2016. 12. 07. szerda - Ambrus -5°C | 3°C

Bojan Krkic góljával nyert a Barcelona a Schalke otthonában

A labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjének szerda késő esti „odavágója" után az eleve esélyesebb Manchester United és a Barcelona örülhetett.
Egy évvel ezelőtt a BL-nek ugyanebben a szakaszában már találkozott a Manchester Uniteddel az AS Roma. Sok köszönet nem volt benne, mert ugyan hazai környezetben 2–1-re nyerni tudott, viszont az angliai visszavágón 7–1-re(!) kikapott. Az olasz fővárosban mindenki bosszút esküdött.

Jól is kezdték a sérült vezérüket, Tottit nélkülöző bordó-sárgák a meccset, de különösképpen nem hozták a vörösök védelmét. A szépségdíjas megoldások, technikai trükkök helyett hatalmas taktikai csata folyt a pályán. Napjaink első számú futballistája, Cristiano Ronaldo nem sokat csinált, jóformán csak reklamálásaival tűnt ki. Aztán elérkezett a mérkőzés 39. perce. Scholes kapott labdát a jobb oldalon, felnézett, majd a nagy lendülettel érkező portugál elé emelte, aki 10 méterről nagy erővel fejelt a léc alá, 1–0. A világklasszisnak ez volt a hetedik BL-találata, egyben idénybeli 36 gólja. Egészen fantasztikus!

A fordulás után nekidurálta magát a Roma. Előbb Tonetto alig lőtt mellé, de az igazán nagy helyzet Panucci előtt adódott, kapásból 6 m-ről fölé durrantott, majd Vucsinics fejesét védte bravúrral Van der Sar. És ahogy az lenni szokott, a kimaradt helyzetekért góllal büntetett az MU: Rooney használta ki a római védelem ügyetlenkedését. Ezzel a találattal végleg szertefoszlottak az olasz gárda továbbjutásról szőtt álmai.

A manchesteri Scholes (balról, mellette D. Pizzaro) gólpasszt adott Cristiano Ronaldónak. Fotó: MTI
Fotó: MTI

A Schalke 1958–59 óta először szerepel a legrangosabb európai kupa negyeddöntőjében. A szakemberekkel egyetértve a közvélemény annak ellenére is csak minimális esélyt adott a németeknek, hogy a Barcelona az utóbbi hetekben inkább botladozásairól híresült el, mint jó játékáról. A katalánok a bajnokságban csak a harmadik helyen állnak, a Spanyol Kupából már kiestek, maradt hát számukra a Bajnokok Ligája.

A Rijkaard-legénység pompásan kezdett Gelsenkirchenben, ahol már a 12. percben betalált az ifjú csatártehetség, Bojan Krkic. Ez volt az első BL-gólja! A vezetés után a Schalke nem tudott, a Barcelona pedig nem nagyon akart támadni, a mérkőzés ennek következtében pedig lassan és viszonylag eseménytelenül csordogált.

A labdarúgó Magyar Kupa elődöntőjének első mérkőzésén: Budapest Honvéd–Kaposvár 4–0.

A mérkőzések jegyzőkönyve

AS Roma–Manchester United 0–2 (0–1)

Labdarúgó BL-negyeddöntő, első mérkőzés. Róma, Stadio Olimpico, 75 ezer néző. Vezette: De Bleeckere (belga).
Roma: Doni – Cassetti, Mexés, Panucci, Tonetto (Cicinho, 70.) – De Rossi, Aquilani (Esposito, 76.) – D. Pizzaro, Taddei (Guily, 58.), Mancini – Vucsinics. Vezetőedző: Luciano Spalletti.
Manchester United: Van der Sar – Brown, R. Ferdinand, Vidics (O'Shea, 33.), Evra – Scholes, Carrick, Anderson (Hargreaves, 55.), C. Ronaldo – Park, Rooney (Tevez, 84.). Vezetőedző: Sir Alex Ferguson. Gólszerzők: C. Ronaldo (39.), Rooney (66.).

Schalke–Barcelona 0–1 (0–1)

Labdarúgó BL-negyeddöntő, első mérkőzés. Gelsenkirchen, Arena AufSchalke 54 ezer néző. Vezette: Vasszarasz (görög).
Schalke: Neuer – Rafinha, Bordon, Krsztajics, Westermann – Kobiasvili, F. Ernst, Asamoah (S. Larsen, 73.), Pander – Halil Altintop (Lövenkrands, 88.), Kuranyi (Sanchez, 60.). Vezetőedző: Mirko Slomka.
Barcelona: Victor Valdés – Zambrotta, Puyol, G. Milito, Abidal – Xavi, Yaya Touré (Márquez, 73.), Iniesta – Krkic (Sylvinho, 86.), Eto’o (Giovani dos Santos, 82.), Henry. Vezetőedző: Frank Rijkaard.
Gólszerző: Krkic (12.).

Megyei diákolimpia

A közelmúltban rendezték meg kosár- és röplabdában a diákolimpia megyei döntőit, melyeken szegedi és… Tovább olvasom