30-29.

3. pár: Varga elhibázza, Takács Bernadett bedobja 29-29.

2. pár: Kudor és Kisfaludy is biztos kézzel 28-29.

1. pár: Sopronyi a bal alsóba lövi, Szekeres hetesét Abramovics kirúgja 27-28.

Hatodszor nyert a Győr

Sorozatban hatodszor nyerte meg a női kézilabda Magyar Kupát a Győri Audi ETO KC, miután vasárnap könnyedén, 33-20-ra legyőzte az FTC RightPhone csapatát a győri négyesdöntőben.

60. perc: még 45 másodperc. Időt kér a Vásárhely. Nem sikerül gólt szerezni, marad a döntetlen. Büntetők döntenek a bronzérem sorsáról.

59. perc: megint hétméteresből, ezúttal is Szekeres 27-27.

57. perc: Szekeres büntetője után Wolf a tizenkettedik gólját szerzi. Bámulatos 26-27.

56. perc: ki nyeri az idegek csatáját? Nyikolajenko és Koroknai keze nem remeg meg ziccerben 25-26.

54. perc: Wolfot kell ápolni. Előtte azért a kapuba pöttyint 24-25.

52. perc: megint egál. Tóth Katalin tesz róla. Rácz Emese begyűjti a harmadik kiállítását 24-24.

49. perc: Rácz újabb gólja az egyenlítést jelenti. Kudor nem hagyja annyiban a dolgot 23-24.

48. perc: Rácz büntetőből szépít 22-23.

47. perc: továbbra is ihletett formában Wolf 21-23.

MK bronzmeccs: Békéscsaba-HNKC - KÉPGALÉRIA

45. perc: Nyikolajenko tartja a lépést, a nyolcadik találata. Bódi Bernadett az elsőt szerzi 21-22.

44. perc: helyén a szíve Kudor Kittinek is 19-22.

43. perc: Rácz Emese hozza vissza a csabát 19-21.

42. perc: megint ellépünk, Fülöp remeklése is kell hozzá 18-21.

40. perc: már csak egy. Nyikolajenko a "bűnös". Antal Jenifer állítja vissza a kétgólos előnyt 18-20.

38. perc: Nyikolajenko-Kudor gólváltás. Szekeres is betalál, még két gól az előny 17-19.

36. perc: nem jött zavarba az előbb kihagyott hetes után, megint a büntetővonal mögé áll Wolf. Gól a jutalma, egy híján a tizedik 15-18.

36. perc: megint Kudor száguld, Nyikolajenko komótosabb, de ő is pontos 15-17.

35. perc: Kudor szalad el a jobb szélen. Gólt és kiállítást harcol ki 14-16.

34. perc: Rácz Emese büntetőből. Ez a Csaba első gólja a második játékrészben. Wolf a kapufára dobja a hétméterest 14-15.

33. perc: belelendültek a vásárhelyi lányok. Koroknai sem akar kimaradni a jóból 13-15.

32. perc: Wolf - ahol abbahagyta 13-14.

A HNKC az első játékrész nagy részében futott az eredmény után, de nem hagyta komolyabban meglépni esélyesebb riválisát. Wolf és Nyikolajenko külön gólpárbaját előbbi nyerte, és a vásárhelyi klasszis volt az is, aki döntetlenre alakította a félidei eredményt.

30. perc: időn túli hétméteres következik. Ki más, Wolf áll a büntetővonal mögé és be is vágja 13-13.

30. perc: szívós a Vásárhely, Wolf különösen az 13-12.

28. perc: megint ott lógunk a csabaiak nyakán Fülöp gólja után, Nyikolajenko érzi is a veszélyt 13-11.

27. perc: szélről eddig adósak voltunk a jó játékkal, ezen javít Tamás Krisztina 12-10.

25. perc: Tóth Katalin gólja a lehető legrosszabkor érkezik 12-9.

24. perc: feljövünk két gólra, Wolf zsinórban a harmadik találatát szerzi. időt kér a Békéscsaba 11-9.

22. perc: Abramovics rúgja ki Nyikolajenko büntetőjét. A túloldalon Wolf nem ismer kegyelmet 11-8.

21. perc: Nyikolajenkót szívesen visszafogadnánk, most éppen büntetőbő szomorítja egykori csapattársait. Wolf válasza is ütős: a jobb felsőbe köt ki a lökete 11-7.

19. perc: időt kér a Vásárhely. Csak nem sikerül 6-ról a 7-re jutni. több mint hét perce gólképtelenek Gaálék.

17. perc: tovább nő a távolság, Tóth Katalin tesz hozzá újabb lépést 10-6.

15. perc: Kisfaludy góljával már 3 gól a csabaiak előnye 9-6.

14. perc: kicsit szakadozott a netkapcsolatunk, a játék azonban nem. Itt is ott is 3-3 gólt szereztek a csapatok. A vásárhelyi játékosok közül Sopronyi, Fülöp és Wolf volt eredményes 8-6.

7. perc: megint Szekeres, bátran vállalkozik középről az irányító 5-3.

6. perc: Kudor Kitti és Wolf gólja közé ékelődik Szekeres találata 4-3.

5. perc: Takács második gólja után, Koroknai hibázott büntetőt 3-1.

3. perc: az exvásárhelyi Nyikolajenko góljának ezúttal kevésbé örülünk 2-1.

2. perc: Takács Bernadett betörésből eredményes, akárcsak a túloldalon Sopronyi 1-1.

1. perc: a HNKC kezdte a bronzmeccset, ám az eslő támadásból nem született gól.

Ahogy várható volt a Hódmezővásárhely a bronzéremért csatázhat a győri magyar kupa négyes döntőjében. A házigazda Audi Eto 40-22-re győzte le Dankó Ervin csapatát az elődöntőben. A másik ágon nem igazolódott a papírforma, hiszen előzetesen a HNKC mai ellenfele, a Békéscsaba volt az esélyesebb. A Ferencváros azonban borította a papírformát és egy góllal legyőzte Mátéfi Eszter együttesét.

Simán nyert a Szegedi TE

A férfi teke szuperliga 14. fordulójában a Szegedi TE hazai pályán a BKV Előrét fogadta, és 8:0-val… Tovább olvasom