2016. 12. 10. szombat - Judit 0°C | 9°C

Boldogító igen, boldogító siker

A Pick Szeged férfi kézilabdacsapata szombaton magabiztos, 29–20-as győzelmet aratott a Vác ellen a férfi kézilabda NB I-ben. Juan Carlos Pastor együttese továbbra is százszázalékos a bajnokságban.
Pick Szeged–Vác 29–20 (14–9)
Férfi kézilabda NB I, 4. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Medve, Nagy L.
Pick Szeged: MIKLER – Parrondo 3, Zubai 3, Ilyés, Blazevic, Vadkerti 2,
MINDEGÍA 3. Csere: Tatai (kapus), Balogh Zs., Larholm 4 (2), ANCSIN 6, Sulc, VRANJES 4, KEKEZOVICS 3, Laszica 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Vác: Nagy L. – GÁBORI 5 (3), Simányi 2, Korsós 2, KOCSI 4, Pál 3, Császár 1. Csere: Vitáris (kapus), Bajorhegyi 2, György, Tyiskov, Kökény 1, Székely, Szerencsés. Játékos-edző: Rosta István.
Hétméteres: 3/2, illetve 4/3.
Kiállítás: 6, illetve 8 perc.

Szeptember 14-e csodálatos nap volt két Pick Szeged-szurkoló, Ildikó és Róbert számára. No nem csak azért, mert kedvenc csapatuk magabiztosan győzte le a Vácot negyedik idei bajnokiján, és maradt veretlen a sorozatban, hanem azért is, mert kimondták a boldogító igent, és házasságot kötöttek egymással. Sőt, a meccs előtt menyasszonyi ruhában és öltönyben le is fotózkodtak kedvenceikkel, és természetesen a Pick kabalája, a bika sem maradhatott ki a sorból.

A bajnoki alatt sem kellett szomorkodnia az ifjú párnak, hiszen a hazaiak jól játszottak. 2–2 után pillanatok alatt lett 8–2 az eredmény, az átlövésből szerzett gólok mellett a szélről is rendszeresen betaláltak a szegediek. A félidő végén a korábbi Pick-játékos, Bajorhegyi Ádám két találatának köszönhetően lett 14–9.

Sima volt: Pick Szeged-Vác 29-20. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

TETSZETT
A meccs legszebb gólját Kekezovics Marinko lőtte, ráadásul duplán. Hogy ez hogy lehet? A szélső előbb Mindegía, majd Ilyés hát mögötti húzását ejtette be ugyanolyan remek mozdulattal a váci kapuba a második félidőben.
A szegedi támadójátékban egyre több a látványos elem.

NEM TETSZETT
Egy ilyen meccsen nehéz negatívumot találni, a csapat úgy játszott, ahogyan azt Juan Carlos Pastor elvárta tőle. Talán azon lehetett volna javítani, hogy a 47. percben már kialakult a tízgólos különbség, ám ezt a hajrában nem tudta tovább növelni a szegedi együttes.

A második játékrészben villámgyorsan elkezdett nőni a különbség, Kekezovics Marinko a meccs legszebb gólját szerezte (bővebben lásd Tetszett rovatunkat), 25–15-nél pedig tízig számolt a közönség. A második félidőre belendült Vladimir Vranjes is, a beálló négy gólig jutott, nehezen tudták tartani a váci védők. A sima győzelem mellett volt még egy örömteli esemény is: sérülése után visszatért a Pickbe Marko Laszica, aki ráadásul egy gólt is szerzett, csapata pedig 29–20-ra nyert, így továbbra is százszázalékos.

A Szeged következő bajnokiját vasárnap 16 órától játssza az újonc SZESE Győr vendégeként.

Juan Carlos Pastor: – Sokkal jobb volt a támadójátékunk, mint korábban, gyorsabban járt a labda – ezt az utat kell követnünk. Az első félidőben szerezhettünk volna nagyobb előnyt is, ez végül csak a második játékrészben sikerült. Szerettem volna, ha minden játékosom hasonló időt tölt a pályán, és mindenki jól érzi magát.

További eredmények: Csurgó–SZESE Győr 27–23, MKB- MVM Veszprém–Cegléd 43–16, Gyöngyös–Mezőkövesd 33–24, PLER–Balatonfüred 23–29.

• 2. rózsakert 2013. szeptember 17. 08:27
    „valóban nagy dícsőség lehet grundcsapatok ellen eredményt elérni .....”
  • 1. pog 2013. szeptember 16. 08:17
    „a nemzetközi porondon eredmény:O”

Négyben az A-Híd Szeged

Kiharcolta a magyar kupa négyes döntőjébe jutást a címvédő A-Híd Szeged VE férfi vízilabdacsapata. Tovább olvasom