2017. 11. 18. szombat - Jenő 5°C | 8°C Még több cikk.

Bodrogi Bau-győzelem otthon

Közepes színvonalú, izgalommentes mérkőzésen magabiztosan nyerte első hazai rájátszásbeli meccsét a Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli, mely továbbra is az első helyen áll.
Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli–Pápa Hungarotel KC 90–68 (21–14, 22–13, 23–19, 24–22)
NB I B csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, rájátszás a felsőházért. Hódtói Sportcsarnok, 400 néző. Vezette: Vétek, Gelencsér.
Kosársuli: DRAHOS 12/6, Elek 6, Nyilas 8/3, KOVÁTS 25, TIGYI 12. Csere: Böszörményi 7, KUKLA 12, Vas 4, Bodrogi 2, Komáromi 2. Edzők: Czuprák László, dr. Elek András.

Jó védekezéssel és támadásban centerkosarakkal kezdtek a hazaiak (21–6), de az érthetetlen rövidzárlat – eladott labdák, rossz dobások jellemezték ekkor a kék-sárgák játékát – következtében felzárkózott a Pápa, 21–16. A folytatásban, a második negyedben helyreállt a rend, a zónát átjátszva Kováts és Kukla szép kosarakat dobott, 35–18. A pápaiak csak büntetőkből tudtak válaszolni, míg a Kosársuli mindent ziccerig játszott, 43–27. A szünetben kicsit „elaludtak" a vásárhelyiek, szinte minden akcióból kosarat kaptak (49–39), de az időkérés és az azalatt elhangzott tanácsok hasznosnak bizonyultak, 61–41. A hazaiak továbbra is elsősorban a centereket hozták helyzetbe. A hajrában Drahos és Tigyi mellett három junior kapott bizonyítási lehetőséget, a fiatalok nem illetődtek meg a lehetőségtől, jól védekeztek, ügyesen támadtak. Az utolsó kosarat az élete első NB I-es meccsét játszó Komáromi szerezte, 90–68. Ezt és a sikert a közönség nagy tapssal jutalmazta.

Dr. Elek András: – Szokatlan mérkőzés volt, hiszen egészen jól védekeztünk, és kosaraink nagy részét a centerek dobták. Lehet, hogy ez a sikeres játék titka?

Makó: micsoda balszerencse!

A labdarúgó NB II-ben megszakadt a Makó FC százszázalékos tavaszi mérlege: a zöld-sárgák… Tovább olvasom