2017. 04. 27. csütörtök - Zita 10°C | 24°C Még több cikk.

Bírkózás: Dollák bajnok

Dollák László Sándor jóvoltából bajnoki címet szerzett, az egyesületi pontversenyben pedig ezüstérmes lett a Szegedi VSE a saját rendezésű szabadfogású diák korcsoportú birkózók országos bajnokságán.
Az ország legjobb szabadfogású diák korcsoportú birkózói mérték össze felkészültségüket Szegeden az Etelka sori munkacsarnokban. Az eseményen 47 egyesület 222(!) versenyzője lépett szőnyegre. A Szegedi VSE fiataljai egy bajnoki címet, egy második, két harmadik, és ugyanennyi ötödik helyet szereztek. A csapatversenyben pedig ugyanannyi pontot gyűjtve, mint az első Esztergom, a második lett.

Borbola Imre, a verseny főszervezője, a Szegedi VSE birkózószakosztályának vezetője elmondta, ha nem áll mellé a Magyar Birkózószövetség, a Szeged Városi Sportigazgatóság, a szegedi polgármesteri hivatal, továbbá ha nem nyúlnak zsebbe a volt birkózók, mint Spiák Sándor, Molnár Tibor, Huttora László, valamint a MÁV Multiszolg Kft., a Casanova étterem, a Batki és Tsa Kft., valamint az Antarktisz Kft., s saját maga, akkor nem sikerült volna színvonalasan megrendezni egy ilyen népes létszámú ob-t. A versenyt megtisztelte, és ő nyújtotta át a helyezetteknek az érmet Majoros István olimpiai bajnok birkózó is, aki mint ismert valamikor a Szegedi Birkózó Egylet színeiért küzdött.

A Szegedi VSE eredményei, 35 kg: 2. ifj. Borbola Imre; 38 kg: 1. Dollák László Sándor; 46 kg: 3. Mátrai Péter és Balogh Gergely; 68 kg: 5. Kahr Kristóf; +75 kg: 5. Benkő Bence. Az egyesületi pontversenyben: 1. Esztergom 24 (2 első hely), 2. Szegedi VSE 24 (egy első hely), 3. DBC-Misi 21 ponttal. A szegedieket Kiss Károly és Balogh János edző készítette fel.

Salakmotor: Nagy Robi visszatér

Vasárnap Gyulán rendezik a salakmotoros ob befejező fordulóját. A verseny nemcsak a végső bajnoki… Tovább olvasom