2017. 04. 28. péntek - Valéria 13°C | 23°C Még több cikk.

Bombagóllal verte a Vasast a Kecskemét

A csereként beállt Simon Attila óriási góljával aratott értékes győzelmet a kiesés ellen küzdő Kecskemét a Vasas ellen a labdarúgó NB I 19. fordulójában Budapesten.

A pokolian nehéz első három forduló után (a Győr, az Újpest és a Videoton volt az ellenfél) a hírös városiak szombaton az első igazi olyan ellenféllel találkoztak tavasszal, amelyik ellen legalább pontot, de inkább pontokat kellett szerezni a biztos bennmaradáshoz.

A Vasas úgy állt a tabella 11. helyén, hogy legutóbbi hat meccsén nyeretlen maradt és mindössze két döntetlenre futotta az erejéből. A jelentősen megerősített vendégek ennek megfelelően támadólag léptek fel az első 45 percben és az eltiltás után visszatérő Csordás, Montvai és Vörös vezérletével két ígéretes helyzetet alakítottak ki, de Végh kapus mindkétszer bravúrral hárított.

A folytatásban Montvai négy méterről fejelt mellé, majd a másik oldalon már Lazareanunak köszönhették a kecskemétiek, hogy 0-0 az állás, miután egy szép Hrepka-Remili összjáték végén Bakos ziccerét hárította remek érzékkel.

A gólcsendet aztán váratlanul Simon Attila törte meg, aki Lambulics előreívelt labdáját kapásból 25 méterről vágta a kapu jobb oldalába. A kulcsfontosságú találatot követően kihúzták a lilák, akik értékes győzelmükkel a 15. helyről egyből a 12. pozícióba jöttek előre.

Ennek ellenére már most látszik, a bennmaradásért óriási csata folyik majd az alsóházban, hiszen a 15. Nyíregyházát mindössze öt pont választja el a 8. Pápától a táblázaton.

Vasas-Kecskemét 0-1 (0-0)
Labdarúgó NB I, 19. forduló. Budapest, Illovszky-stadion, 1500 néző. Vezette: Németh Á. (Butkai Zs., Márton Zs.).
Vasas: Végh – Balogh Zs. (Mendoza, 38.), Kovács G., Mileusznics, Katona – Dobrics, Bakos, Pavicsevics – Remili (Majoros, 73.), Divics (Benonues, a szünetben), Hrepka. Vezetőedző: Giovanni Dellacasa.
Kecskemét: Lazareanu – Schindler, Gyagya, Lambulics, Kokot (Farkas, a szünetben) – Bagi, Némedi, Vörös – Bori, Montvai (Dudu, 87.), Csordás (Simon, 62.). Vezetőedző: Csertői Aurél.
Gólszerző: Simon (70.).
Sárga lap: Bagi (44.), Farkas (78.), Mendoza (79.), Lazareanu (90+1.).

• 1. seawasp 2010. március 22. 11:25
    „Pedig a Vasas volt a kedvencem - 1964-1968 között -, de annyira, hogy az általános iskolai tornamezem is kék-piros volt! A tornatanárom nem lehetett Vasas ellenes, mert soha nem szólt rám? :-D

Na mindegy, szép volt, és a Farkas csak jobban focizott! :-D”

Vasárnap 17 órától: Szedeák-Újbuda

A bajai győzelem után a vasárnap hazai pályán lép pályára a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák: Gémesék 17… Tovább olvasom