2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

Belgrádban győzte le a BL-címvédőt a Beton

A címvédő Partizan Beograd otthonában emberfeletti teljesítményt nyújtó Szeged Beton hatalmas bravúrt végrehajtva győzelemmel kezdte szereplését a férfi vízilabda Bajnokok Ligája-főtábla C csoportjában. A Banjica uszodában ezt megelőzően 12 éve nyert magyar klubcsapat.
Partizan Beograd (szerb)–Szeged Beton VE 8–9 (2–2, 1–3, 4–0, 1–4)
Férfi vízilabda Bajnokok Ligája-főtábla, C csoport, 1. forduló. Belgrád, Banjica uszoda, 600 néző. Vezette: Taylan (török), Tkacsenko (orosz).
Partizan:
Soro – Csuk, RADOVICS 2, S. MITROVICS 3, M. Korolija, VUJASZINOVICS 2, Alekszics 1. Csere: Dedovics, Mandics, Csucskovics, Vukicsevics, Surányi. Vezetőedző: Igor Milanovics.
Szeged Beton
: BAKSA – KISS CS. 1, KUNAC 1, TURZAI, KAYES 3, SOMOGYI, HEGEDÜS. Csere: TÖRÖK 2, LEHMANN, JUHÁSZ ZS., YOUNGER 1, BÁLINT 1. Vezetőedző: VINCZE BALÁZS.
S. Mitrovics (28.).
A C csoport másik mérkőzésén: Eger–Vasas 5–8 (0–2, 4–1, 1–2, 0–3).

Vincze Balázs: – A srácok megint bámulatos lélekjelenlétről, győzni akarásról tettek tanúbizonyságot. Diadalunkban nyilván közrejátszott az a lehetőség, hogy négyperces kiállítással és ötméteressel büntették az ellenfelet, amellyel élni tudtunk. A múltkor a szintén a final fourba tartó Rijeka ellen szenvedő alanyként is sikerült a bravúr, és most is győztesként kerültünk ki a szituációból. Le a kalappal a játékosok és azok előtt, akik eljöttek Belgrádba, és segítettek abban, hogy a fiúk véghezvigyék azt, amire magyar csapat legutóbb 12 éve volt képes.

Aki azt gondolta volna, hogy a Szeged évadbeli eddigi sikerei csak a szerencsés csillagzatnak köszönhetően jöttek létre, az most gondolkodjon el, és talán kicsit szégyellje is magát. A Vincze-legénység olyat tettet vitt véghez szombat este, amire már nagyon régen nem volt példa. A földkerekség talán leghíresebb férfi pólócsapatának otthonában, a Banjica uszodában ezt megelőzően 12 éve tudott nyerni magyar csapat, jelesül az Újpest, de egyébként is több éve már, hogy hazai közönsége előtt a fehér-feketék bárki ellen is megízlelték volna a vereség keserű ízét.

Lehmannak (3) ugyan nem sikerült Soro kapuját bevenni, de társai kilencszer is túljártak a hálóőr eszén.  Fotó: Frank Yvette
Fotó: Frank Yvette

Nem gondolták volna. Most eljött a pillanat, és látva a játékosok arcát, a beszédes tekinteteket, lerítt róluk, még véletlenül sem számoltak azzal, ha be is következik egyszer, amire gondolni sem mertek, az a Beton ellen lesz. Az ellen a csapat ellen, amely ezúttal immár azt is bebizonyította, már nemcsak a hazai porondon kell vele egyértelműen számolni, hanem az európai színpadon is.

Győztesek mondták

Török Béla:
– Olyat én még nem láttam, nem éltem meg, hogy egy támadás alatt négy játékosunkat is kiállítsák. Hatalmas nyomás nehezedett ránk, de az utolsó negyed előtt azt mondtuk, nem érdekel bennünket semmi, nyerni jöttünk ide, és ezt meg is tesszük. Megtettük!

Baksa László: – A játékvezetők akceptálták, hogy a Partizan a sorozat címvédője, emiatt alaposan megtámogatták, de ez sem tudott megtörni bennünket. Fantasztikusan küzdöttünk.

Kiss Csaba: – Pepe sérülése és Papesz eltiltása miatt ezen az összecsapáson debütáltam a Szeged csapatkapitányaként. Elmondhatatlanul boldog vagyok. Elhittük, hogy meg tudjuk verni a Partizant. Ez volt a sikerünk kulcsa, és az, hogy a harmadik negyed után nem omlottunk össze.

Molnár Tamás: – Most is bebizonyítottuk, hogy egységes, nagyon ütőképes csapatunk van. Nem úgy jöttünk Belgrádba, hogy jó lenne nem kikapni, győzni érkeztünk. Fantasztikusan küzdöttek a srácok, tiszta szívemből gratulálok nekik, és azt gondolom, ahogy a Rijeka és az Eger elleni meccs, ez is erőt kell, hogy adjon a további munkánkhoz.

Az első perc végén Alekszics megúszásból megszerezte a címvédőnek a vezetést, amit a rendkívül taktikusan, hatalmas szívvel pólózó Szeged egy kapu előtti kavarodásból Kayes révén a harmadik perc közepén kiegyenlített. A belgrádi drukkerek hiába álltak egy emberként a csapat mögé, a Partizan képtelen volt megtörni a Beton ellenállását. Ugyan fórból Mitrovics másodszor is vezetéshez juttatta a fehér-feketéket, de a negyed végén Török egalizálta az eredményt. Az orosz, török bírói kettős összevissza fújkált, csak úgy röpködtek a centerek elleni kontraítéletek, a házigazdát segítő szegedi kiállítások, de a Beograd semmire sem tudott ezzel menni, a zseniálisan felkészített, mentálisan borzasztóan erős Szeged túl nagy falatnak bizonyult számára.

Higgadt vendégek. A második nyolc percben előbb Kunac tréfálta meg Soro kapust, aztán Török parádés átadását Kayes váltotta gólra, és bár a Partizan ikonja, Vujaszinovics szerencsés, a blokkról megpattanó lövése bevágódott a megint nagyot alakító Baksa kapujába, Kiss Csaba higgadtan értékesített büntetőjével a forduláskor kettővel ment a Beton, 3–5. A különbség három is nyugodtan lehetett volna, ha az amúgy szerb (!) gólbíró jelzett volna, amikor Török sistergős bombája után a labda levágódott a képzeletbeli gólvonal mögé...

Az ötperces szünetben 15 jókedvű szegedit lehetett látni a lelátón, meg 600 értetlenkedőt. Szűk két perc múlva viszont mindez megváltozott. Úgy látszik, elérte célját a folyamatosan reklamáló, szinte már toporzékoló Partizan-edző, az egykori legendás játékos, Milanovics kifakadása, mert a játékvezetők olyan nyomás alatt tartották a Szegedet, hogy az kis híján belerokkant. Egész egyszerűen szórakoztak a vendégekkel. Az említett 106 másodpercben ítéltek egy-egy ötméterest és egy kiállítást a hazaiaknak, Kayes ellen pedig kétszer is kontrát. Ennek aztán az lett az eredménye, hogy 6–5-re fordított a Beograd. A „működésükre" a koronát a 22. percben tették fel: Mitrovics úgy alakította 7–5-re az állást, hogy Baksa kapuson kívül mindössze két szegedi mezőnyjátékos volt a vízben. A párját ritkító négyes kiállítással nem elképzelhetetlen, hogy bekerülhetnek a rekordok könyvébe... Ekkor talán még egy lyukas két fillért sem kockáztatott volna senki rátenni a Szeged pontszerzésére. Kivéve magát a csapatot.

Feltámadás. A záró felvonás második percében (amikor már az eltiltott Molnár Tamást és a sérült Varga Pétert nélkülöző együttesből Juhász Zsoltot és Kiss Csabát is kipontozták) Bálint előnyből dobott találata némi reményt visszahozott. És akkor történt valami! A 28. perc végén a szegediek által az előző negyedben joggal agyonszidott játékvezetők hogy, hogy nem, észrevették a Bálintot szándékosan megütő Mitrovics mozdulatát. Az ítélet nem is lehetett más, mint a brutalitásért járó büntetővel megspékelt négyperces csere nélküli kiállítás. A kérdés az volt, a „síposok" meg merik-e lépni ezt, vagy egy szimpla emberfórt ítélnek a szegedieknek. Szerencsére volt vér a pucájukban. Az ötméterest Török értékesítette (7–7), majd a létszámfölényben eltelt időszakban Török hőst kreált Kayesből és Youngerből is, 7–9. Radovics szépítésekor még 39 másodperc volt hátra a meccsből, iszonyatosan lassan múló 39 másodperc. A Beton támadott, de a bírók elvették a labdát. 15 másodperc maradt a végső dudaszó elhangzásáig, a világra szóló diadal beteljesüléséig. A döntetlen is fantasztikus bravúrral ért volna fel, de az i-re a pontot feltette Baksa kapus, remek mozdulattal hárította az egykori Szeged-játékos, Milos Korolija lövését. Maradt a 8–9! Ki gondolta volna? A Beton játékosai, edzői, vezetői mindenképp. Bebizonyították, hogy a bátraké a szerencse, csak az érhet el a sikert, aki nemcsak mer nagyot álmodni, hanem rengeteget tesz is érte. Úgy, mint a Szeged Beton!

• 2. Yucca 2011. október 24. 10:51
    „Ez még így elolvasva is megizzasztott!!!!! Hihetetlen az a tartás, amit a fiúk felmutattak!

"Mitrovics úgy alakította 7-5-re az állást, hogy Baksa kapuson kívül mindössze két szegedi mezőnyjátékos volt a vízben." ---- Azért ez nagyon durva! Ott ülnek a (gondolom) nemzetközi ellenőrök a medence partján, hogy engedhetnek meg ilyet? Több, mint 30 éve ismerem, imádom és nézem élőben és tévében a pólót, de ilyet még nem hallottam!
    Tényleg le a kalappal a csapat előtt, hogy ezt is "túlélték"! Reméljük itthon is győzelem lesz! Hajrá Szeged!!!!!”
  • 1. csizmadialaszlo 2011. október 24. 09:19
    „Remek. Gratulálok!”

Megye III: hatosok a hálóban

A Csongrád megyei III. osztályú labdarúgó-bajnokság 10. fordulójának eredményei. Tovább olvasom