2016. 12. 03. szombat - Ferenc, Olívia -2°C | 4°C

Béres első makói gólja rögtön három pontot ért

A labdarúgó NB II Keleti csoport 21. fordulójában Baktalórántházán nyert a Makó. A zöld-sárgák visszafoglalták negyedik helyüket a tabellán.
Tompán kezdte a mérkőzést a Makó. Ezen persze annyira nem érdemes csodálkozni, elvégre a hosszú, hatórás buszozás után nem sokkal nem egyszerű dolog felpörögve pályára lépni. Nem is sikerült ez a vendégeknek. Képtelenek voltak megtartani a labdát, ahogy mondani szokás, nem találták a játék ritmusát. Jószerivel a védekezésben merült ki minden igyekezetük, az persze más lapra tartozik, hogy a hazaiak nem tündököltek a helyzetek kialakításában. Mindent elmond teljesítményükről, csak a 21. percben próbálkoztak először kapura lövéssel. A kísérlet termetes kudarcot vallott. Fél óra elteltével bemelegedett a Makó, hogy feljöttek a vendégek, az is mutatta, hogy már ők is egyre többször tesztelték a hazaiak hátsó alakzatát (a szünet előtt közvetlenül Faragó hibázta el az első játékrész legnagyobb, igaz, egyetlen ziccerét) és kapusát.

Góltörténet

66. perc: A hetedik makói szöglet három pontot eredményezett a vendégeknek. Kulacsik Tamás bal oldalról ívelte középre a labdát, az Magyar György testéről Béres Róbert elé pattant, ő pedig egy lépésről a kapuba továbbított, 0–1.

A fordulást követően már uralta a meccset a Maros-parti alakulat. Sokkal jobb lett a találkozó, mindkét fél nyílt sisakos játékkal rukkolt elő. A különbség csak annyi volt, hogy ezt a vendégek lényegesen nagyobb hatékonysággal tették. Sűrűn forgott veszélyben a baktaiak kapuja, de a 85. percig Fortuna erősen szorította kezüket, ellenkező esetben viszont már jóval korábban gyakorolhatták volna a gól utáni középkezdést. Magyar kapufára fejelt labdája és Kulacsik látványos, ollózott lövése után még elrebeghettek egy imát, de Béres szemfülességét követően ennek már nem volt értelme.

Újabb sikerükkel (a hat tavaszi meccsükön 13 pontot kasszíroztak) a táblázaton az ötödikről visszafoglalták negyedik helyüket a makóiak. Nagy meccs lesz a vasárnapi, Ferencváros elleni hazai ütközet!

Kolozsvári János: – A múlt héten és most is 0–1-et játszottunk, de micsoda különbséggel! Egy hete azt mondtam, hogy nem szeretünk a Cegléd ellen játszani, most meg azt, hogy mennyire szeretünk a Baktalórántháza ellen.

További eredmények: Ferencváros–Orosháza 2–2(!), Tököl–Kecskemét 0–1, Kazincbarcika–Szolnok 4–1, Jászberény–Mezőkövesd 1–2, Cegléd–Bőcs 0–0, Vecsés–Vác 1–0, BKV Előre–Tuzsér 4–0.

A mérkőzés jegyzőkönyve

Baktalórántháza–Makó FC 0–1 (0–1)

NB II-es labdarúgó-mérkőzés, Keleti csoport, 21. forduló. Baktalórántháza, 300 néző. Vezette: Hegedűs A. (Albert, Szpisják).
Baktalórántháza: Sándor G. – Márkus, Bodnár, Koskovits, Illés Gy. – Pálvölgyi, Rakóczi, Kozma J., Saliga Z. – Szabó R., Saliga I. Edző: Kovács János.
Makó: Czirbus 6 – Podonyi 5,5, Béres 7, Szamosszegi 7, Gévay 5,5 – Veres 5, Magyar 7, Puskás 6, Bány 5,5 – Maróti 6, Faragó 5,5. Edző: Kolozsvári János.
Gólszerző: Béres a 85. percben
Csere: Veres helyett Kulacsik (7) a szünetben, Illés Gy. h. Czerula a 70., Faragó h. Hadár (–) a 72., Kozma J. h. Illés L. a 81., Maróti h. Bakos T. (–) a 89. percben.
Sárga lap: Veres a 32., Bodnár a 45. percben.

Kiharcolta a ráadást, de elbukott a Szeged Beton Egerben

Hiába küzdött oroszlánként a bajnoki elődöntő harmadik mérkőzésén a Szeged Beton pólócsapata… Tovább olvasom