2017. 02. 25. szombat - Géza 1°C | 8°C Még több cikk.

Bravúr! A Kecskemét nyerte a lilák háborúját

Megérdemelten, 2-1-re legyőzte a tabella harmadik helyén álló Újpestet a Kecskemét a labdarúgó NB I 17. fordulójában.

KECSKEMÉT-ÚJPEST 2-1 (1-0)

Kecskemét, Széktói Stadion, 2500 néző. Vezeti: Fábián (Ortó, Márkus)

KECSKEMÉT:
Lazareanu – Schindler, Gyagya (Némedi 38.), Lambulics, Kokot – Bagi, Csukics, Vörös – Bori, Montvai, Simon A. (Litsingi 75.) Vezetőedző: Csertői Aurél
Cserepad: Holczer, Némedi, Szavics, Farkas, Bertus, Litsingi, Dudu.

ÚJPEST:
Balajcza – Kiss Z., Takács, Vermes (Barczi 56.), Dudics – Simek, Vasziljevics, Millar, Korcsmár (Tóth 81.) – Rajczi, Foxi (Kabát 56.). Vezetőedző: Willie McStay. Cserepad: Horváth, Stokes, Gary, Tóth, Kabát, Szokol, Barczi, Korcsmár

Gólszerző:
Montvai (33.), Simon (51.) ill. Millar (69.)
Sárga lap: Bagi (82.) ill. Vermes (42.), Dudics (50.)
Piros lap: Takács (91.)

92.: Vége a mérkőzésnek!

91.: Takácsot
állították ki reklamálásért.

90.: Vörös
dönthette volna el a meccset, de a frissen beállt Dudu kiűnő átadását 8 méterről csúnyán mellé-fölé durrantotta.

89.:
Az utolsó csere a meccsen: Dudu érkezett Montvai helyére.
Öt perc van hátra, az Újpest erőlködik, de igazi veszélyt nem jelent, a Kecskemét pedig elégedett a labda tartásával.

84.: Kabát
24 méteres bal szélről becsavart szabadrúgását Lazareanu vetődve védte, de közben Fábián les miatt belefújt a helyzetbe.

82.: Bagi
kapott sárga lapot.

81.: Kabát
25 méteres szabadrúgása szállt messze a kapu fölé.

81.:
A harmadik újpesti csere: Korcsmár le, Tóth be.

75.:
Cserélt Csertői: Simon helyén Litsingi.
A gól óta többet támad az Újpest, de nem szorult be a Kecskemét.

70.: Gól! A semmiből szépített Millar! Jobbról indult meg, tolt kettőt a labdán, és mivel nem vették komolyan a védők ballal 20-ról lőtt, a játékszer pedig egyenesen a hosszú sarokba vágódott. 2-1.

66.:
Egy hosszúra nyúlott kecskeméti akció végén Bori a tizenhatos sarkáról a rövid sarkot vette célba, Balajcza hárított.
A kettőscsere óta három kisebb-nagyobb újpesti lehetőség maradt ki, vigyázni kell a hazaiaknak, mert a fővárosiak könnyen vérszemet kaphatnak.

58.: Kabát
szabadrúgásáról csúnyán lemaradt a kecskeméti védelem. A labdát megcsúsztatták, Lazareanu bravúrral hárított, majd hiába ismételt Rajczi, lesről tette, így gól helyett kirúgás következett.

56.: McStay
megelégelte csapata kínlódását, Foxi és Vermes helyére érkező Kabát illetve Barczi pályára küldésével igyekszik felrázni az Újpestet.
A szünet óta eltelt tíz percben semmit sem változott a játék képe, az Újpest rettenetesen gyenge, a Kecskemét pedig sorra vezeti a támadásait.

53.:
A szöglet után előremerészkedő Lambulics beadásszerű lapos labdája centikkel Balajcza kapuja mellett gurult el.

51.: Gól! Simon tizenegyesből volt eredményes! Vöröst vágta fel a tizenhatoson belül Dudics, a játékvezető a büntetőpontra mutatott, a szerbnek pedig sárgát mutatott fel. 2-0.
Az újpesti szurkolók által gyújtott fáklyák füstje teríti be a pályát.

47.: Bori
bal oldalról a hosszúra érkező szabadrúgásáról alig maradt le Montvai.

46.: Elkezdődött a második játékrész.
Az Újpest volt aktívabb az első 15 percben, de onnantól a Kecskemét uralta a mérkőzést és számtalan kihagyott helyzet után megérdemelten szerzett vezetést és fordul 1-0-val a második félidőre.

45+1.: Vége az első félidőnek.

45.:
Egy perc a ráadás.

42.: Vermes
lépett oda csúnyán Montvainak, sárga lapot kapott.

38.:
Csere: Némedi váltotta a sérült Gyagyát.

37.: Simek
24 méteres bal oldali szabadrúgása suhant el a felső léc fölé.

35.: Gyagya
sérült meg, hordágyon vitték le, és a mentőautó is megérkezett, komolyabb gond lehet.

33.: GÓL! Montvai góljával vezet a Kecskemét! Bori jobb oldali szögletét fejelte a jobb alsó sarokba. Nagyon érett már a találat, a hírös-városiak legalább négy ziccert dolgoztak ki az utóbbi 15 percben. 1-0.

31.: Bori
egy csellel két fővárosit etetett meg, majd 15-ről ballal lőtt, kevéssel ment fölé.

30.: Simon
ígéretes beívelését két kecskeméti közül fejelte ki egy vendég védő.

29.: Csukics
bolondította meg az újpesti védelmet a tizenhatoson belül: térült, fordult, lövőcseleire elszálltak, aztán kissé balról 15-ről alig csavart a bal felső sarok mellé.

27.: Simek
szögletére rosszul érkezett Lazareanu, Takács átfejelte felette a labdát és csak a gólvonalon álló Simonnak köszönheti, hogy nem áll hátrányban a Kecskemét.
Az Újpest védelme rengeteget hibázik, saját térfelükön ajándékozzák oda a labdát az ellenfélnek.

21.: Dudics
és Balajcza majdnem összehozta Bori 26 méteres szabadrúgásából a gólt, hiszen a védő és a hálóőr egymás zavarta, de a labda éppen-éppen elkerülte a kaput.
Eleinte az Újpest akarata érvényesült, de a helyzetek a hazaiak előtt adódtak.

17.:
Rövid időn belül két óriási KTE-helyzet, előbb Bori 20 méteres lövését ujjheggyel mentette Balajcza szögletre, majd a sarokrúgásból Csukics megcsúsztatott labdáját Simon lőtte valahogy fölé 3 méterről.

16.: Bagi
lövése suhant el a bal kapufa mellett.

13.: Kiss
balról ívelt a kapu elé, Lazareanu elnyelte a lapos labdát.
Egyelőre az Újpest akarata érvényesül, többet támad, a Kecskemét nem tudja megtartani a labdát.

9.: Simek
újabb jobb oldalról érkező tekerését húzta le Lazareanu.

6.: Takács
rántotta le durván Csukicsot a félpályánál, megúszta sárga nélkül.

4.: Simek
jobb oldali beadását nem tudta kapu felé tenni Foxi.

2.:
Aláfutott Simek beadásának Lazareanu, de a labda elszállt keresztbe.

1.: Az Újpest kezdte a mérkőzést.

17.30:
Érkeznek a csapatok, lila mezben, fehér gatyában játszik majd az Újpest, fehér felsőben, lila nadrágban a Kecskemét.

17.29:
A Kecskemét az előző hétvégén kilenc emberrel fejezte be a Videoton elleni bajnokit. Az ott kiállított Csordás egy, Alempijevics viszont három meccsre szóló eltiltást kapott.

17.22:
Gyűlik szép számmal a nézősereg, a vendégek úgy 300-an érkeztek és máris hallatják hangukat.

17.13:
A felek egymás elleni mérlege 3 mérkőzésen 2 Újpest-győzelem ás egy döntetlen. Ősszel a fővárosiak Kabát, Tisza és Simon góljával 3-1-re nyertek, a hírös-városiak gólját az azóta Debrecenbe szerződött Yannick szerezte.

17.11:
Mindkét együttes rosszul kezdte a tavaszt, igaz míg a Kecskemét az éllovas Videoton otthonában szenvedett 2-0-s vereséget, addig az Újpest hazai pályán elképzelés nélküli játékkal zakózott 3-0-ra a Győrrel szemben.

17.04:
Köszöntjük kedves Olvasóinkat, hamarosan elkezdődik a Kecskemét-Újpest NB I-es bajnoki. Kövesse nyomon a lilák háborúját élőben 17.30-tól a delmagyar.hu-n!

• 3. ultra 2010. március 07. 09:59
    „mivel ninc foci szegeden, a dm-nek is köszönhetően, ezért próbálják a kecskemétet fitattni!

szégyen a dm!”
  • 2. NógrádiT 2010. március 07. 06:54
    „A dm. egy nagy szégyen !”
  • 1. sustalover 2010. március 06. 21:35
    „Áruljátok már el,h mi köze a megyének és a megyei napilapnak Kecskeméthez?!
    Ki kiváncsi rájuk,h állandóan róluk irogattok?!”

Megye I: mindszenti meglepetés

A Csongrád megyei labdarúgó megye I-ben meglepetésre a Mindszent legyőzte a Sándorfalvát. Labdarúgó eredmények. Tovább olvasom