2017. 10. 23. hétfő - Gyöngyi 10°C | 16°C Még több cikk.

Beton: búcsú a kupától

Maximum kétgólos vereségnél talán lett volna még esélye a Szeged Beton férfi pólócsapatának a Vasas elleni MK-negyeddöntő visszavágóján. Az öt viszont túlságosan soknak bizonyult. A Gyöngyösi-legénység emelt fővel búcsúzhatott a kupától.
Szeged Beton - Vasas 9-10
Férfi vízilabda MK-negyeddöntő, visszavágó. Újszegedi sportuszoda, 200 néző. Vezette: Kiszelly, Vojvoda.
Szeged: Barát – Lehmann 2, Varga P. 2, Mészáros 1, Komlósi 1, Tóth L., Juhász Zs. 1. Csere: Szamardzsics, Molnár P., Éles 2, Monostori. Edző: Gyöngyösi András.
Vasas: Nagy V. – Hosnyánszky 2, Kovács R. 1, Varga Dániel 1, Varga Dénes 2, Steinmetz B. 1, Steinmetz Á. 2. Csere: Heinrich, Kincses, Mátyás, Kuncz, Kelemen, Tóth M. 1. Edző: Földi László.
Gól – emberelőnyből: 11/6, ill. 6/4. Ötméteresből: 1/1, ill. –.
Továbbjutott: Vasas, kettős győzelemmel, 24–18-as gólkülönbséggel.

Fotó: Segesvári Csaba
Hiába bizakodtak a Szeged Beton VE férfi vízilabdacsapatának vezetői, két dologgal nem számoltak a Vasas elleni Magyar Kupa-negyeddöntő első, fővárosi összecsapása előtt. Egyrészt, hogy a Tisza-partiak kapnak lefordulás után hét gólt, másrészt pedig a játékvezetők szemernyi szimpátiáját sem élvezik majd. Pedig az első negyed még elég jól sikerült számukra. Partiban voltak a válogatottak egész sorát felvonultató angyalföldiekkel. A bajok a második negyedben, 5–4-es hazai vezetésnél kezdődtek. A vendégek alig kaptak ítéletet, annál inkább a hazaiak. De még ezzel együtt is tartotta magát a Szeged, a fordulást követően felzárkózott 8–6-ra, majd 9–7-re, de az újabb hibák, és az egyoldalú játékvezetés végképp a kedvét szegte. Ráadásul az angyalföldieknek minden bejött, az amúgy jobbkezes Varga Dániel 7 méterről suvasztotta a labdát a jobb felső sarokba – ballal. A továbbjutás már az első meccsen eldőlt, de emiatt nem csak Monostoriék voltak a hibásak...

A tegnapi visszavágón a szép búcsú reményében szállhattak már csak vízbe a Tisza-partiak. Az első három percben úgy festett, erre semmi esélyük nincs, ugyanis ekkor már 0–3 állt az eredményjelzőn. Juhász Zs., majd Varga P. révén felzárkózni látszott a Beton, de mert a vendégeknél csak úgy hemzsegtek a klasszisok, a harmadik negyed elején már 3–8 volt az állás. A hazaiak képtelenek voltak akciógólt szerezni, de a fórok értékesítésével is csehül álltak. A levegőben lógott az újabb, többgólos vereség, de ekkor, mintegy varázsütésre, elkezdett jól pólózni a Beton. Szépségdíjas találatokat szereztek, fegyelmezetten, egymást segítve védekeztek, az ellenfél pedig a biztos vezetés tudatában kicsit könnyelművé vált, ez pedig bőven elég volt ahhoz, hogy negyedet nyerjenek, nem is egyet, mindjárt kettőt. Emelt fővel búcsúztak a kupától.

Gyöngyösi András: – A kupacsaták a sorsolásról is szólnak. Nekünk megint nem volt szerencsénk. Tanulságos volt a két meccs, látjuk, miben kell fejlődnünk. Gratulálok a Vasasnak, az ország egyik legjobb csapatával szemben nem szégyen búcsúzni.

Tiltakoztak a főtitkárnál

Az egyik internetes kézilabda honlapon a szombati BL-mérkőzés előtt megjelent Szörnyi Attila… Tovább olvasom