2017. 02. 26. vasárnap - Edina -3°C | 10°C Még több cikk.

Bevette a Szeged Beton az egri várat

Már sokadszor írt történelmet az A-Híd Szeged Beton: amióta felépült Egerben a Bitskey-uszoda, még sosem tudott abban nyerni a férfi vízilabdacsapat, amely a Bajnokok Ligája csoportkörében szerdán 10–9-re verte a hazaiakat.
Eger–A-Híd Szeged Beton 9–10 (4–3, 1–2, 2–3, 2–2)
Férfi vízilabda Bajnokok Ligája, C csoport, 5. forduló. Eger, Bitskey uszoda, 2000 néző. Vezette: Brala (horvát), Taylan (török).

Eger:
Szécsi – GRAHAM 2, HOSNYÁNSZKY 2, Bundschuh, Varga Zs. 1, Biros, Bátori. Csere: Gerritse 1, Kovács G. 1, Naganuma 1, Seman 1, Binder, Mezei. Edző: Gerendás György.

Szeged: BAKSA – Kiss Cs., Kunac 1, Bálint G., KAYES 2, TÖRÖK B. 3, Hegedüs 1. Csere: Younger, JUHÁSZ ZS., Turzai, MOLNÁR T. 1, SOMOGYI 2, Lehmann. Edző: Vincze Balázs.

Gól – emberelőnyből:
11/5, ill. 13/4.
Ötméteresből: –, ill. 1/0.

Már az első fél percben két gólt láthattak a nézők: a kilencedik másodpercben Hosnyánszky talált be, a huszonkilencedikben pedig Hegedüs egyenlített. Fej fej mellett haladtak a csapatok, és bár a Szeged kétszer is előnyhöz jutott, az első nyolc percet Varga Zsolt kapufás találatával az egriek nyerték meg 4–3-ra.

Kayes (kék sapkában, jobbról) és Younger a hajrában jól védekezett. Fotó: Lénárt Márton
Kayes (kék sapkában, jobbról) és Younger a hajrában jól védekezett.
Fotó: Lénárt Márton

A mérkőzésre a kedvenceiket elkísérő szegedi drukkerek a második negyed elején kissé aggódhattak, ugyanis Seman révén a hevesiek megléptek 5–3-ra, ráadásul Lehmann kihagyott egy előnyt, és Turzai, valamint Younger lövése is a kapufán csattant. Ugyanezek a szurkolók a nagyszünet előtt már diadalittasan emelték magasba a kezüket, hiszen Molnár T. klasszisát igazoló mozdulattal szerzett centergólt, majd Török távoli bombája is utat talált Szécsi kapujába, 5–5.

A fordulás utáni percek a kapusokról szóltak, Baksa és Szécsi is többször bravúrosan védett. Aztán a harmadik negyed közepén eleredt a góleső, amit Kunac indított, és Juhász szenzációs átadásait követően a duplázó Kayes fejezett be, 7–8. Kézzel fogható közelségbe került a Szeged bravúrgyőzelme, pláne akkor, amikor a Tisza-parti gárda immár az utolsó felvonás elején büntetőhöz jutott. Ekkor még nem dőlt el a mérkőzés, hiszen Molnár ötméteresét Szécsi kivédte, és néhány percig úgy tűnt, ez a mozzanat sorsdöntő lesz. A hazaiak megérezték a „vér szagát", Graham egyenlítését követően, amikor már csak négy perc volt hátra a találkozóból, Hosnyánszky megúszásból szerzett találatával már az Egernél volt az előny, 9–8. És ekkor megint megdobbant a szegedi szív! Török kihasznált egy fórt, de a slusszpoén még váratott magára. Ez nyolc másodperccel a meccs vége előtt következett be: Somogyi bombája három fontos pontot jelentett az A-Híd Szeged Beton számára.

Vincze Balázs: – Remek sikerünkkel fél lábbal már a nyolc között vagyunk, de az i-re még fel kell tennünk a pontot. Megtörtünk egy rossz sorozatot Egerben, aminek nagyon örülünk. Az ellenfél kétgólos vezetésénél, 3–5-nél is volt tartásunk, hitünk, egységes csapatként értük el ezt a diadalt.

A C csoport másik meccsén: Partizan Beograd (szerb)–Vasas 9–5.

A C csoport állása

1. Szeged 5 3 1 1 46 – 44 10
2. Vasas 5 2 2 1 47 – 45 8
3. Partizan 5 2 1 2 44 – 42 7
4. Eger 5 1 – 4 35 – 41 3

• 3. zoli100 2012. február 09. 22:08
    „A siker kulcsa végy egy jó kapust!Nagyon jó volt a védekezés is,Biros Peti még gólt sem tudott lőni,Hosi is csak kettőt öt lövésből.Elől meg nagyon sültek a kezek,szebbnél szebb gólok,bátor vállalkozások,pontos befejezések=NAGYSZERŰ CSAPAT!!!!Gratulálok,folytassátok....”
  • 2. Boribona 2012. február 09. 15:41
    „kedves zehn, nem szeretnélek megbántani, de szerinted van értelme minden egyes hozzászólásban erről írnod? Az ebben a kérdésben illetékes döntés hozok, meg akiknél a kassza kulcsa van, úgy sem olvassák ezt.”
  • 1. zehn 2012. február 09. 12:31
    „Gratulálok, szuper csapatunk van, nyugodtan állíthatom: világszínvonalú! Sajnos ugyanez a szegedi szánalmas ponyvauszodáról -ahol ezek a nagyszerű sportemberek játszani kényszerülnek - nem mondható el. Ámulva néztem a tévében a Szegednél háromszor kisebb városka csodauszodáját. Van ahol a körülmények is fontosak,nemcsak a sikert meglovagoló politikai nyilatkozgatások.”