2017. 02. 23. csütörtök - Alfréd 5°C | 14°C Még több cikk.

Bodrogi Bau: küzdelmes meccsen vereség

A Bodrogi Bau NB I A csoportos férfi kosárlabdacsapata hazai pályán vereséget szenvedett a Szombathelytől.
Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli - Falco KC Szombathely 75-82
NB I A csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés. Vásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Hegedűs, Pozsonyi, Balogh.
Bodrogi Bau-Vásárhelyi Kosársuli: Drahos 8/3, BROOKS 30/3, NYILAS 20/9, Kováts 4, Gémes 6. Csere: Utasi 2, Jarosevits 5. Edző: Czuprák László.
Falco KC Szombathely: KÁLMÁN 35/12, FRAZIER 21/9, Pankár 3/3, WILEY 9/3, Alekszejev 8. Csere: Gráczer, Borszéki 3/3, Szabó Zs. 3/3. Edző: Szrecsko Szekulovics.
Kipontozódott: Drahos (35.)

Rendkívül idegesen és sok hibával kezdett mindkét csapat. A vendégek tértek először magukhoz, Kálmán kosaraival 8–0-ra elhúztak. Erre Drahos és Nyilas tripláival sikerült válaszolniuk a házigazdáknak, de a szombathelyi centerek is bekapcsolódtak a pontgyártásba, 7. perc 10–19. A negyed végére Brooks révén sikerült felzárkózniuk a kék-sárgáknak. A Kosársuli centerei rengeteget hibáztak, a mezőnyjátékosok pedig sok büntetőt hagytak ki. A 15. percre 22–30-ra alakult az állás. Az időkérést követően előbb Nyilas, majd Brooks kosaraival – a közönség fergeteges biztatása mellett – beindult a vásárhelyi henger, 33–30-ra sikerült fordítani. Fél perccel a negyed vége előtt 40–35 állt az eredményjelzőn.

Az utolsó két támadás azonban nem sikerült, és Kálmán ezt két kosárral büntette, így minimálisra csökkent a Bodrogi Bau előnye.

Brooks megint remekelt

Brooks ismét jól játszott a Kosársuliban, és nemcsak a 30 megszerzett pontja miatt állíthatjuk ezt. Teljesítménye – a pontokon kívül kiosztott még hat asszisztot, kiharcolt nyolc faultot és szedett négy lepattanót – 36 IBM-pontot ért. Egyértelműen ő volt a Bodrogi Bau legjobbja.

A szünetben az az edzői döntés született, hogy át kell állni zónára, mert Kálmánnal egyik vásárhelyi játékos sem bírt. Foghatatlannak bizonyult. Ez a húzás bejött, előbb 49–42-re, majd 53–45-re húztak el a vendéglátók. A védekezés ugyan feljavult, de a fáradó hazaiak akcióiba egyre több hiba csúszott, így a negyed végére a Falco egyenlített, majd a vezetést is átvette. A negyedik játékrész elején pedig Frazier három triplája szinte eldöntötte a mérkőzést, 35. perc: 64–72.

A Vásárherly egyre többet bakizott támadásban, de hatalmas lelkesedéssel, Drahos kipontozódásának ellenére egyre jobb volt a védekezés, az akciók során pedig Brooks szinte foghatatlan volt. Sikerült 71–74-re felzárkózni. A következő két percben jó néhány vitatható játékvezetői ítélet borzolta a kedélyeket. Ennek ellenére az utolsó perc elején 75–77 állt a villanyújságon. A következő két akció során azonban Brooksnak fújtak két támadóhibát, a centerek kihagytak két ziccert, a Falco pedig bedobta a büntetőket.

A Szombathely izgalmas csatában nyert, a Kosársuli pedig ismét nagy esélyt szalasztott el. Bár azt is meg kell jegyezni: szűk kerettel, éppencsak felgyógyuló sérültekkel, nyolc nap alatt három mérkőzés sok.
Czuprák László: – Kálmán Lászlóval és Frazierrel nem bírtunk, és ennyi büntetőt és ziccert sem lehet kihagyni egy mérkőzésen.