2016. 09. 29. csütörtök - Mihály 12°C | 24°C

Bodrogi Bau: kétszer kettő néha tizenegy

Két kétperces rövidzárlat okozta a Bodrogi Bau vesztét Zalaegerszegen a férfi kosárlabda bajnokság 18. fordulójában.
Az utóbbi hetek hagyományaihoz híven jól kezdett a Kosársuli, ám hiába vezetett a 7. percben Gémes triplája után 17–15-re, a negyed hajrájában betlizett, és jóformán két percen belül elbukta a meccset. A vásárhelyiek játékát Czuprák edző időkérése ellenére eladott labdák, lejárt támadóidők és rossz dobások jellemezték, így tíz perc után 29–19-re, a második játékrész elején pedig 33–19-re vezetett a kosarait főként lerohanásokból szerző ZTE. A folytatásban Brooks kiharcolt személyi hibái és a bedobott büntetők jelentettek némi vigaszt, ráadásul valamelyest a védekezés is feljavult, és a hátrány hat pontra olvadt. A félidő utolsó két percét mintha indigóval másolták volna az első negyedről: az újabb kétperces káoszt a remekül játszó amerikai Walters által repített zalaiak 13–4-es sorozattal büntették.

A harmadik negyed 56–41-gyel kezdődött, a Brooks–Freeman páros pontjaival azonban a Bodrogi Bau felzárkózott tíz ponton belülre. Később kiderült, ennél többre nem futotta az erőből. Amint szorosabb lehetett volna az eredmény, Walters triplái végképp szertefoszlatták a vendégek reményeit, és a végén Keresztes zsákolásával a századik zalai pont is megszületett.

Összességében elmondható: a Kosársuli nem tudott alkalmazkodni a ZTE egycenteres játékához, a sok eladott labda, valamint a lassú, körülményes támadójáték végzetesnek bizonyult. A mezőnyemberek kintről alig dobtak kosarat – itt nem csupán a triplákról van szó –, és időnként a játékvezetők sem egyenlő mércével mértek. Ugyanakkor Eric Freeman motivált és ponterős játéka feltétlenül dicséretet érdemel, az amerikai óriás 43 értékpontjával ismét a mezőny legjobbja lett.

A mérkőzés jegyzőkönyve

Zalakerámia-ZTE–Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli  100–89 (29–19, 27–22, 17–21, 27–27)
Uniqa NB I A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, 18. forduló. Zalaegerszeg,
1000 néző. Vezette: dr. Valovics, dr. Szakáll, Balogh Gy.
ZTE: Miskovics 8, WALTERS 23/9, KÁMÁN 19/9, Piplovic 10/3, Keresztes 10.
Csere: Tóth Á. 10, Kováts V. 3/3, Simon 5, Baki 12/9. Edző: Nikola Lazics.
Bodrogi Bau: Drahos 6, Brooks 25, FREEMAN 29/3, Kováts R. 10, Gémes 15/9.
Csere: Babut 2, Böszörményi 2, Kukla. Edző: Czuprák László.
Kipontozódott: Drahos (35. p.), Keresztes (40. p.).

• 1. killzone 2008. február 13. 10:38
    „a két niggert elkéne zavarni.inkább az utánpótlásra fordítani azt a pénzt.”

Szávay Ágnes kikapott Párizsban

A hetedik helyen kiemelt Szávay Ágnes 2 óra 5 perc alatt, három játszmában kikapott az első helyen… Tovább olvasom