2017. 01. 18. szerda - Piroska -7°C | 1°C

Bosszantó vereséget szenvedett a Makó FC

A labdarúgó NB II Keleti csoport 10. fordulójában a Makó FC nem járt szerencsével a Fradi döntetlenje miatt ismét éllovas Bőcs otthonában.
Az első félidőben kiegyenlített játék folyt. A házigazdák ugyan enyhe mezőnyfölényben játszottak, de ez csupán a szögletek számában mutatkozott meg. A nagyobb helyzetek a makóiak előtt adódtak, de a koncentrációval, a pontossággal akadtak gondok. Az első félidőben látottak alapján még semmi sem mutatta, hogy a végén lógó orral kell levonulniuk a pályáról a zöld-sárgáknak.

Az első játékrész tapasztalata alapján a fordulást követően egy felbátorodott Makó futott ki a zöld gyepre. Utólagos okoskodás, de nem biztos, hogy ez helyes volt. Ugyanis az idény meglepetéscsapata úgy jutott kétgólos előnyhöz, hogy a góllal végződött akció előtt a Makó támadott. A fellazuló vendégvédelem nem minden esetben állt a helyzet magaslatán, most aztán tényleg kiütközött a sérült Dálnaki hiánya. Nélküle is szerezhetett volna pontot a Makó, de ahhoz nem kellett volna ennyit hibázni hátul. A játék képe alapján nem feltétlen mondható igazságosnak a Bőcs győzelme, mert csak a végeredményben mutatkozott meg a két gárda közötti, tízhelynyi különbség, a játékban nem.

Kolozsvári János: – A hazaiak cseréi jobban sikerültek, mint az enyéim, és a bőcsiek kulcsjátékosai is jobb teljesítményt nyújtottak, mint az enyéim.

További eredmények: FTC–MTK II. 0–0, ESMTK–Szolnok 0–0, BKV–Baktalórántháza 3–0, Vác–Cegléd 2–2, Jászberény–Kazincbarcika 0–0, Tököl–Vecsés 0–0, Békéscsaba–Debrecen II. 1–3.

A mérkőzés jegyzőkönyve

Bőcs–Makó FC 3–1 (0–0)

NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Bőcs, 100 néző. Vezette: Takács (Kulcsár, Bendik).
Bőcs: Hamar – Szakszon, Cséke, Martis, Vass – Siroczki, Irhás, Lipták – George, Bardi, Vasas. Edző: Tóth László.
Makó: Czirbus 5 – Rakonczai 6, Magyar 5, Szamosszegi 6, Gévay 5 – Csamangó 5, Molnár V. 4, Varga R. 6, Bány 4,5 – Schreiber 6, Maróti 5. Edző: Kolozsvári János.
Gólszerzők: Ondó a 48. és a 65., Siroczki a 80., ill. Schreiber a 75. percben.
Csere: Vass helyett Ondó a szünetben, Bardi h. Zsarnai az 55., Ondó h. Kóka a 70., ill. Molnár V. h. Puskás (0) a szünetben, Puskás h. Podonyi (5), Csamangó h. Kulacsik (–) a 75. percben.
Sárga lap: Vass a 75., ill. Molnár V. a 17., Varga R. a 43., Szamosszegi az 55., Magyar a 80. percben.

A zöld mezes makóiak a múlt szerdán a Honvédtól, most pedig a Bőcstől kapott ki két góllal. Fotó: Miskolczi Róbert
A zöld mezes makóiak a múlt szerdán a Honvédtól, most pedig a
Bőcstől kapott ki két góllal. Fotó: Miskolczi Róbert

Góltörténet

48. perc: Magyar elvétett egy 50 méteres indítást, Ondó lecsapott a labdára, majd a kifutó Czirbus mellett 12 méterről a kapu jobb oldalába lőtt, 1–0.

65. perc: Lesgyanús helyzetben Ondó kilépett a védők közül, kicselezte Czirbust, aztán pedig az üres kapuba gurította a labdát, 2–0.

75. perc: Gévay Schreiberhez passzolt, a támadó kapura fordult, majd 25 méterről a bal felső sarokba zúdította a labdát, 2–1.

80. perc: George elfutott a bal oldalon, beadott, az érkező Siroczki pedig Gévay mellől a kapu jobb oldalába fejelt, 3–1.

Pick Szeged - Pukk!

Parádés első félidő után 28–24-es vereséget szenvedett a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a… Tovább olvasom