2017. 09. 23. szombat - Tekla 11°C | 19°C Még több cikk.

Benkő Sándor bravúros kezdése

A Bács-Kiskun megyei Kerekegyházán megkezdődött a fogathajtók idei szabadtéri versenyidénye, ahol öt kategóriában negyven hajtó vetélkedett három napon át.
A világbajnokságra készülő egyes fogathajtók mezőnyében új lovával, Tiszagyöngyével indult Benkő Sándor (Hódmezvősárhely Hód-Mezőgazda Rt. Aranyági Ménes), és nem okozott csalódást. A nyitó díjhajtásban elmaradt a várakozástól, 4. lett, de a folytatásban, a maratonhajtásban már a régi Benkőt láthatta a publikum. Jól hajtva a nehéz versenyszámban esélyeshez méltóan nyert, és két nap után összetettben a második helyre lépett előre. Az akadályhajtásban a technikás, szűk alapidejű pályán 8,95 hibapontos teljesítményével 3. lett, és ezzel megőrizte előkelő második helyét. A viadalt Szilágyi Zsolt (Dabas LK) nyerte, a harmadik helyen az újonc Nyúl Katalin (Kecskemét Hírős LK) végzett.

– Elégedett vagyok, mert ebben ez évben ez a megmérettetés volt az első nekem és lovamnak. A világbajnokság szeptemberben lesz, addig még javíthatunk a teljesítményünkön – mondta érdeklődésünkre Benkő Sándor, aki legközelebb Fábiánsebestyénben a bajnokság első fordulójában (április 28-ától május 1-jéig tart) áll rajthoz, mely egyben Világkupa-futam és vb-válogató. Ezen a viadalon, mint elárulta, még jobban szeretne szerepelni, bizonyítani akarja, a Csongrád megyei közönségnek, hogy új lovával is a legjobbak közé tartozik az országban.

A szintén világbajnokságra készülő négyes fogathajtók mezőnyében a hódmezővásárhelyi Kecskeméti László (Mindszenti LK) mindhárom versenyszámban 4. lett, itt az elmúlt év legeredményesebb hajtója, Hódi Károly (Szegedi Fesztivál LK) csak nézőként volt jelen. Ő és több társa a fábiánsebestyéni versenyen mutatkozik be ebben az esztendőben.

Világbajnoki klub Szegeden

Az idő telik: egészen pontosan 48 nap múlva kezdődik Németországban a labdarúgó-világbajnokság.… Tovább olvasom