2017. 02. 27. hétfő - Ákos, Bátor 1°C | 12°C Még több cikk.

Bosszút állt Rátgéber László

Fölényes győzelmet aratott a MiZo-Pécs női kosárlabdacsapata a Szeviép-Szeged együttese ellen.
Mizo-Pécs - Szeviép-Szeged 82-45
NB I A csoportos női kosárlabda-mérkőzés, Pécs, 2000 néző. Vezette: Földházi, Frányó.
MiZo-Pécs: Iványi 3, Dapo 4, JOHNSON 18, BÉRES 24/3, Whittle 8/6. Cserék: Fegyverneky 4, BUJDOSÓ 16/6, Vajda 5, Fürtös, Krivacsevics, Raksányi, Sarok. Edző: Rátgéber László.
Szeviép-Szeged: Török 15/3, Izsák 2, Fürész 6, Tomova 12/3, KAJDACSI 8. Cserék: Russai, Szlimák 2. Edző: Peresztegi Nagy Ákos.

Szlimák (labdával) két pontig jutott. Fotó: Schmidt Andrea
Túl jó hangulatban nem vágott neki a pécsi útnak a Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapata, hiszen a vologdai „kiruccanás" rendesen megviselte a társaságot. Előbb a másodedző, D onkó Orsolya, majd Szlimák Hajnalka és Pungor Krisztina lett rosszul. Mindannyian gyomorrontást kaptak. Vasárnap reggelre pedig a kapitány, Mészáros Kornélia is kidőlt a sorból. Sőt ő nem is tudta vállalni a játékot, el sem utazott a csapattal.
Azzal is tisztában volt mindenki, hogy Rátgéber László számára ez egy presztízsmeccs lesz. Az, hiszen sógorát, Zseljko Dokicsot az elmúlt idényben elküldték Szegedről. Bosszút áll Rátgéber?

Úgy tűnt, hatalmas iramban kezdett az Euroligában edződő Pécs, pillanatok alatt 10–0-ra léptek el. Török Szilvia a 4. percben szerezte az első vendégkosarat. Ezután sem hagyta levegővételhez jutni a Szeviépet a Pécs, így tíz perc alatt eldőlt a meccs: 30–6. Szerencsére a második negyed már jobbra sikerült, mint az első. Akadtak remek szegedi megmozdulások, de így is tetemes volt a bajnoki címvédő előnye, a 17. percben 43–19. A harmadik negyed első kosarát Fürész Emőke szerezte.

Végre egy kis öröm. De megint csak ennyi: a MiZo ritmust váltott, ismét robogott. Különösen Béres Tímea élt nagyon a meccsen, az egykori válogatott centert nem igazán tudták semlegesíteni a Tisza-partiak. A támadásvezetés is akadozott, csak Fürész (még egyszer), illetve Tomova és Szlimák talált be a gyűrűbe. Padlóra került a Szeged: 70–33. „Százat nekik!" – szólt a hazai publikum kívánsága. Szerencsére ez következett be, mert az utolsó felvonásban már elfogadhatóan játszott a vendég gárda. Igaz, ez csak szépségtapasz volt, két ponttal megnyerték ezt a negyedet Kajdacsiék.

A múlt heti vologdai vereség után a bajnokságban is elszenvedte az első fiaskóját Peresztegi Nagy Ákos együttese. A Szeviép továbbra is harmadik, és legközelebb csütörtökön a szlovén Celje otthonában FIBA Európa-kupamérkőzésen lép pályára.

Peresztegi Nagy Ákos: – Most ennyire voltunk képesek, a betegséggel küszködő csapatom nem volt egy súlycsoportban a bajnoki címvédővel.

Azonnal igent mondtak a szegedi kötődésű sztárok

December 29-én, a Kék Mókus-kupa kispályás labdarúgótorna szegedi fináléinak napján Baróti… Tovább olvasom