2017. 03. 23. csütörtök - Emőke 11°C | 21°C Még több cikk.

Bonifert: turistákkal nehéz

Szeged - Négypontos, 97–93-as vereséget szenvedett a Naturtex-SZTE-Szedeák férfi kosárlabdacsapata a Szombathely ellen a középszakasz alsóházának nyitófordulójában.

A negyedik negyedben, 84–65-nél már 19 pontos hátrányban is volt, az utolsó nyolc másodpercben azonban két pontra közelítette meg a Szombathelyt a Naturtex-SZTE-Szedeák férfi kosárlabdacsapata. Hiába volt azonban 95–93, a 41. életévében járó Kálmán László bedobta az utolsó két büntetőjét, így a Szeged 97–93-as vereséggel kezdte a középszakasz alsóházát a férfi kosárlabda NB I A csoportjában.

Bonifert Domonkos csapatán nem lehetett érezni az átütőerőt, ezúttal sem látszott az az akarat az összes játékoson, mint amellyel mondjuk decemberben, még az alapszakaszban legyőzték a Szombathelyt. Mivel a csapat legjobbja, Csorvási Milán nem lett nevezve a találkozóra, Vida Máté pedig betegség miatt a padon ülte végig az összecsapást, mindezek összességében vereséghez vezettek.

A légiósokkal nem volt kibékülve a vezetőedző, a meccs hajrájában a megszokottnál többet pihentek a kispadon. Bonifert bátran nyúlt a fiatalokhoz, és bár Csorvási Levente, Jakab Péter és Wirth Ádám is követett el a rutintalanságukból eredő hibákat, a játékukra összességében nem lehetett panasz. Nem volt véletlen az edző meccs utáni nyilatkozata.

Bonifert Domonkos: – Turistákkal nehéz mérkőzést nyerni, a fiataljaink viszont bizonyítottak.

További eredmény az alsóházból: Nyíregyháza–Sopron 74–69.

Megint egy kicsi hiányzott: Naturtex-SZTE-Szedeák-Szombathely 93-97. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

Naturtex-SZTE-Szedeák-Szombathely 93-97 (21-25, 24-28, 18-24, 30-20)

Férfi kosárlabda NB I A csoport, középszakasz, alsóház, 1. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 500 néző. Vezeti: Györffy, Jakab, Tőzsér.
Szedeák: Fekete 7, GURLEY 18/3, JONES 22/3, Tanács 11/3, Dukics 11/3. Csere: Kiss 9/9, Csorvási L. 10, Wirth 5/3, Jakab, Vida. Vezetőedző: Bonifert Domonkos.
Szombathely: KÁLMÁN 16/6, Stafford 11/6, Will 7/3, IVOSEV 14/3, ZAGORAC 18/6. Csere: Simon 13, Váradi 12, Harazin 5, Szanati 1. Vezetőedző: Bencze Tamás.
Kipontozódott: Ivosev (34.), Tanács (38.), Dukics (38.), Kiss Zs. (40.).

IV. negyed (93-97)

10. perc: Jones is beszórja, már csak négy pont a különbség 87-91. Időkérés. Nem tudja játékba hozni a labdát a Falco! Mi meg eladjuk... Váradi kosara jó 87-93. Eldőlt. Kálmán büntetői 87-95. Jones, kosár jó, jöhet a büntető, az is bent 90-95. Wirth 8 másodpercnél bedobja a hármast! 93-95. Kálmán, mindkét büntető jó 93-97. Ez a vége.

9. perc: Gurley kidobja a pályáról a labdát... Kiss Zsolt triplája 84-91.

8. perc: Harazin kettő plusz egyes akciója 81-89. Tanács pontozódik ki. Kálmán büntetői 81-91. Időkérés.

7. perc: Jones dobása is lejö. Így hiába védekezünk jól. Jones büntetője, majd Tanács tesz vissza egy lepattanót 81-86

6. perc:
Tanács triplája lejön. Csorvási bedobja, de kilépett a labdával.

5. perc: Harazin, majd Wirth 76-86. Kimarad mindkét vendégbüntető. Csorvási betalál, jövünk fel 78-86. 13-2-es szériában van a hazai csapat.

4. perc: Tanács hármasa hibátlan 70-84. Jones egyik büntetője megy be 71-84. Megint ő dobhatott, háromból három 74-84.

3. perc: megint Csorvási Levente talált be, időt kérnek a hazaiak 67-84.

2. perc: Csorvási, majd Ivosev 65-82. Váradi 65-84.

1. perc: Wirth Ádám a pályán. Simon büntetői 63-79.

III. negyed (63-77)

10. perc: Stafford triplája 61-75. Megint Dukics 63-75. Simon is dudaszavas kosarat dob 63-77.

9. perc: Dukics 61-72.

8. perc: Jones remekül fordul be, de faultolják. A büntetők bemennek 59-68. Simon a dudaszó pillanatában vág be egy hármast 59-70.

7. perc: Tanács, ez kellett 57-66. Simon, ez nem 57-68.

6. perc: hiba itt, hiba ott. Jones kosara jó, és még büntetőzhet is. Ez kimarad 55-66.

5. perc: Stafford kosár plusz büntető 53-63. Kálmán hármasa, rosszul lepattanózunk 53-66.

4. perc: Dukics, ez a tripla remek 53-60.

3. perc: Kálmán 50-57. Stafford bedobja a triplát, megint tíz a különbség 50-60.

2. perc: jól játszik Gurley, a triplájával közelebb jövünk 50-55.

1. perc: Gurley, majd Váradi 47-55.

II. negyed (45-53)

10. perc: felgyorsultak az események, Jones, majd Csorvási kétszer eredményes 44-53. Fekete egyik büntetője bent 45-53. Félidő.

9. perc: Ivosev büntetői behullanak 38-46. Újabb Ivosev-büntető után hazai időkérés 38-47.

8. perc: Jones teszi fel szépen, egyet pattan a labda a gyűrűn, mielőtt behullik 36-44. Jones távolról, de csak dupla 38-44.

7. perc: megint jók Gurley büntetői, tíz pontos az amerikai 34-41. Will-tripla 34-44

6. perc: Szanati egy, Gurley két büntetőt dob be 32-39. Stafford támadólepattanó után eredményes 32-41.

5. perc: Gurley, majd Will 28-36. Fekete, majd megint Will 30-38. Fekete helyett Jakab a pályán.

4. perc: Zagorac remek játékos, bizonyítja is 25-34. 14 pontnál jár.

3. perc: a "szombathelyi Sitku Ernő", azaz Kálmán László süllyeszt el egy triplát 25-32. Tanács válaszol, potyognak a kosarak 25-32.

2. perc: Tanács, majd Ivosev 23-29.

1. perc: Simon kosara közelről 21-27.

I. negyed (21-25)

10. perc: Váradi kosara bedöcög, nekünk nincs szerencsénk 14-20. Gurley egyik büntetője jó 15-20. Simon kosár plusz büntető 15-23. Kiss Zsolt triplája remek 18-23. Még egy hármas Kiss Zsolttól, ez a negyed vége 21-25.

9. perc: Jones, remek dupla 12-18. Ezt meg Gurley dobja be, szombathelyi időkérés 14-18.

8. perc: Zagorac triplája után tíz pont a különbség 8-18. A szlovén 12 pontnál jár. Jones passzából Dukics eredményes 10-18.

7. perc: Tanács elrontja, a vendégek végigviszik 8-15.

6. perc: meglógnak a vendégek 6-13. Jones büntetőivel jövünk közelebb 8-13.

5. perc: Zagorac kétszer, eddig csak ő és Fekete talált be 4-7. Most már Ivosev is eredményes 4-9. Nagy barátja, Dukics felel 6-9.

4. perc: megint Fekete, bedöcögött a dobása 4-3.

3. perc: Fekete kosarára Zagorac triplával felel 2-3.

2. perc: Dukics dobása lejön, de Tanács megharcol a labdáért.

1. perc: elkezdték.

18.08: zajlik a bemutatás. hamarosan kezdünk. Csorvási Milán betegség miatt nem léphet pályára a mai bajnokin, míg Vida Máté szintén nem száz százalékos.

17.40: köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból. Egyelőre csend van, de alig több, mint fél óra múlva megkezdődik a Szedeák első meccse a középszakaszban. Tartsanak velünk!

– A mi célunk most már az, hogy becsületesen befejezzük a bajnokságot, a szurkolóinknak és a támogatóinknak pedig megmutassuk, többre vagyunk képesek annál, mint amit eddig mutattunk. Az biztos, hogy mindenki odateszi majd magát a pályán – fogalmazott Bonifert Domonkos.

Eldőlt, hogy a Szedeák megtartja légiósait a középszakasz hat meccsére, amelyből hármat játszik hazai pályán, hármat pedig idegenben. A mai nyitányra a csapat vezetősége egy felajánlással élt: akciójuk keretében egy jeggyel ismét két néző tekintheti meg a találkozót.

* * *

Bencze várakozása

– Természetesen nem volt hurráhangulat a héten a csapatnál, szerettünk volna a felsőházba kerülni. Innentől kezdve minden meccs létfontosságú, hiszen nem lehet kérdés, hogy ott a helyünk a legjobb nyolc között. Éppen ezért nyerni utazunk Szegedre, ahol az alapszakaszban ez nem jött össze – nyilatkozta az összecsapásról Bencze Tamás, a Szombathely korábban a szegedi női csapatnál is dolgozó edzője.

• 3. bambulla 2013. március 11. 08:51
    „nemrég még egekig lett dicsérve a csapategység és a küzdeni tudás
    más van itt a háttérben”
  • 2. laca74 2013. március 10. 16:17
    „Ennyit a mágikus edzöcsere hatásairól...”
  • 1. Bábkacsa 2013. március 10. 11:26
    „Egy jó kosárcsapatra lenne igény Szegeden, de ahhoz több pénz kell! A játékosok többsége sajnos nem NB 1-es színvonalt képvisel és az edző sem! Sajnálom! Hajrá Szedeák!!”

Íme a teljes megyekettő

Négy hazai győzelem és három döntetlen mellett csak a Szentes nyert idegenben. Tovább olvasom