2017. 03. 29. szerda - Auguszta 4°C | 21°C Még több cikk.

BL-főtáblán a Szeged Beton

Hatalmas emberi tartásról tanúbizonyságot téve a Szeged Beton férfi vízilabdacsapata kvartettelsőként jutott a Bajnokok Ligája 2. selejtezőköréből a főtáblára. A Vincze-legénység az esélyesebbnek ítélt Rijekát hátrányból fordítva győzte le a csoportrangadón. A sorsolást október 15-én Dubrovnikban tartják.
Szeged Beton–Sturm 2002 Ruza (orosz) 14–13 (5–4, 6–3, 1–2, 2–4)
Férfi vízilabda Bajnokok Ligája, 2. selejtezőkör, D csoport, 2. forduló. Újszegedi sportuszoda, 300 néző. Vezette: Moiralisz (görög), Schapers (holland).
Szeged: Baksa – JUHÁSZ ZS. 1, Kunac 1, Bálint 1, MOLNÁR T. 1, SOMOGYI 2, HEGEDÜS 2. Csere: Török 2, Turzai, Varga P., Kayes, KISS CS. 4, Younger. Vezetőedző: Vincze Balázs.
Sturm: Szmirnov – Andrjukov 1, Zeltovszkij, PEKOVICS 2, Aszajev 1, GARBUZOV 3, Magomajev 2. Csere: Pecsalin, TIMAKOV 2, Nagajev 1, Kolad 1. Vezetőedző: Petar Porobics.

Szeged Beton–Primorje Rijeka (horvát) 9–10 (2–2, 4–4, 2–3, 0–2)
Férfi vízilabda Bajnokok Ligája, 2. selejtezőkör, D csoport, 3. forduló. Újszegedi sportuszoda, 400 néző. Vezette: Schapers (holland), Simion (román).
Szeged: BAKSA – Kiss Cs., KUNAC 2, Bálint, Molnár T., Török 1, Hegedüs 1. Csere: KAYES 1, JUHÁSZ ZS. 1, SOMOGYI 3, Younger 1, Turzai, Varga P. Vezetőedző: Vincze Balázs.

További eredmények: Primorje Rijeka–Crvena zvezda (szerb) 12–6 (4–1, 3–1, 2–1, 3–3), Sturm 2002 Ruza–Crvena zvezda 13–10 (1–1, 3–3, 4–3, 5–3).

Emberfeletti csatában győzött a Szeged Beton a Rijeka ellen. Fotó: Frank Yvette (galéria)

Nagy pólócsapat van születőben Szegeden. Aki nem tekintette meg a tegnapi, Rijeka elleni összecsapást, az jókora élménnyel lett szegényebb. Csodát láthatott volna, olyan Szeged Betont, amelyben nemcsak kiváló játékosok, hanem nagyszerű emberek is szerepelnek. Olyanok, akik képesek harcolni, olyanok, akiknek nem száll inukba a bátorság, akiknek helyén van a szívük, akik az utolsó leheletükig küzdenek.

Teljes a BL mezőnye

A magyar csapatok közül az Eger kiemeltként jutott a BL főtáblájára, a Szeged Beton csoportelsőként, a Vasas csoportmásodikként kvalifikálta magát. A mezőny: Jug Dubrovnik (horvát), ZF-EGER, Pro Recco (olasz), Olympiakosz (görög), Partizan Beograd (szerb), Budva (montenegrói), Szpartak Volgograd (orosz), Spandau 04 (német), Vuliagmeni (görög), Jadran Herceg Novi (montenegrói), SZEGED-BETON VE, Primorje Rijeka (horvát), CN Marseille (francia), Vojvodina (szerb), Mladost Zagreb (horvát), TEVA-VASAS-UNIQA. A négyeseket október 15-én Dubrovnikban sorsolják ki.

Pedig a BL 2. selejtezőkörének szombati játéknapján már eldőlt, hogy Turzai Gáborék továbbjutottak a 16 csapatos főtáblára. Azt túlzás lett volna állítani, hogy az orosz Sturm csapatát hibátlan játékkal győzték volna le. A támadásban tényleg ragyogó dolgokat produkáltak Kiss Csabáék, a védekezés viszont sehogy sem akart összeállni. A lényeg azonban a győzelem volt, azt pedig megszerezték (14–13).

A szombati – na és persze a pénteki, Crvena zvezda elleni – siker után aztán tegnap délben jöhetett a csoportelsőségről döntő rangadó a horvát sztáralakulattal, a Primorje Rijekával szemben. A déliek még a sérült Varga Dániel nélkül is bitangerős gárdát alkotnak, nem véletlenül tartották a semleges szakemberek a meccs esélyesének. Ezt cáfolandó a szegediek kiválóan kezdtek, mert bár 1–0-ra, majd 2–1-re is a horvátok vezettek (mindkét gólt a zseniális Varga Dénes dobta), a betonosok is érett játékot produkáltak. A második negyed első percében szerzett Török-találattal fordult a kocka, azt követően jó ideig a rijekaiak lettek az üldözők, 6–6-ig úgy nézett ki a találkozó forgatókönyve, hogy a Primorje állandóan csak egyenlített. A harmadik nyolc perc úgy tűnt, sorsfordító lesz. A horvát csapat elhúzott 8–6-ra, de ami ennél sokkal nagyobb baj, hogy ütésért Molnár Tamást végleg kiállították, a Beton négy percig emberhátrányban volt kénytelen pólózni. A pesszimista drukkerek legyintettek egyet, kész, vége, elment a meccs, csoportmásodik lesz a Beton.

Orrtörés

Öt perc húsz másodperc volt hátra a mérkőzésből, amikor 9–8-ra vezetett a Rijeka. A horvátok támadtak, Aljosa Kunac bekkelt, amikor Paskvalinnal ütközött. Kintről nem lehetett pontosan látni, hogy volt-e ütés vagy fejelés, de attól a tény tény marad, a szegediek nyáron igazolt horvát légiósának eltört az orrcsontja...

Na, ebből nem kértek a hazaiak. Összeszorították a fogukat, a parton Vincze edző űzte-hajtotta őket, a játékosok pedig ettől szinte szárnyakat kaptak. Nem estek szét, a kritikus időszakot 2–2-es döntetlenre hozták (iszonyatos nagy bravúr!), valamivel több mint öt perccel a vége előtt 9–9-es állásnál megindulhatott a harc a győztes találatért. A döntetlen a jobb gólkülönbséggel rendelkező Rijekának kedvezett, a Szegednek a csoportelsőségért mindenképpen nyernie kellett. A hazaiak kilencedik gólját jegyző Younger után Turzai is kipontozódott, Baksa viszont fogott, mint a festék, nem tudtak mit kezdeni vele a horvátok. Már csak 41 másodperc volt hátra a meccsből, amikor a Szeged támadhatott, de Kayes csavarja elakadt Radic kapusban. Most a rijekaiak indulhattak rohamra, de akciójukból nem lett semmi. Ez jó, viszont már csak 4 másodperc volt hátra a meccsből. Baksa indította Törököt, ő Kayesnek passzolt, az új-zélandi pedig kapura bombázott. Gól! Nyert a Beton! Csoportelső lett a Szeged! Csoda a köbön! Bevágta! A horvátok elveszítették a fejüket, többen a vízbe vágták a sapkájukat. De ez cseppet sem érdekelte a hazaiakat, ölelték, puszilták egymást, a lelátón pedig senki sem mozdult, egyfolytában csak tapsoltak.

Fantasztikus bravúrt hajtott végre a Beton, bizakodva várhatja az október 15-én Dubrovnikban tartandó főtáblasorsolást. Nagy pólócsapat van születőben Szegeden!

– Kiabáltam Bélának, hogy passzoljon, jött is a remek passz, aztán elengedtem a labdát, majd fohászkodtam, hogy bemenjen. Sikerült! Hihetetlenül boldog vagyok! – mondta fülig érő szájjal a meccs után a győztes találat szerzője, Joseph Kayes.

– Büszke vagyok a csapatra – jegyezte meg a válogatottformában védő kapus, Baksa László. – Bebizonyítottuk, hogy még a legjobbak ellen is fel tudjuk venni a harcot.

A női vízilabda Eb-selejtezőn a magyar válogatott 5. meccsét is megnyerte Franciaországban. A 13–8-as sikerből a szentesi Miskolczi Kitti két góllal vette ki a részét, míg a szegediek közül Dalmády Petra és Miklós Dóra játszott.

– Amikor négy percig emberhátrányban pólóztunk, akkor is bíztam, bíztunk a sikerünkben – nyilatkozta a három gólig jutott Somogyi Balázs. – Nagyon jó csapatot vertünk meg, ebből pedig az következik, hogy mi is nagyon jók vagyunk. Ha a folytatásban is hasonlóan játszunk, bármire képesek lehetünk!

– Minden játékosomat dicséret illeti – mondta Vincze Balázs, a Beton vezetőedzője. – Emberfelettit produkáltak a srácok, le a kalappal előttük. Amikor négy percig hátrányba kerültünk, mindenki azt gondolta, hogy végünk van. A 13 játékosom kivételt jelentett!

A D csoport végeredménye

1. Szeged Beton 3 3 – – 34 – 26 9
2. Rijeka 3 2 – – 37 – 26 6
3. Sturm 3 1 – 2 33 – 40 3
4. Crvena zvezda 3 – – 3 20 – 35 0

• 2. theseus 2011. szeptember 26. 12:12
    „"Szeged Beton-Primorje Rijeka (horvát) 9-10 (2-2, 4-4, 2-3, 0-2)"

Ez a sor pontatlan, de a lényeg a győzelem.

Szép volt fiúk! Tényleg nagy élmény volt a meccs. Most reális esély látszik a 8 közé jutásra a BL-ben és a magyar bajnoki döntőre. Talán még a BL Final Four is sikerülhet és a magyar bajnoki cím is.”
  • 1. hopelyhem 2011. szeptember 26. 06:47
    „Az Elnök úr ül egy bárányfelhőn és tapsol a sikernek! Csak így tovább fiúk!”

Futsal NB I: Nagykátán szerepel az UTC

A férfi futsal NB I negyedik fordulójában az eddig kiválóan szereplő UTC-Junior Sport idegenben lép… Tovább olvasom