2017. 10. 23. hétfő - Gyöngyi 10°C | 16°C Még több cikk.

Bodrogi Bau: csak a győzelem

Szentes - A Bodrogi Bau Szentesi CS&K OB I-es férfi vízilabdacsapata 11–8-ra nyert hazai környezetben az újonc Kaposvár ellen.
Bodrogi Bau Szentesi CS&K– Kaposvár11–8 (2–1, 3–2, 5–3, 1–2)
OB I-es férfi vízilabda-mérkőzés. Szentes, ligeti uszoda, 300 néző. Vezette: Füzesi, Csanádi.
Szentes: Horváth T. – JÓZSA 2, Weszelovszky 1, Németh D., Lázár 1, SZABÓ Z. 3, Szőke. Csere: Csacsovszky 1, Werner, Araczki A., TÓTH P: 2, Nacsev, Nagy M. 1. Edző: Lukács Dénes.
Kaposvár: NAGY P. – Maár, Papp, Verac, Bakó Cs., Balogh Z., Gyurováth 1. Csere: BERECZKI 4, Horváth D. 1, Prikidánovics 1, Bognár, Juhász-Szelei 1. Játékos-edző: Bereczki Miklós.
Gól – emberelőnyből: 9/3, ill. 11/6.
Kipontozódott: Gyurováth (32.).

Lukács Dénes, a házigazda Szentes vezetőedzője magabiztos győzelmet várt fiaitól az újonc Kaposvár ellen. A vendégek a tisztes helytálláson kívül semmiben sem reménykedhettek, hiszen pénteken súlyos balestet szenvedett két játékosuk, és a héten nem tudtak uszodában gyakorolni. Utóbbi meglátszott a helyzetkihasználásukon. De ne szaladjunk ennyire előre!

Szentesen, a nyitott medencében igazi ősz fogadta a csapatokat és a szurkolókat. Az első negyedben a játék miatt sem forrt fel a víz, három gól esett, ebből kettőt jegyeztek a Kurca-partiak. A szentesi kapusnak, Horváth Tamásnak akadt bőven dolga, védekezési bakik miatt rendre üresen maradtak, ziccerbe kerültek a vendégek, de ő lehúzta a rolót. A második negyedben is tartotta a lépést a házigazdákkal a Kaposvár, bár 5–2-es Bodrogi Bau-vezetésnél már a „Piszkáld ki" kezdetű lelátóslágert énekelte a helyi B közép Nagy Péternek, a Kaposvár SZVPS-től igazolt kapusának. Pedig rá nem panaszkodhattak a somogyiak, 52 százalékkal védett, többször ziccert hárítva.

Továbbjutottak

A férfi vízilabda Európa Kupában mindkét magyar csapat csoportelsőként jutott a legjobb 16 közé. A Szolnok Nizzában, míg a Honvéd a Kőér utcában utasította maga mögé a riválisokat.

Akadtak látványos, szép találatok is, és különösen emlékezetes marad Szabó Zoltán mesterhármasa a harmadik játékrész elején, ennek a 3 gólnak köszönhetően végleg leszakadt a kaposvári gárda (8–4), és a papírformának, az esélyeknek megfelelően dőlt el a pontok sorsa. De ezt követően a folytatás nem hazai gólparádét, nagy különbségű sikert, hanem könnyelműsködést, szenvedést, hibákat, elpuskázott helyzeteket hozott, amit a játékos-edző Bereczki vezérletével a Kaposvár kihasznált, s az utolsó negyedet megnyerve tisztes különbségre zárkózott. A Szentesi CS&K 11–8-ra nyert, és már a bajnokság 2. körében megszerezte első pontjait.

Lukács Dénes: – Sem a számszerű eredménnyel, sem a mutatott játékkal nem vagyok elégedett, sok gólt kaptunk, nem játszottunk jól. Kizárólag a győzelemnek örülhetünk, és egyénileg is talán csak Szabó Zoltán és Józsa Tibor produkciója dicsérhető.

További eredmények: Debrecen–BVSC-Zugló 13–4, PVSK-Füszért–OSC 10–9.

Hansen tarthatatlan volt: Köbenhavn-Pick Szeged 36-24

A Kiel után az AG Köbenhavn ellen is 12 góllal kapott ki a Pick Szeged a férfi kézilabda Bajnokok… Tovább olvasom