2017. 12. 18. hétfő - Auguszta -4°C | 4°C Még több cikk.

Bírókat is hozott a Savaria-expressz

A játékvezetők befejezték a sztrájkot, ennek örömére a Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapata hazai pályán kiütötte a szombathelyi Savariát.

Szeviép-Szeged–Savaria BC 112–54 (32–9, 26–13, 24–19, 30–13)
Uniqa NB I A csoportos női kosárlabda-mérkőzés, 3. forduló. Újszegedi sportcsarnok, 150 néző. Vezette: Márton, Vétek.

Szeviép: Németh 5/3 , FÜRÉSZ 10, Szakács 4, TOMOVA 22/6, ZSERZSERUNOVA 14. Csere: LACZI 13/6, Pusztai 4, Almind 9/3, VINCZE 13, LENGYEL 12/3, Tóth 6. Edző: Donkó Orsolya.

Savaria: Sándor 11/6, SZABADFI 16/6, Gebri 6/6, Robinson 13/3, Gardner 6. Csere: Horváth P., Horváth E. 2, Bicskei, Földi. Edző: Krasznai Milán.

Kipontozódott: Robinson (29. perc), Gebri (34.), Horváth P. (37.), Gardner (40.).

Délután negyed háromkor a női liga és a játékvezetőket képviselő dr. Valovics István között megszületett a régen várt megállapodás, és mivel a klubok elfogadták a húszszázalékos díjemelésről szóló igényt, a bírók beszüntették a sztrájkot. Más kérdés, hogy a találkozóra kijelölt Márton, Vétek páros csak jókora késéssel futott be az újszegedi sportcsarnokba, így a feldobás fél órát csúszott. A történeti hűség kedvéért jegyezzük meg: a két „szürke ruhás" felbukkanását a szegedi játékosok nyíltszíni tapssal jutalmazták, ezzel is jelezve, nem bánják az áldatlan állapotok lezárultát.

Szakács (7-es mezben) 4 pontot dobott. Fotó: Segesvári Csaba

A mérkőzés ezek után a várakozásoknak megfelelően alakult, a Szeviép már az első negyedben igazolta a két csapat közötti minőségbeli különbséget. A szombathelyiek szakajtónyi személyi hibával próbálták meg elvenni ellenfelük játékkedvét – négy perc elteltével hét fault virított a tábla vendég oldalán –, az elszenvedett szabálytalanságok azonban nem tántorították el Donkó Orsolya csapatát. Tomováék a látványos támadójáték mellett a védekezést is igen komolyan vették, álljon itt néhány „idézet" az első negyed statisztikai lapjáról: lepattanók 14–4, szerzett labdák 8–1, IBM-pontok 56–3. Kell-e hozzá bővebb kommentár?

A folytatásban tetszés szerint növelte előnyét a Tisza-parti alakulat, tette mindezt úgy, hogy a nagyszünetig valamennyi kosarasa pályára lépett, sőt a második félidő elejére legalább egyszer mindenki betalált a Savaria gyűrűjébe. A Cegléd elleni bajnokihoz hasonlóan ezúttal is Lengyel Dalma szerezte a Szeviép századik pontját, ami a hagyományoknak megfelelően száz palacsinta – vagy bármilyen ínyencség – elkészítésével jár.

Donkó Orsolya: A felkészülési időnek ezennel vége. Bízom abban, hogy a következő akadályokat is sikerrel vesszük.

• 1. szeviép 2008. október 13. 20:14
    „Szakács Ildikó miért nemjátszott?”

Szeged Beton-Honvéd: Csuvi kontra Papesz

Az ING férfi vízilabda OB I második fordulójában ma 18 órakor az újszegedi sportuszodában fogadja a Beton VE a Domino-Honvédot. Mindkét gárdában új a „cséká", a hazaiakat Varga „Csuvi" Tamás, a vendégeket a szegedi születésű Molnár „Papesz" Tamás vezeti. Tovább olvasom