2017. 08. 19. szombat - Huba 20°C | 35°C Még több cikk.

Bodrogi Bau-búcsú

Kiesett a férfi kosárlabda Magyar Kupából a Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli, amely a nyolcaddöntő visszavágóján huszonöt pontos vereséget szenvedett Nyíregyházán.
Elhúzódott a kezdés egy női röplabdameccs miatt – a vásárhelyiek egy órát vártak a bemelegítésre.

Emiatt aztán az első öt percben el is dőlt a meccs, ekkor 20–3-ra elhúzott a Nyíregyháza. Nem segített a vendégek időkérése sem, és amíg a hazaiak könnyű kosarakat szereztek, addig a Vásárhelynek minden pontért küzdenie kellett. A második negyedben tíz ponttal indított a nyírségi gárda, 43–19- nél kezdte a felzárkózást a Bodrogi Bau. A két amerikai, Freeman és Brooks, valamint Drahos kosaraival viszonylag tisztességes különbség alakult ki a nagy szünetre, 54–41.

A harmadik tíz percben ugyan kiválóan védekezett a Vásárhely, de hét percig nem is tudott a gyűrűbe találni. Freeman és Brooks révén 63–41 után szerzett újra pontot a Kosársuli, ám ekkor már eldőlt a meccs. Összeesett a Vásárhely, amely csak a hajrában tudott szépíteni az eredményen Drahos és Nyilas révén.

Czuprák László: – Egyetlen pozitívuma volt a meccsnek: szereztünk egy jó estét a hazaiaknak.

Továbbjutott a nyolc közé: a Nyíregyháza 159–135-ös összesítéssel.

Nyíregyháza-Bodrogi Bau 93-67 (31-16,23-25,15-7,24-19)
Férfi kosárlabda Magyar Kupa, nyolcaddöntő, visszavágó, Nyíregyháza, 1000 néző. Vezette: Kóthay, Pozsonyi, Jobbágy.
Nyíregyháza: SAVIC 11/3, Simon N. 3, Bódi 8/6, SITKU 21/12, SCOTT 23/3. Csere: LASLO 15, Boczkó 1, Nagy, Vida. Edző: Horváth Imre.
Bodrogi Bau: Drahos 16/3, Brooks 15/6, Kováts 4, Freeman 18, Gémes 7/3. Csere: Nyilas 7/3, Jarosevits, Utasi. Edző: Czuprák László.