2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 8°C

Bodor Attilának Pöstyénben minden éremből jutott

Tizenkilenc magyar aranyérem született a szlovákiai Pöstyénben rendezett Európai Olimpiai Reménységek kajak-kenu versenyén.
Az EORV-n járt sikercsapat (balról): Csanádi, Bodor, Kiss, Czeglédi és Kerek. Fotó: Frank Yvette
Tizenkilenc magyar aranyérem született a szlovákiai Pöstyénben rendezett Európai Olimpiai Reménységek kajak-kenu versenyén. A visegrádi négyek (Csehország, Szlovákia, Magyarország, Lengyelország) fiataljai mellett indultak angol, német, szlovén, szerb és horvát sportolók is, összesen több mint ötszázan. Az esemény az ifjúsági Eb utáni legrangosabb verseny volt idén. A magyar csapatban három Démász-Szegedi VE sportoló is helyet kapott. A kajakos Bodor Attila (edző: Czeglédi Gábor) minden éremből nyert egyet: K1 500 m- en harmadik, K4 1000 m-en első, K4 500 m-en második lett. Kerek Csaba kenusai közül Kiss István a dunaújvárosi Hajdú Gergővel párban 500 m-en arany-, ezren pedig ezüstérmet nyert. Csanádi Krisztián a két évvel idősebbek mezőnyében a négyessel ezren negyedik helyen ért célba.

Velencén lapátoltak

A Démász-Szegedi VE versenyzői Velencén a Dunai István utánpótlás emlékversenyen szerepeltek, amelyen 44 szakosztály 1520 nevezést adott le. A szegediek eredményei, aranyérmesek: Csanádi Krisztián, Wágner Tamás (C2 1000 m, serdülő V. korcsoport); Kiss István, Hajdú Gergő (utóbbi Dunaferr, C2 500 m, ifi), Olajos Tamás (C1 4000 m, kölyök IV.), Danis Richárd (C1 4000 m, kölyök III.). Ezüstérmesek: Papp László (C1 1000 m, ifi VIIII.), Csizmadia László, Szabó Gábor (C2 1000 m, serdülő V.), Domonkos Gábor, Fábián Roland (utóbbi KSI, C2 1000 m, serdülő IV.), Hajdú, Kiss I. (C2 1000 m, ifik), Drubina Adrienn, Kovács Anett (K2 500 m, serdülő V.), Bozsó Bence, Molnár Áron (PC2 2000 m, gyermekek), Lobozár Viktor (C1 4000 m, kölyök). Bronzérmesek: Belicza Bence (C1 1000 m, serdülő V.), Papp L. (C1 500 m, ifi VIII.), Császár Gergely, Drubina Ádám (K2 500 m, serdülő V.). Edzők: Czeglédi Gábor, Kerek Csaba, Kása Ferenc, Kása Péter, Váradi Márton.

Szeviépes siker a hűség városában

A Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapata nyerte Sopronban a Krasznai-kupát. A Tisza-partiak mindhárom… Tovább olvasom