2017. 10. 18. szerda - Lukács 10°C | 24°C Még több cikk.

Bodrogi Bau: a meccs végére kifulladtak

A BVSC elleni nagyszerű pénteki teljesítmény után szombaton nem várt, ötgólos vereséget szenvedett Pécsett az OB I 4. fordulójában.
Pécs–Bodrogi Bau-CS&K Szentes 12–7 (3–3, 2–2, 3–1, 4–1)
Vodafone férfi vízilabda OB I, 4. forduló. Pécs, 250 néző. Vezette: Székely B., Fekete.
Pécs: Kozarski – Lukács G., 0'REGAN 4, SCHOLEFIELD 1, HANGAY R. 2, Hoppál, De Blasio 1. Csere: Bóbis 2, Soós, Takács J. 2, Krizsán A., Müller. Vezetőedző: Petik Attila.
Szentes: Bálint – Németh D., Lázár, Józsa, WESZELOVSZKY 4, Araczki, Szőke 1. Csere: NAGY M. 2, Szabó Z., Csacsovszky, Tóth P., Horváth T. (kapus). Vezetőedző: Lukács Dénes.
Gól – emberelőnyből: 6/1, ill. 5/2.
Gól – ötméteresből: 2/1, ill. 1/1.

Váratlanul érte a Bodrogi Bau-CS&K Szentes pólócsapatának szurkolóit a Pécs elleni vereség. Nem is elsősorban a három elvesztését nem értették, a gólkülönbség mértékével nem tudtak mit kezdeni. Sok az öt gól differencia, pláne úgy, hogy egy nappal korábban nyolccal verték Lázárék a BVSC-t.

A baranyai megyeszékhelyen is jól pólóztak Weszelovszkyék, egészen a harmadik negyed közepéig remekül tartották magukat. Ekkor 6–6 állt az eredményjelzőn, csakhogy ziccert rontottak a vendégek, majd ezt megismételték 7–6-os hazai vezetésnél is. A pécsiek viszont szinte nem is tudtak hibázni, de ebben a Kurca-partiak harmatos védekezése is ludas volt, és ezúttal a kapusok sem álltak feladatuk magaslatán. Jellemző adat: a szentesiek az első három bajnokin összesen hét akciógólt kaptak, a Pécs ellen viszont tízet... Ilyen mutatóval pedig nem lehet meccset nyerni.

Lukács Dénes: – A harmadik negyed közepéig megnyerhettük volna a mérkőzést, de buta hibákkal magunkra húztuk az ellenfelet. A hajrára elfogyott a szufla, megérdemelten nyert a Pécs.

További eredmények: Honvéd–Debrecen 8–5, OSC– Vasas 4–20, BVSC–Szolnok 9–10, Kaposvár–FTC 3–12.

1. Szeged 4 3 1 – 47 – 23 10
2. Szolnok 4 3 1 – 39 – 29 10
2. Vasas 3 3 – – 53 – 19 9
4. Debrecen 4 2 – 2 40 – 25 6
5. Honvéd 2 2 – – 22 – 11 6
6. Szentes 4 2 – 2 42 – 38 6
7. Eger 3 2 – 1 27 – 23 6
8. Pécs 4 2 – 2 36 – 44 6