2017. 07. 27. csütörtök - Olga, Liliána 16°C | 26°C Még több cikk.

Bodrogi Bau: alapszakaszarany

Izgalmakban bővelkedő mérkőzésen őrizte meg hazai veretlenségét a Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli. Ezzel – a hátralévő két meccs eredményétől függetlenül – Drahosék már megnyerték NB I B csoport keleti régiójának bajnokságát.
Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli–Óbudai Kaszások 97–89 (23–28, 31–20, 14–14, 29–27)
NB I B csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés. Vásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 550 néző. Vezette: Márton, Gelecsér.
Kosársuli: DRAHOS 26, NYILAS 23/12, KOVÁTS 25, Kukla 8, Tigyi 11/3. Csere: Böszörményi 4, Bodrogi, Dani L. Edzők: Czuprák László, dr. Elek András.

Az idei évadot tekintve rekord számú néző gyűlt össze az első és második helyezett rangadójára. A sérült Nyilas és Drahos „összedrótozta magát", de Utasi nem gyógyult meg. A vendégek kezdtek jobban, centerből és triplákból egyaránt eredményesek voltak, míg a Kosársuli részéről csak Drahos betörései jelentettek veszélyt, 10–18. Az időkérés után kicsit szervezettebbé vált a hazaiak támadójátéka, Tigyi és Kováts dobott szép kosarakat 21–25. Az Óbuda újabb két triplájára ismét csak a vásárhelyi irányító tudott válaszolni, így nőtt a hátrány, 26–32.

A második negyed elején Nyilas hármasaival végre egyenlítettek a kék-sárgák (34–34), de gyorsan jött az Óbuda válasza, 39–40. Az újabb hazai időkérés után végre összeállt a védekezés, és sikerült átvenni a vezetést, 48–40. A következő két percben Kováts tempóival növelte előnyét a Kosársuli (54–43), de az utolsó másodpercekben felzárkóztak a vendégek, 54–48.

A második félidőben két centerkosárral sikerült növelni az előnyt, de a következő 3 perc teljes vásárhelyi csődöt jelentett: eladott labdák, kihagyott dobások, és zsinórban három vendégtripla. Az óbudaiak a nézők teljes döbbenetére visszavették a vezetést (58–59) – mint később kiderült, utoljára. Az időkérés, és a fantasztikus szurkolás segített – Drahos passzaiból valamennyi társa eredményes volt – miközben alig kaptak kosarat, 74–62. Az Óbuda mindent megpróbált (zóna, letámadás, szabálytalanságok), de csak felzárkózni tudott, 87–77.

Úgy tűnt, eldőlt a meccs, a következő 2 percben azonban a három legmagasabb vásárhelyi játékos kipontozódott, és még jobban feljöttek a pestiek, 94–89. De a közönség és a lelkesedés segített, óriási ünneplés következett, ugyanis a 97–89-es siker az alapszakasz (eddig 17 győzelem, 1 vereség) bajnoki címét jelenti a Bodrogi Baunak.

Juniorok: Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli–Óbudai Kaszások 89–69 (16–23, 28–16, 19–15, 26–15). Kosársuli: SZILÁGYI 24/6, KOMÁROMI 5, BODROGI 12/3, SUTKA 14/3, KOVÁTS 24/3. Csere: Dani L. (8/6), Dani Z. (2).

Ez nem a Pick napja volt

Kovács Péter: – Sajnos visszatértünk a korábbi hagyományunkhoz: alaposan megizzasztott… Tovább olvasom