2017. 08. 19. szombat - Huba 20°C | 35°C Még több cikk.

Bombameglepetés a szegedi női fociban

A szegedi származású Vágó Fanny nélkül felálló, de így is válogatottakkal teletűzdelt bajnoki címvédő MTK otthonában bravúros, 2–2-es döntetlent ért el a Szegedi AK a női labdarúgó NB I felsőházi rájátszásának első fordulójában.
A tavalyi év legjobb magyar női labdarúgójának választott, szegedi származású Vágó Fanny ugyan nem szerepelt az NB I felsőházi rájátszásának első fordulójában, de a válogatottak sorát felvonultató MTK így is toronymagas esélyes volt a Szegedi AK ellen. A fővárosi találkozó első félidejében csak az eredmény szempontjából érvényesült a papírforma, a Tisza-partiak ugyanis méltó ellenfelei voltak az ősszel a Bajnokok Ligája legjobb 32 csapata között szereplő együttesnek, amely csak büntetőből tudott vezetést szerezni, igaz, előtte két ziccere is volt.

A második félidő elején Szalai Ágnes még nem tudott kifogni a hazai kapuson, de Zimányi Kovácsi Anikó megmozdulása már gólt ért, a szegediek válogatott kerettagja egy mértani pontosságú emeléssel egyenlített. Az utolsó negyed órára újra előnybe került az MTK, Pádár Anita ezúttal akcióból volt eredményes.

A bajnoki címvédő kiengedett a hajrára, csak Zimányira figyeltek igazán, aki kihasználta, hogy a védők kilépnek rá, és az üresen maradó Papp Dorina elé passzolt, csapattársa pedig nem hagyta ki a ziccert. A gólt követően mindent egy lapra feltéve rohamozott a favorit, de a csereként beálló szegedi kapus, Hargas Annamária bravúrjának is köszönhetően 2–2 maradt az eredmény.

Ez az év bombameglepetése a bajnokságban, hiszen a szezonban még veretlen MTK mindössze második alkalommal veszített pontokat. A rájátszás következő fordulójában a Szegedi AK vasárnap 13 órakor a harmadik helyezett Viktória FC csapatát látja vendégül a Felső Tisza-parti stadionban.

MTK Hungária FC–Szegedi AK 2–2 (1–0)
Női labdarúgó NB I, felsőházi rájátszás, 1. forduló. Budapest, Hidegkuti Nándor Stadion, 100 néző. Vezette: Bartkó (Vad, Laklia).
MTK: Erdélyi – Szabó, Tatai, Gál, Pinczi, Tell (Somogyi), Csiszár, Smuczer, Palkovics (Bobok), Nagy (Méry), Pádár. Vezetőedző: Turtóczki Sándor.
SZAK: Földesi (Hargas) – Patocskai, Kardos, Dudás (Miklós), Harcel, Szalai, Szil, Lévai, Zimányi Kovács, Lipták, Nagy (Papp). Vezetőedző: Cserenkó Szabolcs.
Gólszerzők: Pádár (38., 75.), ill. Zimányi Kovács (51.), Papp (83.).

2 meccs, 2 szegedi női vízilabdás győzelem

Két meccset is játszott pénteken a Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem OB I-es női… Tovább olvasom