2017. 04. 28. péntek - Valéria 14°C | 23°C Még több cikk.

Beton-gála az elsőnél

A futsal NB I alapszakaszának záró fordulójában az éllovasnál tudott győzni az Első Beton. A Szentes hazai pályán kikapott. Az első négy rájátszása a megyeiek nélkül folytatódik.
Gödöllő–Első Beton 3–6 (1–4)
Gödöllő, 200 néző. Vezette: Török, Solymosi.
Első Beton: TIHANYI – RÁCZ A., VASTAG, CSÚRI, TÓTH A. Csere: NÉMETH L., BULLÁS, BALOG, K. TÓTH, PÁJER, SZABÓ Z. Edző: Szabó Zsolt.
A szegedi gólszerzők: K. Tóth 2, Németh L. 2, Bullás, Tóth A.
A Beton a játék lassítására, a szervezett és biztonságos védekezésre tette a hangsúlyt. Ez bejött, ráadásul remekül sikerültek a kontrák is, a félidő hajrájában már 4–0-ra vezetett a szegedi alakulat. A folytatásban ismét a Beton tudott gólt szerezni, és bár az éllovas felzárkózott, sőt kapusát is lehozta a 31. percben, a vendégsiker nem forgott veszélyben.
Szabó Zsolt: – Okosan, taktikusan, időnként éretten focizva teljesen megérdemelt győzelmet arattunk, melyhez gratulálok az egész csapatnak.

Legrand-MetalCom-Szentes–Cső-Montage 4–6 (2–3)

Szentes, 150 néző. Vezette: Iványi, Albert.
Legrand-MetalCom-Szentes: KOVÁCS K. – KAZÁN, KEREPECZKY, KELLER, ERHARDT. Csere: Szabó Á., Rontó, Szabó L., Kovács N. Edző: Koncz Zsolt.
A szentesi gólszerzők: Erhardt (3), Kazán (6 m-es büntetőből).
A 12. percben 0–3 állt az eredmény jelzőn. A hazaiak innen kapaszkodtak fel előbb a szünetig 2–3-ra, majd a második félidőben összejött a fordítás is 4–3-ra. A szentesi gárda a nagy hajrában elfáradt, ezt pedig kihasználta a rutinos Cső-Montage.
Koncz Zsolt: – Sajnálom, hogy az utolsó idei meccsen nem sikerült a szurkolókat kiszolgálni.

További eredmények: Abony– Siklós 19–6, Berettyóújfalu–Aramis 4–1, Csömör–Kanárik 5–5.

*A Siklóstól 26 pont levonva.
A bajnokság az első négy rájátszásával folytatódik.

Három a legjobb

A szentesi gárdában Erhardt Szilárd ellenállhatatlan volt. Három gólt szerzett, emellett kiharcolt egy hatméteres büntetőt. Nagy szerepe volt a Legrand-MetalCom fordításában. Szabó Zsolt, az Első Beton edzője két nevet emelt ki az egyébként kiválóan játszó összes játékosa közül: K. Tóth agresszívan, harcosan futbalozott, Németh pedig a védekezés mellett jól feltalálta magát az ellenfél kapuja előtt is.

Selyben Zsolt volt a legjobb

Erős mezőnyben nyert a csehországi Cladrubyban rendezett nemzetközi fogathajtó-versenyen Selyben… Tovább olvasom