2017. 04. 25. kedd - Márk 6°C | 20°C Még több cikk.

Bodrogi Bau - Osztálykülönbség

Ismét nagy pofont kapott a Kosársuli. A sereghajtó nem tudott élni a kecskemétiek brazil klasszisa, Jefferson kiesésével, és mivel az Univer fiatal kosarasai rendkívül motiváltan játszottak, Gémeséknek még csak egy szoros eredmény elérésére sem adódott esélyük.
A Kecskemét matematikailag még bejuthat a legjobb nyolc közé, és a hazaiak ennek megfelelően neki is ugrottak a Vásárhelynek.

Zsoldos András együttesében a Sigurdarson–Blair–Fiegi trió kedvére villogott (64 dobott pont, 86 IBM-érték), miközben a Bodrogi Bau légiósai 29 ponttal és 42 IBM-egységgel zárták a találkozót. Nem mindegy...

És még egy apróság: a házigazda kiegészítő emberei is éltek a bizalommal, a túloldalon viszont a korábbi válogatott Gémes neve mellett mínusz 4 IBM-pont pironkodott.

A Bodrogi Bau Drahos kosaraival egy ideig tartotta a lépést play offra pályázó vetélytársával – az irányító a 15. percben 13 pontnál járt –, ám 33–29 után a kecskemétiek megrázták magukat, és a nagyszünetig tíz pont fölé tornázták előnyüket.

A hazaiaknál Blair remek betöréseivel, Sigurdarson hibátlan triplamutatójával, Fiegi pedig palánk alatti játékával tűnt ki.

A harmadik negyed rémálomszerűen alakult. Eladott labdák, kimaradt ziccerek, bénult védekezés jellemezte a vásárhelyiek játékát, így Czuprák mester hiába kért kétszer is időt, hiába próbálta cserékkel felrázni csapatát, gyorsan eldőlt a mérkőzés. A hajrá az Univer fiatal magyar játékosainak jutalomjátékát hozta, és a vége csúfos vereség lett.

A Bodrogi Bau szerdán este hat órától a Nyíregyháza elleni hazai mérkőzésen javíthat.

Czuprák László: – Az eredmény hűen tükrözi a két csapat feltételei közötti különbséget.

A mérkőzés jegyzőkönyve

Univer-Kecskemét–Bodrogi Bau Vásárhelyi KS 114–79 (26–21, 27–20, 30–15, 31–23)

Uniqa NB I A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, 23. forduló. Kecskemét, 300 néző. V: Forrai, Szakáll, Gál J.
Univer: SIGURDARSON 22/15, BLAIR 21/3, Horváth Á. 7/3, Szabó Zs. 8, FIEGI 19. Csere: Halmai 11, Csabay 11/9, Vida 1, Lekli, Tóth P. 10/6, Csorvási 4. Edző: Zsoldos András
Bodrogi Bau: DRAHOS 24/12, Freeman 10/3, Brooks 17, KOVÁTS 18, Gémes. Csere: Babut 4, Kukla 2, Szögi, Böszörményi 4, Csorba. Edző: Czuprák László
Az eredmény alakulása: 4. perc: 8–2, 5. p.: 12–10, 7. p.: 20–8, 14. p.: 33–29, 18. p.: 42–33, 23. p.: 61–43, 26. p.: 72–52, 33. p.: 85–64. 37. p.: 100–69, 39. perc.: 110–71