2017. 11. 20. hétfő - Jolán 1°C | 7°C Még több cikk.

Beszédes statisztika

Szombaton 18 órától újabb olyan ellenfelet fogad a Bordogi Bau Vásárhelyi Kosársuli, amely a legyőzhető kategóriába tartozik. A férfi kosárlabda NB I A csoportjában a Sopron csapata látogat a Hódtói Sportcsarnokba.
A tabellára tekintve igazolva látszik a fenti állítás, hiszen a Vásárhely 14. egy győzelemmel, a Sopron pedig 13. két sikerrel. Azaz ha a Bodrogi Bau nyer, ellép a tabella utolsó helyéről.

Nézzük, mi is dönthet a két csapat közt! Elsősorban a lepattanózás. Ebben a statisztikai mutatóban az egész NB I A csoportjának legjobbja Hódmezővásárhelyen kosarazik: az amerikai Eric Freeman az összesített (13,75 meccsenként) és a védőlepattanóban (9,13) is vezeti a hazai mezőnyt. Az ellenfél palánkja alatt „csak" második Eric (4,63), itt éppen a soproni Zoran Krsztanovics (5,50) előzi meg. A kisalföldi játékos saját térfelén nem ilyen eredményes (4,75-tel 15. a rangsorban), összetettben viszont harmadik Freeman és a fehérvári

Már a 16 között

A Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli könnyen vette a kosárlabda Magyar Kupa újabb körét, és a legjobb 16 közé jutott. Corvinus–Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli 46–124 (14–32, 10–37, 15–28, 7–27). Vásárhely: DRAHOS 11/9, HADZIJA 21/3, NYILAS 12/3, FREEMAN 13/9, Gémes 4. Csere: Kováts 14, JAROSEVITS 16/3, CZIBERE 18/6, BÖSZÖRMÉNYI 11, Bodrogi 4. Edző: Czuprák László.
George Banks (10.44) mögött 10,25 lepattanóval meccsenként. Sok múlhat ezen a területen, de az eladott labdákra is jobban kellene figyelniük a vásárhelyieknek. A büszkéségre okot egyáltalán nem adó ranglista elején ugyanis három Bodrogi Bau-játékos is található: Morris Hadzija harmadik, Freeman negyedik, a cséká, Drahos Gábor pedig ötödik. Nem sokkal utánuk a hetedik helyen azért ott van a soproni Strnad is.

Ha a vásárhelyiek a pozitívumokat felerősítik, a negatívumokat pedig gyengítik, akkor újra, másodszor is, nyerhetnek.

A fél szegedi csapat sérült

Ma 18 órakor Százhalombattán játszik bajnoki mérkőzést a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata. Zoran… Tovább olvasom