2017. 02. 25. szombat - Géza -2°C | 8°C Még több cikk.

˝Borotválkozz, Márkó!˝

Három hónap után győzött újra a Valdor-Szentesi VK OB I-es férfi vízilabdacsapata, a hétvégén az OSC-Újbudát verték 8–5-re Matajsz Márk vezetőedző fiai.
Valdor-Szentesi VK–OSC-Újbuda 8–5 (4–2, 2–1, 1–1, 1–1)
Vodafone, férfi vízilabda OB I, 21. forduló. Szentes, Széchenyi ligeti uszoda, 100 néző. Vezette: Marnitz M., Füzesi.
Valdor-Szentes: HORVÁTH T. – Pellei, Hegedűs I., Nagy M. 1, KISTAMÁS 3, KOLARIK 2, Szabó I. Z. 1. Csere: Hegedűs B, Józsa, Kiss Gy., Bodor, Németh D. 1, Werner. Edző: Matajsz Márk.
OSC-Újbuda: Áts – Korényi 1, DELGADO 2, SUTI 2, Tóth Z., Tiba, Szentesi. Csere: Gyárfás, Jávor, Szécsi D., Simon A., Regős, Császár Gy. Edző: Becsei Péter.
Gól – emberelőnyből: 11/3, illetve 11/2.
Kettős emberelőnyből: –, illetve 2/1.
Ötméteresből: 1/1, illetve 1/1.

– Borotválkozz, Márkó! – skandálta alig 1 perccel a lefújás előtt a szentesi B közép, ezzel arra figyelmeztetve a helyi élvonalbeli férfi vízilabdacsapat, a Valdor vezetőedzőjét, Matajsz Márkot, hogy az első vele elért győzelemnél megszabadul szakállától, egyre tekintélyesebb szőrzetétől. És akkor már 8–5-ös hazai vezetést mutatott az eredményjelző, vagyis a vendég OSC-nek már a pontszerzésre sem volt sansza.

A Valdor-Szentes szombaton három hónap után (legutóbb december 7-én az Ybl ellen nyert 15–10-re a Kurca-parti alakulat) és 9 forduló elteltével nyert. Erre számítottunk, és a várakozást már a kezdéssel igazolta a házigazda gárda: Nagy Marci és Kistamás találataival villámgyorsan elhúzott 2–0-ra, és a kétegységnyi különbség a negyed végéig megmaradt. A játékrész lefújása előtt 6 másodperccel a fővárosiak trénere, Becsei Péter „bepirosodott": egy ítélet reklamálásáért előbb sárgát kapott Marnitztól, majd amikor megjegyezte: „Elmész te a jó k... anyádba", villant a piros. Később megbeszélték: a játékvezető elfogadta, hogy túlpörgette magát, ideges volt, de közölte, az anyját akkor se szidja. A közjáték a Valdort nem befolyásolta, a második 8 percben már néggyel is „húzott", 6–2-re az Újbudától. Ezt nem hagyhatta szó nélkül a helyi B közép, a Köménymag, és jött az értékelés: „Egyszerűen gyengék vagytok, hej!". A szentesiek jól védekeztek, a kapuban Horváth Tamás bravúrokat mutatott be, olykor szerencséje is volt – mint tudjuk, az csak a jó kapusnak van –, a kapufa hárított helyette. És visszaérkeztünk a kiindulóponthoz, a győzelemhez (8–5 lett a vége), vagyis ahhoz, hogy „Borotválkozz, Márkó!".

Matajsz Márk: – Ennek a sikernek nálam és a fiúknál jobban csak a feleségem örül, hiszen a fogadalmam szerint meg kell borotválkoznom, el kell tüntetnem a szakállamat.

Kapic kétszer lőtt gólt - ugyanabba a kapuba...

A labdarúgó NB III Közép csoportjának 18. fordulójában a Szeged 2011-Grosics Akadémia 1–1-es döntetlent játszott Bölcskén. Tovább olvasom