2017. 11. 20. hétfő - Jolán 1°C | 7°C Még több cikk.

Bodrogi Bau: egy év után siker

Hazai pályán egygólos, 8-7-es győzelmet aratott a Bodrog-Bau Szentes csapata a Debrecen ellen.

Bodrogi Bau Szentesi VK–Debrecen 8–7 (2–2, 2–2, 1–3, 3–0)
Vodafone OB I-es férfi vízilabda-mérkőzés. Szentes, ligeti uszoda, 400 néző. Vezette: Kun, Marjai.
Szentes: HORVÁTH T. – JÓZSA 1, Araczki, NÉMETH 2, Balogh Z. 1, ÉLES, Szabó Z. Csere: TURZAI 4, Nagy M., Beleon, Szabó L. Edző: Tóth László.
Debrecen: Decker A. – Kistamás, APANASZENKO 3, BUGAJCSUK 1, Halek, Zoufal 1, DUNCA 2. Csere: Kárteszi, Szöllősi, Simon. Edző: Gyöngyösi András.
Gól – emberelőnyből: 9/4, ill. 10/3.

Egyesztendős „böjt" ért véget szombaton az OB I-es szentesi férfi vízilabdások számára. A Bodrogi Bau ugyanis több mint egy esztendővel ezelőtt, tavaly november elején nyert utoljára: akkor is a ligeti uszodában, vagyis otthon, a Pécs ellen bizonyultak jobbnak 8–7-re. Erre a mostani sikerre nem lehetett előre „mérget venni", ráadásul a 3. negyedben még 7–4-re a Debrecen vezetett. Innen nyitott fantasztikus hajrát a Kurca-parti alakulat, amely szigorúan, hatékonyan védekezett, támadásban is pontosan, fegyelmezetten játszott, és 2 perccel a lefújás előtt Józsa centerből megszerezte a győztes találatot. Ezúttal is 8–7 lett a vége.

Tóth László: – Nagyon kellett már ez a siker a városnak, a csapatnak, az önbizalmunknak. Erre: a tapasztalt lelkierőre, küzdeni tudásra már építhetünk, és biztos vagyok benne, hogy a következő győzelemre nem kell újabb egy évet várni.