2017. 09. 23. szombat - Tekla 11°C | 19°C Még több cikk.

Biztosan nyerte elő meccsét a Beton

Egy biztos, a Szeged Beton jó hangulatban készülődhetett első bajnoki meccsére, hiszen a Gyöngyösi-fiúk hibátlanul zárták a hazai rendezésű LEN-kupa selejtezőt. Ez pedig erőt adott a rajthoz.
Szeged Beton - BVSC 11-4
OB I-es férfi vízilabda-mérkőzés, újszegedi sportuszoda, 100 néző. Vezette: Székely, Horváth.
Szeged Beton: BAKSA – Mészáros, Varga 1, KOMLÓSI 1, TÓTH 2, Juhász 2, LEHMANN 3. Csere: Monostori 1, Szamardzsics, Éles 1, Molnár, Plézer. Edző: Gyöngyösi András.
BVSC: Laboncz – Balatoni, Ambrus, Szabó P., Persely 1, Simon, Nagy. Csere: Németh, Kriszt, Nitsovits 1, Lázár, Pecz 1, Szűcs 1. Edző: Vincze Balázs.
Emberelőnyből: 7/2, ill. 4/1. Ötméteresből: 2/1, ill. 1/1.
Magabiztos győzelemmel kezdte az OB I-et a Szeged Beton férfi vízilabdacsapata a BVSC ellen.

A képpel ellentétben a fehér sapkás Szeged nyomta víz alá a BVSC-t. Fotó: Schmidt Andrea

Kezdésnek érkezett is az új szerzemény Juhász Zsolt bombája, ami a Beton első szezonbeli találatát jelentette. Lehmann jegyezte a nyitónegyed legszebb gólját, bal oldalról 6 méterről ejtette át Laboncz kapust. Az egyik oldal robogott, a másik bizony csak pöfékelt... Nem volt egy súlycsoportban a két gárda. Élesre voltak bosszúsak a drukkerek, hiszen elhibázott egy büntetőt, utána azonban akkora gólt vágott, hogy jóformán kilyukadt a háló, 5–1. Mindenki megbocsátott neki. Ebben a negyedben a színvonal nem verdeste az egeket. Egy gól esett nyolc perc alatt. Monostori unta meg a tétlenséget, nyolc méterről megeresztett bombája után ismét púposodott a vendégháló, felébredt a harmadik negyed elején a Szeged. Éles kapott egy jókora maflást, fel is repedt a szemöldöke: a két játékvezető nem látott semmit. Tóth László pedig hihetetelen akarattal bír, 38 évesen sem tudják tartani. Az utolsó negyed? Három gól és más semmi. A vége 11–4 ide. A lényeg a jó rajt, a győzelem, a játékon pedig van még idő javítani.

Gyöngyösi András: – Elégedett voltam a csapattal, akadtak jó periódusaink is.